• Krátkometrážní

Bohemian Rhapsody (2018)

Myslím si, že letošní oskarový souboj mezi Bohemian Rhapsody a A Star Is Born bude velice zajímavý. Na jedné straně adaptovaný hudební film, co pohladí na duši (viz. můj komentář k A Star Is Born) a na druhé straně životopisný a strojený film o legendě, kterou zná celý svět. U obou filmů jsem na plátno koukal s úžasem a hltal každičkou minutu a minutová stopáž filmu mě vůbec neodrazovala, ba naopak, bral bych i nějaké minuty navíc. Oba filmy spojují úžasné herecké výkony, ale také prvotřídní kamera a střih. Sošku za herecký výkon bych osobně předal spíše Rami(mu) Malek(ovi), který ztvárnil velice věrohodnou kopii Freddieho Mercuryho. Pro mě je Bohemian Rhapsody jeden z nejlepších, hudebních životopisných filmů, který jsem kdy viděl. Povinnost pro všechny fandy staré hudební klasiky! ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Zrodila se hvězda (2018)

Lapač Oskarů? Pěvecké a herecké duo Cooper & Gaga by si to rozhodně zasloužili po všech oceňovaných stránkách. Stefani (Lady Gaga) předvedla strhující a emoční výkon, který by měl a podle mě bude oceněn. To samé platí o výkonu Bradleyho Coopera, který se krom hereckého výkonu blýskl zároveň kvalitně odvedenou prací za kamerou. Plynulý, nevtíravý scénář okořenil krásu celého snímku. Samotná hudební stránka byla jako balzám na duši. Po strašně dlouhé době mi v kině naběhla husí kůže po celém těle. Zvláště při scéně, kdy nám v plném znění zazpívali oskarovou skladbu Shallow, na které jsem se stal po zhlédnutí v kině závislým! V uších mi zní stále dokonala a před očima se mi vybavuje scéna s touto skladbou spojenou. A pokud vám nějaký film zaryje do paměti, jakýmkoliv způsobem, dělá ho to výjimečným. "Zrodila se hvězda" je toho důkazem. Vřele doporučuji. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Coco (2017)

Jeden z těch mála animáků, kde hlavním postavám nejde každých 5 minut o "život," ve zběsilých akčních scénách. Coco naopak klade důraz na propracovaný scénář se zajímavou originální myšlenkou. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Wow, tohle se panu McDonaghovi vážně povedlo. Strhující mrazivé drama ze života, s líbivou dávkou černého humoru. Frances McDormand předvedla oscarový výkon! ___ (Bio Centrál, Hradec Králové)

Wind River (2017)

Příjemné mrazivé drama, které se mi svou depresivní atmosférou zarylo hluboko do nitra mého podvědomí. Atmosféru navíc ještě umocňuje skvěle padnoucí melancholická hudba. Víc takovýchto pochmurnějších snímků! Tohle je drama dle mého gusta!

Dokud nás svatba nerozdělí (2017)

Pohled na svatbu z očí organizátorů svatebního cateringu je rozhodně skvělá myšlenka. Diky bohu, že se toho chopili francouzi, kteří z toho neudělali přeplácanou smršť gagů a dojemných happy endů, jako amíci. Skvělá pohodová a hlavně vtipná komedie. Doporučuji všem. ___ (ČSFD projekce, Bio Centrál, Hradec Králové)

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Mnohem originálnější, než první splašený počin. Tvůrci si konečně dali záležet a alespoň malinko se podívali na scenáristickou stránku, kterou bylo nutno dosti vylepšit. Příjemný horor s dobrou atmosférou. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Po strništi bos (2017)

Koukatelné to bylo, ale je zde bohužel vidět značný pokles režijních kvalit Jana Svěráka. Po strništi bos je bohužel kandidát na nejvíc "nic neříkající" scénář z jeho dílny. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Den blbec: Kvůli velkému pracovnímu vytížení jsem přišel trochu později do kina (někdo ten pívec vypít musel!), a tak jsem propásl legendární úvodní intro Star Wars. Pozitivem bylo alespoň to, že jsem měl vstupenku zadarmo, protože kvůli takovýmu tydýtovi, jako jsem já, už nechtěli ani otevírat kasu. No, sednu si do sálu a po pár minutách a prvních dialozích zjišťuji, že jsem se ocitl na premiéře VIII epizody Star Wars s českým dabingem! Mé, pivem zakalené oči se obrátili k nebesům. "Za co pane bože, za co?" "Som nevychytal!" Ale nakonec jsem byl s dábošem jakž takž spokojený. Když už jsem se nějak otrkal dabingem, začal jsem vnímat i děj. A jak se tak dívám na to plátno, říkám si "Sakra, jsem vožralej nebo je ten obraz rozmazanej?" Potom se podívám na spolusedící kolegy v sále a opožděně mi to docvaklo. "To je v pr*eli, vždyť ono je to ve 3D!," zvolal jsem nahněvaně v duchu a upaloval jsem ještě otravovat pokladní o jednorázový 3D brejle. Potom už jsem si mohl vychutnávat Star Wars plnými doušky, "od začátku", až do konce. A jaký to bylo? Stručně řečeno "vynikající". Osmá epizoda rozhodně předčila mé očekávání a zamlouvala se mi dějem dokonce aj více, jak epizoda sedmá. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)

Útěk do divočiny (2007)

Druhá projekce: Po druhé projekci musím jít s hodnocením nahoru. Příjemné a silné drama s množstvím životního a lidského poselství.