Sobibor (2018)

Velice neatraktivně zpracované utrpení Židů. Na tomto ruském filmu je asi nejvtipnější audio, jelikož povětšina filmu je v němčině a do toho nějaký Rusák simultánně překládá do ruštiny. Takže z toho je něco na způsob, jak pejsek a kočička pekli dort. 16%

Byl jsem Youtuber (2018) odpad!

Reklama na to, jak to z podřadné reality show dotáhnout na OSVČ s předmětem podnikání „natáčení a sdílení vatou naplněných videí“ a „dělání vocase pro publikum mladší deseti let“. odpad!

Tísňové volání (2018)

Politik ze Sorbrydelsenu v ONE MAN SHOW z prostředí linky 1199. Scénář vsadil vše na šokující odhalení, na které však navazuje standardní šeď vatovité konzistence, jež nemá šanci diváka vtáhnout do děje, což je definitivně škoda. 67%

Ansisung (2018)

Parádní asijská bitva, která se přibližuje bitvám z Pána prstenů. Vyjma závěrečné střelby z luku dává film překvapivě smysl. Pokud je zápletka dle skutečné události, tak je nutné vzdát hold obráncům pevnosti, který se neštítil využít kol odvozu k vytvoření ohnivých kol. Parádní podívaná. 84%

Manžel na hodinu (2016)

To by nebylo správné pokračování, aby nenavázalo na pekelně ubohý scénář, kterým se chlubí prvotina. Grupa padesátníků se již nesnaží podnikat v oblasti hodinového manželství, nýbrž znovu rozjíždí business s provozováním plaveckého bazénu, kam chodí zejména školky a ženy v nejlepším věku (tj. 25 – 30 let), provozovat synchronizované plavání. A David Novotný? Těžko změřitelná trapnost! 17%

Pátrání (2018)

Bezvadné zpracování s asi nejslavnějším huličem trávy 21. století. Divákovi notnou dobu trvá přivyknout si tomu, že všechny záběry jsou vlastně uživatelským prostředím telefonu, noteboku či průmyslových kamer. Jakmile si na tohle zpracování divák přivykne, tak si to náležitě užívá. Vzhledem k tomu, že v dnešní době je čas strávený na síti značný, tak by vůbec nevadilo, kdyby podobně zpracovaných filmů bylo víc. Skvělá zápletka s parádním vyústěním! 82% Celosvětový příjem k 29. 1. 2019: $75,462,037

Zloději zelených koní (2016)

Liška v roli, která mi k němu ale vůbec neseděla. A vzhledem k tomu, že vyjma Jenovéfy se jedná o jedinou pořádnou hereckou personu vyskytující se ve filmu, tak jsem zklamán, a to náležitě. Na stranu druhou jsem se dozvěděl, že i v dnešní době si vybraní čeští exoti hrají na zlatokopy z Dawson City v kanadském teritoriu Yukon. 36%

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society (2018)

Výlet sličné divy do daňového ráje na ostrově Guernsey měl bezpochyby potenciál – a to především z důvodu castingu a výpravy. V okamžiku, kdy se film začal točit okolo nějaké nacistické děvky, tak bylo jasno, že kouzlo ostrova Guernsey je tatam, což je definitivně škoda. 29% Celosvětový příjem k 29. 1. 2019: $23,107,323

Něžné vlny (2013)

Něžné vlny jsou filmem o tom, kterak mladík přišel o panictví se svou dlouholetou spolužačkou. Problémem je fakt, že na daný koitus dojde v poslední pětiminutovce, a proto je divák nucen sledovat devadesát minut vaty, aby nakonec viděl odhalené kotníky výše uvedené dlouholeté spolužačky. 39%

Čarodějovy hodiny (2018)

Pravdou je, že film stojí a padá na Jacku Blackovi. Bohužel, film se točí okolo odporného malého hmyzu, který jedná stejně neuváženě jako Ronald Weasley při famfrpálovém zápasu. Svou neuvážeností oživí bídáka, který zazáří především líbačkou se svojí milenkou (nutno poznamenat, že bídák je oživlou hnijící mrtvolou, proto vzdávám veškerý respekt této divě). 57% Celosvětový příjem k 28. 1. 2019: $131,457,147, což je 3,13 násobek rozpočtu