• Krátkometrážní

Tales of Halloween (2015)

Halloweenské povídky na způsob ABCs of Death. 10 krátkých různých příběhů, které spojuje 31. říjen, a to Halloween. | 1. Sweet Tooth - 65%, 2. The Night Billy Raised Hell - 40%, 3. Trick - 45%, 4. The Weak and The Wicked - 60%, 5. Grim Grinning Ghost - 60%, 6. Ding Dong - 50%, 7. This Means War - 40%, 8. Friday The 31st - 20%, 9. The Ransom of Rusty Rex - 30%, 10. Bad Seed - 35% > Průměr: 45% (2*) |

Paranormal Activity: The Ghost Dimension (2015)

Moje víra v lepší obrat se bohužel v prach obrátila. Již šesté pokračování tohoto kontroverzního kultu mezi FF horory by mělo být tím posledním, co z téhle série uvidíme. Ale pokud bude mít tahle tentokrát duchovní dimenze paranormálních aktivit komerční úspěch, s chutí se tvůrci pustí do dalších dílů za vidinou velkých zisků. ___ Už jen oficiální plakáty a trailer samotný mi naznačili, že tenhle díl půjde úplně jinou cestou a že by to mohlo mít konečně nějakou štábní hloubku, ale neočekával jsem to, že výsledek samotný bude bohužel působit spíše jako parodie na tento FF kult. Pravou hororovou atmosféru, kde se napnutě a vytrvale bojíte, kazili nejen dvě jeblé upištěné čtrnáctky sedící vedle nás v sále, ale také samotní střihači a "scénáristé". Jedno velké divadlo bylo sledovat pana ducha Tobyho osobně, kde nám ho kamery rozmístěné po domě ukázaly v celé své kráse, ve formě jakéhosi vlásečnicového inkoustu. To byl vrchol všeho. S tímhle šla bohužel atmosféra ke dnu. Závěr poté spěl opět k nehoráznému kýči moderních hororů, a to samozřejmě k exorcismu, kde jsme mohli spatřit jeden velký cirkus v režii pánů mající na starost vizuální efekty a střih. V příštím díle se možná s tímto štábem podíváme na duchy a paranormální jevy v kosmu. Kdo ví.... ___ (Cinestar, Hradec Králové)

The Frame (2014)

Ohromný a fascinující mysteriózní film od talentovaného režiséra Jamina Winanse. Takovéto hrátky zatěžující mysl diváka, já prostě zbožňuju. Vřele doporučuji všem melancholikům.

Lesapán (2015) (studentský film)

Studentský film. Tvůrce obdivuji za velkou technickou vyspělost v tomto snímku, která předčí i mnohé, čtyřnásobně delší hororové filmy, nejen z českých končin. Kreativní a zároveň velice prostoduchý příběh, který je propleten kvalitními výkony hlavních postav a rovněž hrůzou nahánějícího Lesapána, kterého štáb vyšperkoval k úplné dokonalosti. Celému štábu fandím v natočení celovečerního filmu na bázi tohoto velmi zdařilého krátkometrážního počinu.

Marťan (2015)

Velice očekávaný Scottův film Marťan by se dal malinko srovnat s Cuarónovým velkofilmem Gravitace. Zatímco v Gravitaci jsou hlavní hrdinové ztraceni ve vesmírném prostoru, Matt Damon ve snímku Marťan nám uvízl na dosti vzdálené planetě Mars a behementně hledá cestu zpět na rodnou planetu. Než se film rozjede směrem, ve kterém má divák jasno a je mu jasná pointa, je trošku v napětí, jakým směrem se příběh a hlavně pointa vydá. Naštěstí se vydala přívětivou cestou, neboť sledovat jediného lidského tvora na planetě, bez základních životních podmínek je pastva pro oči filmového diváka. Nadprůměrný scénář (rozhodně ne stoprocentní) byl zaobalen úžasným vizuálem mimozemské planety. Tady by tvůrci měli býti minimálně nominováni na ceny za vizuální efekty. Malinko rušivým elementem působil křečovitý závěr, ve kterém se tvůrci snažili o výrazný emocionální zážitek, ale ve skutečnosti působil poněkud odfláknutě a velice střídmě. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Muž na laně (2015)

Muž na laně je fascinující Zemeckisovo dílo, které okouzlí svojí svěžestí, prostotou, scénářem, režií, ale i hudbou! Film, který vás uchvátí svým technickým pojetím, svými prostřihy Petita (hlavního hrdiny), po zdolání jeho velkého snu ze Sochy Svobody s aktuální dějovou linkou. Také jsem ocenil, že byť je to americký film, nikterak zde nebylo zmíněno ani naráženo na nadcházející události ohledně 11. září. Ba naopak, řekl bych, že to byla od tvůrců tohoto snímku krásná a poněkud poetická pocta této kultovní stavbě. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Vcelku vtipné pokračování komerčně úspěšného snímku připomínající Adamsovu rodinu, akorát v animovaném a zběsilejším podání. Ovšem dobře rozjetá laťka humoru v první půli filmu sklouzla v druhé půli do ohraného a kýčovitého stereotypu, hlavně co se týče opětovné akční lince, kterou v moderních animovaných filmech moc nemusím. Dále pak slaďoučký happyend, kde všechno zlé v dobro se obrátí. A nakonec všeho Shrekovská závěrečná disco párty, se kterou se nám hlavní hrdinové loučí. To jsou jedny z mnoha atributů, které na dnešních animácích nesnáším! Každopádně se vyplatí druhý Hotel Transylvánie zkouknout, už jen kvůli kvalitním vtípkům, které si pro nás autoři připravili. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

12 Let Hitlerovy vlády (2009) (seriál)

TV-seriál. Hitler, bezesporu největší zločinecká svině, která na této planetě kdy žila! Nicméně je Hitler bezesporu zároveň i největší demagog, který kdy na téhle planetě žil! Je neskutečné co on, svými myšlenkami a idejí dokázal světu provést a fascinující je také to, jak měl všechny omotané okolo prstu! Tento dokumentární cyklus zároveň poodhaluje i některé detaily Hitlerova soukromí, tak i různá strategická plánování. Rozhodně doporučuji. | 1. část (85%), 2. část (85%), 3. část (80%), 4. část (80%), 5. část (80%), 6. část (80%) > Průměr: 82% (4*) |

Gangster Ka (2015)

Gangster Ka je jakýsi filmový Příběh kmotra v modernějším kabátku a více zaměřený na rafinované intriky českého mafiánského podsvětí. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)

No nežer to! (2014) (studentský film)

Amatérský film. Na to, že je to ultra amatérský počin, je to velice zábavné a svým způsobem originální. V jednoduchosti je krása.