• Krátkometrážní

Já, Kajínek (2017) (seriál)

TV-seriál. Osobní zpověď Jiřího Kájínka, těsně po tolik diskutovaném propuštění z věznice. Tenhle člověk si rozdělil národ na 2 skupiny, pochopitelně! Tudíž je vcelku jasné, jakým způsobem bude tento "seriál" hodnocen. Za mě tedy lepší průměr. | 1.díl (60%), 2.díl (60%), 3.díl (60%), 4.díl (60%), 5.díl (60%), 6.díl (60%) > Průměr: 60% (3*) |

Nejdrsnější věznice světa (2016) (seriál)

TV-seriál. Nahlédnutí do drsných vězeňských cel světa. Taková jasná volba, když se nudíte a chcete si pustit nějaký dokument na YouTube. | 1.díl (90%), 2.díl (60%), 3.díl (60%), 4.díl (60%) > Průměr: 60% (3*) |

Peťajn (2014) (seriál)

TV-seriál. Vtipné, krátké anekdotky ze života. | > Průměr: 80% (4*) |

Apokalypsa: Vzestup Hitlera (2011) (seriál)

TV-seriál. Jeden z nejlepších dokumentárních cyklů o ikoně 2. světové války, Adolfa Hitlera. Velkou chloubou tohoto cyklu jsou bezesporu zrestaurované, barevné dobové scény. | 1.díl (90%), 2.díl (90%) > Průměr: 90% (5*) |

Joker (2019)

Po dlouhé době jsem si z kina odnesl perfektní zážitek. Skvělá, gradující atmosféra zabalená v psychologickém kabátku, kdy průběh děje nutí diváka prožívat s hlavní postavou jeho psychologické a morální postupy. Všeobecně Joker spojený s Batmanem (Temný rytíř) mě nikterak neoslovil, ovšem tahle Jokerova sólovka je geniální! ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Ženy v běhu (2019)

Nechal jsem se zřejmě zlákat davem a po všech těch kladných ovacích, vyzdvihující Ženy v běhu, od mých kamarádů, i podle zdejšího hodnocení, nenaplnil tenhle český snímek zcela mé očekávání. Jsem rád, že to není žádný, opětovný český bizár. Koukat se na to dalo, místy to bylo pro mne i vtipné. Jsem rád, že jsem se zbavil obávané reakce u českých filmů, kdy mi je mnohdy až trapně za samotné herce. Ženy v běhu jsou nadprůměrnou komedií, která neurazí, ale ani nenadchne.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Sto lidí, sto chutí. Podle zdejších komentářů malinko nechápu, že je tato akční, komerční krasojízda dokázala dojmout. Příběh byl dle mého skromného názoru vycucaný z prstu a vidina zisku, založený na popularitě Toy Story zde čpí na každém rohu. Dějová linka probíhá a odsejpá, tak jak by měla, což zachraňují akční scény, bez kterých by se žádný novodobý animák neobešel. Takže suma sumárum, Toy Story 4 neurazí, ale určitě bych se bez něho obešel.

V pasti (2018)

Zajímavý námět, který ovšem nenaplnil zcela mé očekávání. Občasná hra na city mě místy spíše iritovala, zvláště ke konečné třetině filmu. Obdobný, stejnoroční kolega A Quiet Place se mi zalíbil více.

Děsivé dědictví (2018)

Příjemné překvapení. Děsivé dědictví neklade důraz a nestaví pouze na lekavých scénách, jak už to v dnešní hororové rychlovýrobné době bývá. Nepříjemný neklid a pravou atmosféru, při které tuhne krev v žilách si tohle dílo buduje postupně až po mindfuck závěr, který ovšem divák žere plnými doušky.