The Sisters Brothers (2018)

Bratři – vrazi se dávají na cestu bratrů – zlatokopů. Standardní vysoce kvalitní počin, jež z pohledu zápletky zaujme především v záměru samotném, kdy ziskuchtivý bratři použijí příliš mnoho louhu, čímž způsobí pekelné poleptání tkání a sliznic. 72% Celosvětový příjem k 28. 1. 2019: $3,143,056

Špión, který mi dal kopačky (2018)

Nehledě na to, že film působí spíše jako cestopis, je nutné uznat, že Mily Kunis je pro podobně stupidní role fakt škoda. Člověku nezbývá doufat, než že se urodí něco ve stylu The Black Swan. Film nemá kvalitu, a proto se snaží diváka zmást, jak jen je to možné. Divák tedy tiká pohledem sem a tam, aby nakonec odhalil hlavního padoucha, který je tak zjevně uhodnutelný, jako že Mila Kunis nakope babičce hýždě na Malé Straně. 62% Celosvětový příjmem k 25. 1. 2019: $75,318,544, což je 1,88 násobek rozpočtu

Strážci majáku (2018) odpad!

Tak mi přijde, že Džérárd Butler vezme jakoukoliv roli - čím debilnější scénář, tím lépe. Kdyby čeští filmový producenti platili více, tak už tu Butlera definitivně máme (nejspíše po boku Vojtěcha Dyka). odpad!

Děda (2016)

Překvapivě svěží film o tom, kterak to chodí na Valašsku. Celkem naivní děda ze svého chřtánu chrchlá nářeční výrazy, které kdejakého pražáka rozhodí tím způsobem, že vůbec netuší, o co, že teda jde. Ale i když jsem téměř ničemu nerozuměl, tak jsem byl potěšen únikem na venkov, kde největším problémem je zapadlý traktor. 66%

Záhada Silver Lake (2018)

Záhada Silver Lake je unikem, který neocení každý. Film plný pop kulturních odkazů, hřbitovních párty či dívek s balónky na rukou postupně graduje takovým způsobem, až přijde ve finále v podobě krále bezdomovců. Tenhle film nelze popisovat, o se prostě musí vidět. 87% Celosvětový příjem k 21. 1. 2019: $1,700,000

Zlý časy v El Royale (2018)

El Royale je již za zenitem, a proto si ho může dovolit farář i začínající černošská zpěvačka. Je na ubytovaném, zdali raději přespí v kalifornské nebo nevadské části, s tím, že pobyt v kalifornské části pochopitelně vyjde zákazníka dráž. Z filmu je zcela patrné, že režisér je velkým fanouškem Quentina Tarantina - kdyby dialogy byly smysluplnější a trefnější, mohlo se jednat o jeden z nejlepších filmů roku 2018. 74% Celosvětový příjem k 21. 1. 2019: $31,865,652, což je 0,99 násobek rozpočtu

Pásky z Nagana (2018)

Je poněkud absurdní být hrd na to, že výhra jakéhokoliv českého týmu na světovém šampionátu pozvedne hrdost a odkaz Palackého u části obyvatel České republiky. Nu ale vzhledem k tomu, že jako národ jsme významní asi jako guma na propisku, není překvapením, že i na tu sebemenší maličkost jsme hrdni. Z Turnaje století si pamatuji pouze finálový zápas, který se konal v brzkých ranních hodinách. I když na to nejsem hrd, tak dokument ve mně vzbudil takové emoce, že dceru asi dám na hokej. 100%

Tátova volha (2018)

Povedená dvojka ve složení Balzerová – Vilhelmová hledají milenky svého chotě, resp. otce, aby si uvědomily, že být nasrán na život je zbytečnou ztrátu času. Vyhledávací činnost je výše uvedenými realizována prostřednictvím zachovalé Volhy, která na silnici drží jako BMX řady 8. 70%

BlacKkKlansman (2018)

Filmů o KKK by definitivně mohlo být více. Hlavní hvězdou filmu je fanatická tučná manželka jednoho z členů KKK, která chce být tak moc vyslána do akce, až jí vedení této bohulibé organizace vyhoví a vybaví ji výbušninou, kterou má zlikvidovat třídní nepřítele bílého amerického lidu. A výsledek? Spravedlivý. 77% Celosvětový příjem k 18. 1. 2019: $89,407,092, což je 5,96 násobek rozpočtu

Jack staví dům (2018)

Jack staví dům, stylově. Jelikož pořád váhá nad materiálem, který by měl zvolit, tak se vrátí ke kořenům a využije lidské trupy, které nalovil v osamělých lesích státu Wyoming, které jsou bohaté na tron a uran. Jackova rozprava s Vergiliem při cestě peklem je doplňována o vskutku interesantní odbočky z problematiky vinařství či holocaustu. Famózní výkon Jacka a definitivně jeden z nejzajímavějších filmů roku 2018. 80% Celosvětový příjem k 18. 1. 2019: $257,121