Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Drama
  • Animovaný
  • Dokumentární

Oblíbené filmy (10)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Moje TOP10: Upřímně řečeno, čekal jsem od této závěrečné bitvy v režii Yatese trošku zklamání, protože dle mého se mu předchozí díly potterovské ságy moc nepovedly, hlavně Princ Dvojí Krve (po druhé projekci Prince dvojí krve beru tato slova zpět!). Každopádně jsem byl moc potěšen, že mi Yates tuto mojí domněnku téměř vyvrátil. Pro mě 2. část Relikvií smrti jednoznačně ten nejlepší díl ze ságy o nejslavnějším čarodějovi všech dob. Okouzlující magická akce, ze které mi nabíhala husí kůže po celém těle a která mi brala dech. Celý průběh děje měl neskutečnou, doslova epickou atmosféru. Do teď si vzpomínám jak mi při projekci bušilo srdce a měl jsem ústa otevřená dokořán údivem. Přes to všechno se v tomto závěrečném veledíle najde určitě i pár negativ. ___ Poslední chvíle Pána zla? Myslel jsem si, že když se na tuto scénu fanoušci po celém světě těší už dlouhých cca 10 let, že bude lépe propracovaná, emocionálně vyšperkovaná. Byl jsem malinko rozčarován, když závěrečný souboj proběhl tak, jak proběhl. Bez emocí, bez naběhlé husí kůže po celém těle. Tady knižní předloha vyhrála na plné čáře. Přes tuto scenáristickou a režijní hrubku to nikterak nepřehodnotí můj pozitivní názor na tento megafilm, protože ty menší i ty vetší chyby nahradila velkolepá akce kouzelnického světa a závěrečná epická bitva o Bradavice. ___ Zároveň se poslední Potter zařadil do mé topky nenahraditelně na první místo. Je to film, díky kterému jsem se zaregistroval na ČSFD.cz, abych mohl ohodnotit Potterovskou ságu a díky kterému se stal film mým koníčkem. "Harry Potter, the boy who lived. Come to die... Avada Kedavra!" ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Gran Torino (2008)

Moje TOP10: Scenáristická a nenahraditelná lavina filmového orgasmu v podání geniálního Clinta Eastwooda, který v tomto kultu předvedl své úžasné schopnosti v oblasti filmu ve smyslu hereckém, ale zároveň i režijním. Zdánlivě prostoduchý příběh, který po obsahové stránce scénáře gradoval až k závěrečné nejoriginálnější zápletce všech dob. Gran Torino dominuje i několika vtipnými, hodně sarkastickými a hlavně nezapomenutelnými hláškami (např. "Co jí chcete bubáci?", "Rákosníci", apod.). Jelikož miluji psychologii a to nejen ve filmu, prožíval jsem u Gran Torina filmovou euforii. Pro studenty psychologie by Gran Torino mohlo posloužit jako učebnice.

Avatar (2009)

Moje TOP10: Ať se vám to líbí nebo ne, tohle byl, je a bude revoluční film světové kinematografie. James Cameron si počkal a stvořil tohle veledílo. Opravdu špičkově propracovaný film po všech stránkách. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Škola ro(c)ku (2003)

Moje TOP10: "Kdo mi řekne o čem je Rock ?", Hlavně držet při sobě". Moje srdeční záležitost aneb Blackův ro(c)kový nářez. Dá se říci, že díky Škole ro(c)ku se stal Jack Black mým nejoblíbenějším hercem. Co se týče filmu samotného, nemám slov. Jak už jsem psal, je to pořádný ro(c)kový nářez se vším všudy. Mladí talentovaní "herci", jakožto žáci prestižní základní školy, kteří to se svými zvukovými hračičkami dokáží pořádně rozjet, byli na svůj věk úžasní. Citově zabarvený humor byl hlavní atraktivitou této hudební komedie. Když došlo k závěru filmu na scénu, kde kapela Deweyho Fina (Jacka Blacka), představila svůj dynamický a emotivní song Shool of Rock (Zachs song), naběhla mi husí kůže po celém těle, z úžasné emotivně prožité písně, kterou jsem hltal do posledního gesta. Líbilo se mi také, že to neskočilo takovým klasickým americkým happy-endem. Od první chvíle chvíle kdy se řekly slova "Souboj kapel", hned každému divákovi došlo, že o vítězi je předem rozhodnuto, ale pravda byla jiná. Škola rocku jako kapela souboj kapel nevyhrála, ale poté pronesl mladý bubeník větu "Hlavně klídek, v rocku nejde jenom o jedničky, Sex Pistols nikdy nic nevyhráli !. Dav si poté přál ještě přídavek od poražené kapely. Jejich přání bylo vyslyšeno a uskutečněno písničkou It's a Long Way to the Top v originále AC/DC.

