• Krátkometrážní

Sněhová královna (2012) odpad!

Animovaný nicneříkající blaf od ruských hovad!

Papírové vlaštovky (2014)

Dá se říci, že je to originální film. Hlavně příznivci papírových vlaštovek musejí být při sledování tohoto snímku v sedmém nebi. Ovšem celý scenáristický koncept postupem času klesal pomalu ale jistě ke dnu. Ani hlavní postava (Ed Oxenbould), která jakoby z oka vypadla Scarlett Johansson přestala býti pro diváka lukrativní a s přihlédnutím na velkou předvídatelnost samotného závěru, můžeme tento australský počin porovnat s béčkovými americkými filmy.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Druhý Labyrint se malinko vine ve stínu stejnoročního béčkového blockbusteru San Andreas, ovšem Labyrint je na tom o malinko lépe, hlavně díky ucházející inteligenci hlavních postav. Samotný název filmu mě do kina lákal na další famózní jízdu v úplně novém smrtícím bludišti, plných nových nestvůr. Namísto toho tvůrci tohoto pokračování (na přání) připravili podprůměrnou a nekulminující dobrodružnou akci v otevřeném apokalyptickém světě. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Sinister 2 (2015)

Když se řekne Sinister 2, je to jako kdyby jste si koupili čínskou verzi Pilsner Urquel (pro méně zkušené: je to pívo), zkazíte si chuť a ještě k tomu máte v drž..., pardon, v ústech hroznou pachuť nekvalitního béčkového píva. U druhého Sinisteru jsem měl takovouto zahořklou pachuť v hlavě, kde se mi během sledování tohoto hororového paskvilu rojil pořádný tok bordelu negativních myšlenek a prožitků. ___ Režisérsky absolutně nezvládnutý počin. Ačkoliv mám Derricksona v oblibě, za tenhle scénář bych ho společně s panem režisérem Foyem nakopal do zadku! ___ Koncept psychopatických, zfanatizovaných mutantních děti, které si štáb zřejmě vypůjčil z Bohnic byl do oka bijící. Postupem času se pomalu bojíte průměrných výkonů rádoby herců více, než hororu samotného! Třešničkou na dortu byl odfláknutý střih, který místy připomínal vizuální efekty starých televizních filmů osmdesátých let. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Filmový dobrodruh Karel Zeman (2015)

Klasický životopisný dokument o géniovi v oblasti filmové režie Karlu Zemanovi. Nahlédnutí do jeho soukromého života je jen střídmé. V tomto dokumentu si pro nás režisér Hodan připravil spíše Zemanovu neskutečnou vynalézavost v oblasti trikových filmových scén, které se daly v tehdejší době považovat za československé Hvězdné války a odstartoval tak nejen v rodném Československu filmový boom a oslnil tak nejednoho tvůrce. PS: To jsem ani netušil, že se Zeman narodil nedaleko mého rodného města Nový Bydžov, a to v Ostroměři !!! ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)

Mlčení jehňátek (1991)

Druhá projekce: Taková psychodelická úchylka, kterou režisér Demme natočil na výbornou. Možná mi jen trochu chyběl nějaký větší zvrat či odhalení v gradujícím závěru, přesto se mi v pozitivním slova smyslu do mé šedé kůry mozkové zavrtal psychopatický Hopkins, který si oskarovou sošku skutečně zasloužil.

Sedm (1995)

Druhá projekce: Grandiózní kriminální případ, který nemá ve svém filmovém pojetí absolutně žádnou konkurenci. Každou minutou stopáže se dalo napětí krájet. Vše nakonec vyústilo v nečekaný, originální závěr, který mne hodně šokoval.

Dárek (2015)

Silná a osobitá psychologická nálož, která tkví v působivém a k závěru až dechberoucímu scénáři, který hodně sází na konverzaci a psychologické hrátky, což je druh filmu mého gusta. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Vtipná špionská komedie, která bohužel nedokáže udržet humor, akci a příběh v jedné rovině, což místy malinko bilo do očí. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Kurt Cobain: Montage of Heck (2015)

Jedinečný životopisný dokument o "heroinovém králi" Kurtu Cobainovi, od jeho hyperaktivního dětství a pubertu, až po světovou slávu, drogy a smrt.