• Krátkometrážní

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

TV-seriál. Miluju tyhle melancholické, napínavé záležitosti. Nevím proč, ale prožíval jsem stejnou nostalgii, jako při hraní PC hry Life Is Strange. Seriál je zároveň propojen úžasnou hudbou. Ovšem přikládám se k zdejší většině, s názorem, že 13 důvodů proč mělo skončit hlavní zápletkou seriálu, a to po 1. sérii! Druhá série má ještě co nabídnout a stále dokázala strhnout mojí pozornost. 3. série je podle mě už moc (zatím jsem viděl jen 1. díl a upřímně, se mi do dalších dílů moc nechce). | 1.série (95%), 2.série (85%), 3.série 1/13 (65%), 4.série (??%) > Průměr: 82% (4*) |

Útěk z vězení (2005) (seriál)

TV-seriál. První dvě série jsou geniální! Hltal jsem plnými doušky každý díl a byl v napětí. Bohužel přibývající série kvalitu sráželi. Ne úplně ke dnu, ale vytratilo se totální pohlcení z již zmiňovaných prvních dvou sérií, což mě velice zklamalo. | 1.série (95%), 2.série (90%), 3.série (70%), 4.série (65%), 5.série (70%) > Průměr: 78% (4*) |

MOST! (2019) (seriál)

TV-seriál. DYCKY MOST! | 1.díl (85%), 2.díl (85%), 3.díl (85%), 4.díl (90%), 5.díl (85%), 6.díl (85%), 7.díl (85%), 8.díl (85%),> Průměr: 86% (5*) |

Černobyl (2019) (seriál)

TV-seriál. Konečně! Konečně jsme se dočkali propracované a filmařsky prvotřídně zvládnuté rekonstrukce událostí v Černobylu, nejen co se týče tehdejší tragické nehody, ale zároveň rekonstruuje byrokratické praktiky "za oponou" rudé protistrany. | 1.díl (85%), 2.díl (85%), 3.díl (90%), 4.díl (90%), 5.díl (85%) > Průměr: 87% (5*) |

Stranger Things (2016) (seriál)

TV-seriál. Dlouho jsem Stranger Things odkládal. Asi proto, že tolik na seriálech neujíždím, jsem spíše filmař. Ale musím uznat, že odkládat takový skvost, jako je tenhle hororový, ale zároveň příjemný, dojemný seriál, byla pěkná hloupost z mé strany. Od prvních epizod jsem se stal závislým! Což ukazuje i fakt, že jsem stihl sjet všechny 3 série během necelého týdne! Velice záživná podívaná. Doporučuji všem! | 1.série (90%), 2.série (90%), 3.série (85%) > Průměr: 88% (5*) |

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

TV-seriál. Tak tohle bylo něco pro mě! Vkusně zpracované monotónní dialogy, zdánlivě depresivní příběh a hlavně spousta černého humoru, který se mi zamlouval. Rozhodně to není seriál pro každého. Melancholici jej ale jistojistě ocení! | 1.série (85%), 2.série (80%) > Průměr: 83% (4*) |

Skutečné výslechy (2008) (seriál)

TV-seriál. Kriminalistický seriál o výsleších na policejních stanicích a nejen tam. Zrovna tohle není úplně můj šálek kávy. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 50% (2*) |

Hitler (2016) (seriál)

TV-seriál. Další z řad dokumentárních cyklů od Adolfu Hitlerovi. Tentokrát lepší průměr. | 1.díl (65%), 2.díl (65%), 3.díl (65%), 4.díl (65%), 5.díl (65%), 6.díl (65%) > Průměr: 65% (4*) |

Manželské etudy po 35 letech (2018) (seriál)

Dokumentární TV-seriál. Sledování rodiny (či manželského páru) jak žijí, co je náplní jejich života, jaké mají vztahy s příbuzenstvem, a podobně. Na to samé se jich zeptají po 20 letech. Je krásné a překvapivé vědět, co se za těch 20 let od posledního natáčení přihodilo. Je vidět, že Helena Třeštíková s hlavními postavami jednotlivých příběhů soucítí a o to kvalitnější tyto příběhy jsou. | Mirka a Antonín: Mirce a Antonínovi se narodil syn, dcera zatím odešla z domu a chce si vyzkoušet život se svým přítelem. Mirka má vlastní kadeřnictví, Antonín pracuje pro velkoobchod s automobilovým příslušenstvím. Netrvá dlouho a jejich dcera Lucie se vdává a do roka dělá z Mirky a Antonína prarodiče. (zdroj CSFD.cz) 70% ___ Ivana a Václav: Ivana a Václav si spolu pořídili 5 dětí, mezi nejmladším a nejstarším synem je věkový rozdíl téměř jedné generace. Václav prodává nábytek Ton a své prodejně se snaží vybudovat honosné sídlo. Ivana se krom domácnosti věnuje účetnictví a výrobě dekoračních předmětů. (zdroj CSFD.cz) 80% ___ Ivana a Pavel: Pavel začal podnikat, pracuje v biliárovém klubu, syn Dominik je už dospělý a prodává mobilní telefony. Manželům se narodila dcera Růžena, která miluje společenský tanec. Ivana zůstala v domácnosti a věnuje se především Růženčině kariéře tanečnice. Pavel vymýšlí stále nové způsoby, jak bavit lidi a mít z toho peníze. (zdroj CSFD.cz) 80% ___ Zuzana a Stanislav: Stanislav se od Zuzany odstěhoval do Prahy, kde podniká. Zuzana uklízí v místní lékárně, sleduje televizní seriály a zatrpkle svaluje všechnu vinu na Stanislava. Syn se odstěhoval do Prahy a věnuje se programování. Dcera záhy odchází také do hlavního města. Zuzana zůstává sama a snaží se najít si přítele, což při sledování seriálů pro pubescenty není zrovna snadné. (zdroj CSFD.cz) 70% ___ Zuzana a Vladimír: Z Vladimíra se stal uznávaný umělecký fotograf, který 6 let pracoval v New Yorku. Zuzana se zatím v Praze starala o jejich 3 dcery. Po návratu Vladimíra podala Zuzana návrh na rozvod. (zdroj CSFD.cz) 80% ___ Marcela a Jiří: Marcela se s Jiřím nestýká, jejich dcera Ivana již dospěla a marně shání práci. Marcela si během uplynulých dvaceti let našla vážnou známost a narodil se syn Tomáš s mozkovou dysfunkcí, který svého otce nezajímá. Marcela bojuje s malým a plesnivým bytem, hyperaktivitou syna, nedostatkem peněz i absencí partnera. Ale to nejhorší ji teprve čeká. (zdroj CSFD.cz) 85% ___ > Průměr: 78% (4*) |

Rick a Morty (2013) (seriál)

TV-seriál. Příjemný satirický seriál. Prozatím spokojenost. | 1.série (75%), 2.série (??%), 3.série (??%), 4.série (??%) > Průměr: 75% (4*) |