Těsně vedle (2007)

Vtipu a humoru je tu velmi málo...tak málo, že to dobré můžete snadno přehlídnout. Ben Stiller přelezl s věkem čtyřicítku a na tohle se už opravdu nehodí. Zkus něco serioznějšího Bene...

Beowulf (2007)

Hrozná, ale hrozná nuda!!! Nebýt bitky s drakem a hlasu Johna Malkoviche...dávám odpad!!! Takhle alespoň dvě *. Nikdo ať přede mnou netvrdí, že tomuhle patří budoucnost. Technická stránka mi jen překážela, neustále mě rušila a odtrhovala od děje. Když už jsme u děje, tak ani ten nenadchne a rozhodně si nemyslím, že kdyby to Robert točil "normálně" , že by mě uchvátil!!! A proto si z tohoto filmu neodnáším zvolání I am Beowulf, ale spíš Já jsem šašek!!!

Absolvent (1967)

Film vypravejici o mladistve vzpoure. Vzpoure proti rodicum, vzpoure proti moralnim hodnotam malomestactvi a vzpoure proti sve dobe. Silne tema, ktere ovsem postrada neco vic... Vse mi prislo hrozne predvidatalne, misty i nudne. Dustin Hoffman a par dobrych pisnicek to urcite nezachrani...

Pan Včelka (2007)

Celkem povedená záležitost. Příjemné odpočinutí od různých akčních, hororových a citově laděných dramat. Naprosto úžasná je scéna, kdy se Barry válí na lehátku v bazénu a poslouchá dotěrné kárání rodičů. Opravdu nevím, kdo byl lepší v roli relaxujícího, dostudovaného vysokoškoláka. Jestli Barry nebo Dustin Hoffman v Absolventovi :-)

Václav (2007)

Po ucastnicich zajezdu jiste dobry krok kupredu...Trojan exceluje, ale nezustava v tom sam!!! Vynikajici vykony podava napr, Budar a Vasaryova. Ovsem ani to nestaci, aby Vas film zcela uspokojil... Po vynikajicich mistech nasleduji mista uplne hlucha a vy se citite jak na houpacce, Podtrzeno, secteno....potesi, ale nenadchne!!

Harrisonovy květy (2000)

Velmi silný snímek o konfliktu v bývalé Jugoslávii, který sledujeme skrze objektiv fotoaparátu. Krom toho, že je zde prezentována čistá láska na pozadí činů, které vycházející z bezohledné krutosti a nenávisti, vyplouvá na povrch moralizující otázka ohledně parazitování na životních tragediích druhých. Vynikající film o něčem!!!

Království (2007)

Myslim, ze nic podobne vynikajiciho tu nebylo od roku 2001, kdy jsme meli moznost sledovat The Black Hawk down. Akce nasleduje akci tak rychle, ze divak nema moznost ani na chvilku vydechnout. Libi se mi film o krestansko-muslimskem poblemu, ve kterem neni ani jedna strana pokladana za dobrou nebo zlou. Libi se mi film, ktery vystupuje z rady a neridi se soucasnymi politicko-kulturnimi "trendy", ktere dost casto ovlivnuji predevsim hollywoodskou produkci... Skveli herci, skvela akce, skvely film!

Fantom opery (2004)

Genialni hudba, vynikajici herci, velkolepa vyprava a nadherne kostymy. To je asi nejpresnejsi shrnuti tohoto muzikalu. Myslim, ze kazdemu, kdo tento snimek uvidi ,bude jeste dlouho potom znit v hlave ustredni melodie se slovy "The Phantom of the Opera is there, inside mine mind"...a to je asi pro muzikal to nejdulezitejsi!!!

Interview (2007)

Tesil jsem se moc. Avsak byl jsem lehce zarmoucen! Misty vynikajici a velmi prirozene...Presto me vetsina filmu prisla velmi pruhledna a nekdy celkem nudna... Od konverzacniho fillmu ocekavam vic!!! Propracovanejsi scenar by urcite potesil. Zapojit do filmu nejakou pointu, kterou at delate co delate, proste nenajdete, by bylo take fajn. Jiste je, ze delka stopaze 83 min je nejlepsi vec jakou mohli tvurci udelat. Z kina budete odchazet s pocitem lehke spokojenosti, ale urcite ne s nadsenim, ktere jsem od tohoto snimku celkem ocekaval :(

Těžká váha (2005)

"Legenda o slavnem navratu" tak bych shrnul zivotni pribeh Jamese J. Bradocka, ktery se na pocatku 30.let stal hrdinou a vzorem pro cely americky narod zasezeny obrovskou ekonomickou katastrofou. Pribeh o lasce, bolesti a odhodlani...o odhodlani jez motivuje cloveka k neuveritelnym nekdy az nadlidskym vykonum. Pribeh, ktery staci videt jednou a nikdy na nej nezapomenete!!! Toto vse se povedlo Ronu Howardovi prenest na filmove platno takovym zpusobem, ze vsechny zivotni eskapady ale i momenty stesti, ktere R.Crowe alias J.J. Bradock behem 144minut zakusi, ochutnate s nim. Budete plakat, budete se bat, budete se uhybat uderum, kterymi vas zasype hrozivy Max Baer. Zazijete na vlastni kuzi pribeh muze, jez nadchl cely narod, cely sportovni svet. Zazijete pohadku se stastnym koncem, pohadku o "popelcim muzi", pohadku o jedne velke nadeji.