Oggy a škodíci (1998) (seriál)

Vtipná animovaná rozprávka na pokračovanie. V desaťminútovke dostanete MAXimum štipľavého humoru, kde to miestami aspoň u mňa jemne presahuje medze. Pre úplne malé deti to nie je, ale pre odrastencov je to úplne v poho. Zúfalo-lenivý kocúr Oggy a jeho zlostný bratranec Jack, ktorí neustále poľujú na škodoradostné šváby vás nenechajú dlho bez humoru. Trošku sa mi to podobá na Toma a Jerryho, no u Oggyho sa aspoň sem tam aj šváby nechajú chytiť.

Opravdová kuráž (2010)

Tento western je ukážkou výborných hereckých výkonov či už u Jeffa Bridgesa alebo mladučkej herečky Hailej Steinfeld. Na druhej strane komorný a trošku zdĺhavý dej ma trošku nudil. Asi to bol režisérky zámer ale nejako extra ma tato light verzia neohúrila. Takémuto westernu by som doprial oveľa viac akcie a napätia. Inak kvalitný film s krásnou prírodou, peknou hudbou, dobrým hereckým obsadením, len tomu všetkému chýbala akosi šťava. Dlho som sa pohrával s myšlienkou, žeby som tomuto filmu dal 4 hviezdičky no nakoniec iba 3+ :-)

Otevři oči (1997)

Hlavného hrdinu tá nehoda poriadne vzala a mňa spolu s ním. Romantika zmiešaná s mysterióznou atmosférou. Prestrihy medzi realitou a snami mi dávali poriadne zabrať. Sám som mal problém, aby som sa netratil v tej chaotickej mele emócii. Tajomná hudba, kvalitná kamera, skvelý výkon hercov a tajomný dej. Penelope Cruz ukázala okrem výborných hereckých aj iné kvality. A ten záver bol priam geniálna bodka za touto európskou sci-fi romancou.

Pád Londýna (2016)

Akčná jednohubka. Chcel som akciu, čakal som akciu, dostal som akciu. To je celé. Účel to splnilo. Oproti prvej časti sa veľa nezmenilo, čo je možno aj dobré. Plytký dej mi nevadil, lebo tu ani oň nejde. Ide o akciu a to ako ju režisér zobrazí a ako ju herci predvedú. Kto chce niečo viac, nech si pozrie Mission Impossible alebo Jamesa Bonda. Trošku som sa pousmial, keď kanadský guvernér, japonský a francúzsky prezident, taliansky najvyšší predstaviteľ a nemecká kancelárka relatívne rýchlo uhynuli, zatiaľ čo Američan bol opäť nepolapiteľný a nesmrteľný. Ale čo už. Ich film, ich pravidlá.

Pahorek (1965)

Film Pahorok by sa dal pokladať za výkvet anglickej filmografie 70-tych rokov. Vojnoví film o nezlomnosti ducha, tela a mysle, ktorý ani rokmi nestratil nič zo svojho pôvabu. Z môjho pohľadu jeden z najlepších filmov Seana Conneryho. Na to aký to je starý film musím vychváliť kamerovú pracú Oswalda Morrisa. Ten pracoval s kamerou tak bravúrne, že som si miestami predstavoval, že som v tom tábore aj ja. No azda to najlepšie vo filme bol jeho geniálny scenár. Dlho som uvažoval nad 5 hviezdami, no nakoniec 4,5 * resp.80 %.

Páli vám to? (2004) (pořad)

Keď túto šou moderoval Miško Dočolomanský alebo Peter Kočiš, tak som ju v pohode sledoval. Tv program postavený na princípe krížovky som mal veľmi rád. No odkedy to vedie ten rakúsky akože moderátor, nedá sa to pozerať. On nielen, že nevie hovoriť po slovensky. On nevie ani čítať. A o tých jeho netaktných otázkach, čo kladie súťažiacim a celkovom vystupovaní moderátora radšej ani nepíšem. Pokiaľ ho niekto nevymení nebudem tv program Pali vám to sledovať.

Panna nebo orel (2010)

Na to, že som si myslel aká to bude hlúposť ma táto komédia veľmi milo prekvapila. Humorný film o starej múdrosti. Ľudia nepovažujú za pravdu to čo je skutočne pravda, ale skôr dajú prednosť poverám a ohováračkám. Taktiež o tom, že každá minca má dve strany. Pre mňa neznáma hviezdička Emma Stone príjemne pobavila. Na druhej strane ma trošku sklamali iné komediálne stálice. Amande Bynes a Lise Kudrow ich vedľajšie úlohy nie veľmi sadli. Za to rodičia hlavnej predstaviteľky Stanley Tucii a Patricia Clarkson mi dokázali vykúzliť úsmev na perách ba až rehot :-) Film bol miestami trošku pikantnejší, no nebol perverzný ako väčšina moderných teenegerských komédii. Vyzdvihujem hlavnú myšlienku filmu, ktorá robí túto komédiu netuctovou. Hodnotím 3,5* a 75%.

Pan tělocvikář (2007)

Na Seanna Willliama Scotta sa mi stačí len pozrieť a už sa smejem. Je to podla mňa Pán Komik a spolu s Jimom Carreyom nemajú konkurenciu. Film o chlapíkovi, ktorého telocvikár na hodinách telesnej stále mučil a neskor si chce vziať jeho mamu za ženu. Dej je miestami trošku nudný ale dávka humoru je aj napriek tomu dobre rozložená. Sem tam sa vo filme ukáže nejaká oplzlosť, ale vždy je to ešte v rámci normy únosne. Vtipné hlášky, ktoré nenechajú vašu bránicu na pokoji. Morálny zaver je tiež v poho. Rodina komédia, ktorá pobaví a nebude to pritom strata času

Pátá rychlost (2002) (seriál)

Najlepší dokument o autách a motorkách aký som kedy videl. Je to oveľa zaujímavejšie nez Top gear kde iba kecajú namiesto toho aby ukazovali mašiny .Moderátory sú fajn a sem tam aj vtipní. Fifth gear prezentujú oveľa krajšie auta ako Top gear a co je dolezitejšie aj sa o tých autách viac dozviete . Pekne zábery aut v každom diely a tiež testy a porovnávania aut. Sem tam nejaký crash test . No proste dokument pre všetkých milovníkov aut.

Perfektní skóre (2004)

Pohodičková komédia s teraz už známymi hercami. Začínajúci Chris Evans a Scarlet Johanson podali uspokojujúci výkon pre takýto žáner. Perfektne skoré nemá vôbec nejaký super dej alebo zápletku. Prosto len chcete vedieť ako to cele nakoniec skonči. A skonči to tiež tak všelijako- smiešne. Aj keď perfektne skoré nepatri medzi top komédie na svete, ja som sa počas celého filmu celkom bavil. Už keď pre nič iné, tak aspoň kvôli tomu zhúlenému Číňanovi sa to oplatí pozrieť. Ten vyčnieval nad všetkými a bol najviac komický. Hodnotím 3,5 *