Hlavně nezávazně (2011)

Natalie Portman som nikdy nepovažoval za nejakú super herečku a aj keď je na CSFD najlepšou herečkou ja ju veľmi nemusím. Na komédiu sa mi zdá až príliš vážna a tato rola jej vôbec nesadla. Natalia bola sexy to musím uznať, ale akosi mi tam niečo chýbalo. Romantická chémia medzi ňou a Ashtonom Kutcherom na mňa veľmi nezapôsobila. Prosto som im to neuveril a to som si myslel, že taká herečka akou Natália je to pre ňu nebude žiaden problém zahrať skutočnú romantickú a vášnivú ženu. Ashton to ešte ako tak zvládal ale na Portman to bolo asi priveľké sústo. Pravdu povediac tato romantická komédia ma ani veľmi nepobavila a ani tej romantiky tam nie je toľko koľko by mohlo byť.

Pan tělocvikář (2007)

Na Seanna Willliama Scotta sa mi stačí len pozrieť a už sa smejem. Je to podla mňa Pán Komik a spolu s Jimom Carreyom nemajú konkurenciu. Film o chlapíkovi, ktorého telocvikár na hodinách telesnej stále mučil a neskor si chce vziať jeho mamu za ženu. Dej je miestami trošku nudný ale dávka humoru je aj napriek tomu dobre rozložená. Sem tam sa vo filme ukáže nejaká oplzlosť, ale vždy je to ešte v rámci normy únosne. Vtipné hlášky, ktoré nenechajú vašu bránicu na pokoji. Morálny zaver je tiež v poho. Rodina komédia, ktorá pobaví a nebude to pritom strata času

Prokletý ostrov (2010)

Jeden z najtemnejších filmov aké som kedy videl. Pochmúrna atmosféra sa tiahne celým filmom. Počasie totálne deprimujúce. Raz prší, potom fúka vietor, inokedy zas hromy blesky. Tajomná hudba pri ktorej naskakuje husia koža. Scorseseov dvorný herec Dicaprio opäť perfektný. V tomto filme som mu uveril všetko, aj keď bol zdravý a aj neskôr keď hral blázna. Každá jeho emócia je skutočne vyzerajúca čo veľmi kvitujem. To iste môžem povedať aj o nestarnúcom a charizmatickom hercovi Benovi Kingsleym. Tento film je proste psycharina toho najtvrdšieho zrna so všetkým čo k tomu patrí. Záver je naozaj neskutoční, kde sa odhalí, že vyšetrovateľ je vlastne tiež blázon. Je to taký dvojaký záver, kde si ho môže každý vysvetliť inak a to je na tom to vzrušujúce. Režisér chcel zjavne poukázať na to, že je veľmi malý rozdiel medzi bláznom a normálnym človekom. Jedine čo sa dá tomuto filmu vytknúť je jeho príliš veľká dĺžka. Miestami bol film trošku zbytočne naťahovaný ale inak je to kvalitka.

Zdrojový kód (2011)

Veľmi zaujimavý sci-fi thriller. Prišlo mi to ako zmiešanina Inceptionu (Počiatok), MInority Reportu a Tru Calling. Samozrejme plus trošku romantiky nech to je dostupnejšie širšej verejnosti. Jake Gyllenhaal opäť výborný a tiež aj Vera Fermiga. Odkedy som ju videl v Skrytej identite po prvýkrát hneď sa mi jej herectvo zapáčilo. Tento film je veľmi napínavo nakrútený. Film obsahuje plno vizuálnych efektov, výbuchov, sem tam spomalený záber a potom zas rýchly prestrih na čo sa dobre pozerá, no ani to nestačilo. Všetko to ma hlavu a pätu, len mi tam chýbal nejaký hlbší zmysel toho všetkého. Zachraňovať svet je síce pekné, ale aj to musí mat punc výnimočnosti a tu mi ta iskra chýbala. Aj keď musím povedať, že spracovanie bolo originálne.

