• Krátkometrážní

Chlapi sobě (2004) (seriál)

TV-seriál. Po pilotním díle dávám tomuto ryze pánskému seriálu šanci. | 1. Pilot (75%), 2. Studium (75%), 3. Falešní muži v uniformě (75%), 4. Típni to, Nicku (75%), 5. Jackův pekelný stroj (75%), 6. Zachraňte Lily (75%), 7. Komu zvoní mobil (75%), 8. Pouťové vztahy (75%), 9. Příliš mnoho dětí (75%), 10. Netradiční Díkůvzdání (75%), 11. Muž bez míče (45%), 12. Kyle a ženy (60%), 13. Vánoce v negližé (50%), 14. Smím prosit? (55%), 15. Mládí má zelenou (60%), 16. Zachraňte starou paní Rileyovou (50%), 17. Kuchyňské peklo (45%), 18. Dvojitá oslava (50%), 19. Jedna vana pro všechny (50%), > Průměr: 64% (3*) |

Wilfred (2011) (seriál)

TV-seriál. Seriál, který staví na kvalitním černém humoru, který jistě není pro každého, ale pro mě je to trefa do černého. Děkuji uživatelce chezush za skvělý tip. PS: BEAUTIFUL THEME SONG. | 1.série (85%), 2.série (80%), 3.série 1/13 (75%), 4.série 0/10 (??%) > Průměr: 80% (4*) |

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu (2015)

Krásná animovaná pohádka, která mi dokázala zpočátku vyčarovat úsměv na tváři. Avšak jak film plynul dále a prodíral se nástrahami scénáře, začal celý koncept scénáře uvadat do překombinovaného stereotypu, který začal být trošku únavný. Na druhou stranu to není žádný tuctový akční animák, typu akčních jízd a bojů mezi těmi dobrými a zlými. Rozhodně v sobě nový filmový Snoopy ukrývá určité poselství s ponaučením pro dětské duše. ___ (Cinema City, Praha Anděl)

Gangster Ka: Afričan (2015)

Druhá projekce: Druhá domácí projekce mi oživila detaily charakteru jednotlivých "vedlejších postav." Jedna z opravdu mála filmových ukázek, že český film ještě neumřel a že i Češi dokáží natočit pravou gangsterku, která lahodí jak očím, tak i uším díky Tadeáši Věrčákovi a jeho hudebnímu podkladu. Scénář a režie si zde jede stejnou cestou jako u prvního dílu, akorát v jiném prostředí a s novými ukázky mafiánských rafinérií. Místy jsem na plátno koukal skoro oněmělým úžasem, jak dokáže jeden vyčůraný a vychytralý člověk podmanit prakticky celý stát. Nezapomenout též nesmíme na bravurní výkon Hynka Čermáka, který svou padoušskou roli zahrál na výbornou. Pokud se v blízké době nenatočí nějaký film o naší "utlačované menšině", tak by Hynek Čermák mohl pomýšlet i na nějaké ty české filmové sošky. ___ (Kino Lucerna, Praha)

Andílek na nervy (2015) odpad!

Kamarádka mi doporučila tenhle film s tím, jak je to úžasná komedie na oddech. No.....už nejsme v kontaktu! :-D

Amy (2015)

Tak konečně jsem se dočkal a zhlédnul jsem tento mnou tak očekávaný dokument o královně jazzu, Amy Winehouse. ___ Dokument Amy mezi ostatními životopisnými dokumenty o slavných hudebních interpretech s neblahými životními osudy vyčnívá hlavně ve své autenticitě, kterou se krásně vžijete a zároveň malinko porozumíte těžké roli hudebních celebrit, které bohužel ne vždy končí šťastně. Pokud existuje nebe, určitě si v něm Kurt Cobain a Amy Winehouse zašli na kus řeči.

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Čechy tolik oblíbená komedie tu má očekávané pokračování. Je krásné, že i komedie z Evropy může vykřesat slušný balík a ještě k tomu to může být dokonce i vtipné, což druhý Fuck Off Hollywood rozhodně je! Je pravda, že jsem se asi nebavil tolik, jako u prvního dílu, nicméně režisér Bora Dagtekin i tak udržel tu dobře rozjetou laťku humoru, svižnosti a příběhu na vysoké úrovni, což jen tak někdo nesvede. Za mě rozhodně velká spokojenost. I ten dabing se dal skousnout, ale dabované nepovedené záběry fakticky bijí do uší! :-D ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Pozoruhodné kriminální drama se silnou tématikou, které mě v určitých pasážích naprosto uchvátilo svým vytrvalým napětím, které nám Denis Villenevuve naservíroval na plátno. Též musím zmínit krásný hudební podklad od Jóhannssona, který na první poslech působí nenápadně a prostě , ale při opakovaném poslechu OST tohoto snímku jsem si zejména úvodní skladbu hodně oblíbil. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Purpurový vrch (2015)

Mojí přízeň si Guillermo del Toro získal hlavně jeho Faunovým labyrintem, jež považuji, i po zhlédnutí Purpurového vrchu za to nejlepší z jeho filmografie. Purpurový vrch se vine v duchu gotického hororu, což se v záplavě novodobých hororů velice cení. Po vizuální stránce nám tedy kostyméři a maskéři předvedli úžasný koncept gotiky a bylo by hodně troufalé od Americké filmové akademie, kdyby tento snímek minimálně nenominovali na ocenění za technickou část filmu. Scénář místy bohužel pokulhával, hlavně zpočátku, kde byl malinko zdlouhavější a únavnější rozjezd, při kterém mohl i prostý laik předpovědět pointu, která najde v samotném závěru rozuzlení, ale díky del Torovému talentu v oblasti režírování a vnesení trocha mystiky byl výsledek krásnou hororově gotickou podívanou. ___ (Cinestar, Hradec Králové)