Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Čo je potreba napísať k tomuto vrcholnému dielu filmárčiny? Snáď len to, že konečne som zazrel dokonalosť. Dokonalo dokonalý príbeh a ešte dokonalejšie vyvrcholenie. Nie je čo viac dodať.

Zelená míle (1999)

Tento skvost som si musel pozrieť viac krát, aby som dokázal oceniť to, čo vo mne vyvolal. Boli to pocity hnevu, prekvapenia, zdesenia ale aj spokojnosti a šťastia. Ďakujem Frank Darabont a ďakujem za Toma Hanksa, pre ktorého to bola životná rola, nehľadieť na Forresta Gumpa. 5 pocitov 5 hviezdičiek !

Majestic (2001)

Pre mňa určite jeden z najlepších ak nie najlepší film Jima Carryho. Osobne mi viac sedí do rolí "skutočných ľudí" ako vypatlaných vtipálkov. Film si drží rovnaké tempo, počas ktorého čakáte, aké rozuzlenie bude mať príbeh, ktorý sa mohol zrodiť len v hlavách hollywoodských scenáristov. Pre mňa jednoznačne 5*

Bitva o Sevastopol (2015)

Pre mňa osobne veľmi silný zážitok. Skvelý herecký výkon hlavnej postavy. Prekvapený z kvality ruskej produkcie. Reálne pôsobiace zábery z frontu a skvelo zachytené dojemné momenty. Nemám čo viac dodať.

Opravdová kuráž (2010)

Zatiaľ najlepší film od Coenovcov. Trefná réžia ktorej skvelo sekundovali herecké výkony. Najmä mladej neostrielanej Hailee. Záživné dialógy, čo sa často nestáva, pokiaľ film nepochádza z produkcie boha Tarantina. Drňak Jeff presvedčivý ale Texaský zajko Matt už trochu menej. Na takýto vývar od Coenovcov si zase rád nejakú chviľu počkám, pretože vďaka nim atmosféra divokého západu ešte žije.

Kapitán Phillips (2013)

Perfektná kamera, super práca Paula Greengrassa a heroický výkon Toma Hanksa. Ale ani to ma neprinúti dať filmu plný zásah. Ten film bol až priveľmi uťahaný a produkcia až priveľmi vsadila všetky karty na Hanksa. Na tom by nebolo nič zlé, len časom aj ten zaujatý pohľad na skvelý herecký výkon hlavnej postavy vychladne a vám neostáva nič iné, ako čakať na koniec. Filmy ktorým dám plný počet, musia byť filmy, u ktorých chcem, aby pokračovali ešte minimálne raz takú dobu. Tuto to bolo naopak. Chcelo by to predovšetkým vystrihnutie momentov, ktoré neovplyvnili dej a nijako sa mi nezaryli do pamäte. A ten záver - no mohol byť ešte uťahanejší? Aj napriek kritike musím dať filmu 4 hviezdy a to predovšetkým preto, že ide o veľkofilm, ktorý nesklamal ale ani neočaril.

Oko bere (2008)

Ako stvorený film na nudný podvečer s mojím obľúbencom Kevinom Spejsim. Síce trošku plytký dej, ktorý sa nezaobíde bez klišé situácii a predvídateľných momentov. Ale komplexne ten film je tak sladko naaranžovaný a s očarujúcou Kate Bosworth, ktorá má tie najkrajšie oči, aké som u herečiek videl (nerátam Milu Cunis), je pre mňa pochúťkou. Kevin Spacey nesklamal a ani Jim Sturgess neprehrával. Avšak ťažko tento film hodnotiť cez hviezdičky, pretože filmom, ktoré mali hlbší dej a prepracovanejší scenár, avšak ma nezaujali, som dal 3 a tu je to presne naopak. Ale za cute tváričku Kate Bosworth dávam predsa len 4.

Desperado (1995)

Najlepšie pivo široko ďaleko. Najväčší mexikán široko ďaleko. Salma Hayek alias najsexi knihovníčka na svete. Množstvo nezabudnuteľných hlášok, výrazov a momentov. To je nesmrteľný Despo. Je to mýtus? Nie, je tak moc skutočný, ako to len ide!

Zodiac (2007)

Skvelo natočený triler s mnoho postavami, ktoré ku koncu pribúdajú a informácie takisto. Vyčítam tomuto filmu len mdlú stopu niekde v strede ale ku koncu sa film znova rozbehne, čo ešte zvyšuje jeho kvalitu. Skvelé herecké výkony na čele s Gyllenhaalom a Ruffalom, Downey bol takisto perfektný. Pokiaľ dopredu neviete ako to s tým Zodiacom bolo, tak Vám neodporúčam hľadať jeho prípad niekde po internete. Prídete tak o pôžitok z filmu.

Hon (2012)

A ževraj deti nevedia klamať. Aby som to zobral skrátka. Chovanie každej jednej postavy ma totálne iritovalo. Stačí jedno nesmelé klamstvo, dokonca klamstvo z nevyvinutej detskej hlavičky a človekovi dobrákovi sa obráti život na ruby. Slovami riaditeľky škôlky: "zachovajme chladnú hlavu a poďme to vyriešiť racionálne." Paradoxne všetky postavy sa správali iracionálne. Každá jedna z nich bola vykonštruovaná tak, aby vo mne vyvolali absolútne zdesenie a v istých okamihoch som si len prial aby som bol súčasťou toho príbehu a všetkým to vykričal do tváre. Scéna v obchode ma absolútne odrovnala a nechápavo som sa zamyslel, ako môžu byť tí ľudia takí zlomyselní a krátkozrakí. Práve kvôli vyššie spomenutému nedávam filmu plných, pretože mi scenár prišiel až príliš nerealistický, v prvom rade chovanie všetkých postáv na čele s Lucasom. Avšak herecké výkony boli autentické a samozrejme silný príbeh, ktorý robí tento film tým čím je.