Elitní zabijáci (2011)

Celkom fajn akčňak. Stathama a De Nira mám veľmi rád ale ani ich herecké výkony aj keď boli slušne nepotiahli tento film v mojom bodovaní vyššie. De Nirove herecké umenie mohol režisér využiť viac než na par záberov. Thriller trpí na to, že je zbytočne naťahovaní a strieda sa s rychlov akciou. Miestami to pôsobí rušivo a metúco. Par vrážd, par bitiek Statham VS Owen, zaujímavý záver a to je tak asi všetko čo by som povedal k tomuto filmu. Na to aký mal tento akčný film herecky potenciál tak s neho režisér vyžmýkal minimum. Škoda

Opravdová kuráž (2010)

Tento western je ukážkou výborných hereckých výkonov či už u Jeffa Bridgesa alebo mladučkej herečky Hailej Steinfeld. Na druhej strane komorný a trošku zdĺhavý dej ma trošku nudil. Asi to bol režisérky zámer ale nejako extra ma tato light verzia neohúrila. Takémuto westernu by som doprial oveľa viac akcie a napätia. Inak kvalitný film s krásnou prírodou, peknou hudbou, dobrým hereckým obsadením, len tomu všetkému chýbala akosi šťava. Dlho som sa pohrával s myšlienkou, žeby som tomuto filmu dal 4 hviezdičky no nakoniec iba 3+ :-)

Poslední samuraj (2003)

Historicky film naplnený japonskou kultúrou, ktorá bola od dávnych čias spätá so samurajmi. Pekná filmová ukážka, ktorá poukazuje na kultúru samurajov. Ich život, zábavu, lásku jeden k druhému a vzájomnú úctu. Priebeh mladého kapitána Nathana Algrena, ktorý sa omilosteniam dostane do samurajskej osady, kde sa Katsumodo snaží získať informácie o svojom nepriateľovi. Neskôr sa antipatia mení na priateľstvo. Nathanovi sa vzťah ku japonským divochom tiež zmení a to až natoľko, že sa rozhodne hájiť ich zaujmi v rozhodujúcej bitke. Nádherná kamerová práca, brilantný výkon Toma Cruisa a ostatných hercov. Výborná réžia od Edwarda Zwicka a veľmi príjemná hudba Hansa Zimmera. Takže film je po všetkých stránkach perfektný. Príbeh po celý čas graduje a na konci je to doslova emocionálna bomba.

Cesta bojovníka (2007)

Vizuálne pekne spracovaný film, len mi v nom chýbalo viac akcie a napätia. Pritom tento príbeh o stratenom Vikingovi mal nato aby sa z neho stal oveľa lepši film než toto. Režisérsky trosku odfláknuté kde divák nevie čo sa deje ci v bojoch vyhravaju vikingovia alebo indiáni. Miestami nuda potom opäť akcia. Ľúbostný vzťah medzi indiánkou a vikingským mladíkom mohol tiež vyzerať oveľa viac romanticky. Prostredie raz blud snehu inokedy lúčna tráva alebo step podľa potreby režiséra. Dialógy vážne ba niekedy až smiešne. Celkový dojem - Zaujímavá filmová téma - žalostné prevedenie bojov - vizuálne sfilmovanie OK

127 hodin (2010)

Mám rád životopisné filmy kde si hlavný predstaviteľ toho najprv veľa vytrpí a potom z toho vyjde ako víťaz. Tu sa hlavného predstaviteľa chytil James Franco, ktorého som doteraz vnímal ako druhotriedneho herca. Tento film ma presvedčil o opaku. Franco perfektne zvládol zahrať namysleného, nezávislého chlapíka, ktorý nato neskôr doplatí. Najprv voľnosť, sloboda, ktorá sa razom mení na boj o prežitie. Zúfalstvo a beznádej sa pekne dalo čítať z Francovej tvare, čo zanechalo vo mne hlboký dojem. Režisérsky skvele zvládnuté. Film pekne dotvorila nádherná príroda a hudba. Po trošku rozpačitom začiatku sa to potom všetko rozbehlo a ten zaver ma nenechal chladným ani po skončení filmu.

Warrior (2011)

Bitkársky film, ktorý ani zďaleka nie je len o bitke. Opäť po rokoch som mal v tele to vnútorne chvenie, ktoré vo mne vyvolá, len veľmi malo filmov. Výborne vyvážená dávka akcie, dramatickosti a napätia. Bojove scény veľmi pôsobivo a kvalitne realisticky natočene. Herecké obsadenie brilantné a skvelé zahrane. Dvaja bratia, ktorí sú úplne iní a kde každý bojuje za seba pre svoj cieľ. Jeden zápasi za rodinu a dom, druhy za česť a pamiatku zosnulého kamaráta. Jeden slušnák- vysokoškolský profesor a druhy tvrďák - bývalý vojak. Avšak jedno máju predsa len spoločne.Obaja nenávidia ich otca, bývalého alkoholika, ktorý sa po rokoch snaží zmeniť k lepšiemu. Finálový boj a hlavne úplný záver musia dostať každého.

Časové pásmo bylo změněno