Počátek (2010)

Moje TOP10: > Druhá projekce: Po druhé projekci absolutně měním názor na Počátek. Konečně jsem pochopil tu hlavní myšlenku / motiv filmu. Neskutečně propracovaný film do těch nejmenších detailů. Je to taková filmová rozkoš, kde se Christopher Nolan vskutku vyřádil ve velkém a hudba v podání génia Hanse Zimmera dodává na velké epičnosti a zvláště k závěru. Ovšem některé věci mi jsou i po druhé projekci nejasné, takže do budoucna se na Počátek musím vrhnout potřetí a tentokrát už s velkou chutí! __________ PS: Něco málo k zamyšlení z mého soukromí: Nedávno jsem na Facebooku postoval jeden kontroverzní status osobního prožitku, který zněl takto: "Už z toho Počátku (filmu) nějako blbnu. Dneska se mi zdál sen ve snu a bylo to hodně zvláštní a hodně deprimující. Grrr, neměl jsem se před spaním dívat na horor, vrhlo to do snu ve snu neblahý motiv :-D Načež na tento status reagoval formou facebookového chatu můj kamarád (dále jako K:): K: Koukam, že Počatek ti dává zabrat co? :-DD __ JÁ: Ty vole, ale víš jak to bylo až hnusně reálný? :-D __ K: A o čem se ti teda zdálo? :-D __ JÁ: V tom snu mě jakési paranormální síly pomalinku zvedaly za nohy, jakoby směrem ke stropu a já fakt cejtil takovej ten pocit úplnýho zděšení. Fakt jsem cejtil, jak se mi hrůzou osypalo celý tělo, adrenalin ze mě pomalinku mohly ždímat, srdce tlouklo jako tehdá po tý trávě :-D. Sám jsem si říkal: "Ty vole pojď Majku, probuď se, hni se aspoň....ale prostě nic. Potom jsem začal vydávat nějaký pokusy o výkřiky, (nejspíš v tom snu, nevím) ale ten děs, ten adrenalin v žilách mi úplně sevřel hrdlo a nebyl jsem schopnej přivolat si ani pomoc, což bylo něco strašnýho. Furt to gradovalo. Začal jsem slyšet okolo sebe hlasy. Nejdřív jenom šepot a najednou se vedle mě objevil nějakej týpek, kterej furt dokola mlel dokola nějaký žvásty. V tu chvíli jsem musel mít tlak větší než dno oceánu kámo! :-D Zvláštní je to, že jsem to všechno dopodrobna prožíval, všechno realisticky vnímal a hlavně cítil, ale jak ten týpek vypadal, to si za boha nevzpomenu! Asi 15 minut minut mě ten týpek furt dokola a dokola psychicky mučil / vydíral těma jeho démonickýma zaklínadlama, či co to bylo. V momentě, kdy už jsem upadal do agónie jsem se konečně probudil, přesně podle definic Počátku. ;-) __ K: :-O No tyy k*áááááávo :-D Bych asi nerozdejchal. :-D __ JÁ: Ale chápeš, že jsem to fakt cejtil? :-D Ten adrenalin jak se ti rozproudí v těle, když jsi třeba na nějaký bláznivější atrakci...víš co myslím? K: Vím. :-) Zkrátka Počátek není jenom kvalitní film. Je v něm ukrytá taková mysteriózně bizarní myšlenka, kterou zkrátka žádný film nemá! __ JÁ: Ámen! :-)

Hanebný pancharti (2009)

Moje TOP10: Hanebný pancharti aneb smrt Hitlera po Tarantinovsku! Bravůrní jízda jak se patří již od útlého počátku. Nelze ani slovy vyjádřit jak moc jsem tento zářez do světové kinematografie hltal plnými doušky. Užíval jsem si každou scénu, nervy aktivně pracovali a srdce bušilo o sto šest. Nikdy jsem si snad tak neužíval brutální (gore) scény jako u Panchartů. Tarantino je režisér s velkým "R"!

Drž hubu! (2003)

Moje TOP10: Co ukradli? 16 dolarů a prdící polštářek! Jedna z nejlepších komedií všech dob. Pro mě zatím nejlepší komedie, kterou jsem kdy viděl.

Bio Ráj (1988)

Moje TOP10: Povinnost pro všechny filmové (kino) fanoušky! Nádherný pohled na tehdejší přístup ke kinematografii ve válečném a poválečném období. Strhující herecké výkony a jeden z nejemocionálnějších závěrů filmu, který musí dojmout i nejflegmatičtějšího flegmatika. PS: Zhlédl jsem SE verzi (124 min), která je podle mnohých daleko lepší a dvojnásobně dojímavější, než verze základní a režisérská. Kdo by o tom pochyboval, ať mi klidně napíše do pošty svůj názor.

To (2017)

Moje TOP10: No To mě po*er! Před projekcí v kině jsem vůbec netušil, že budu mít tu čest zhlédnout nejlepší hororový kousek tohoto roku, ne-li této dekády. Svižná, dokonce i humorem nabitá hororová kanonáda, která nemá obdoby. Po strašně dlouhé době jsem viděl horor, který neklade důraz pouze na vystrašenost diváka pomocí laxních a čím dál více předvídatelných lekacích scén, jak už to bývá v novodobých duchařinách zvykem. "To" je postaveno na prolínání děsivé hororové atmosféry, při které tuhne krev v žilách, společně s prvky běžného života, z pohledu dospívající mládeže, okořeněná vtipem a plynulým šarmem. Film si po celou dobu udrží divákovu pozornost a vyhýbá se běžným hororovým kýčům, na které jsem už alergický. Kupříkladu natahovanost scén s gradující hudbou a potom.....nic! Zde to bylo naopak. Při sebemenším hororovém náznaku se To nebo Někdo objevil a děsil anebo psychicky deptal. Bill Skarsgård by si za roli klauna zasloužil Oscara! ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Reklama

Reklama