Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Prečo sa oplatí vidieť dvojku Kingsmenov? Kvôli absolútne božskej Poppy Juliánke, ukážkovej prezidentskej logike, sirovi Eltonovi, Markovi Strongovi a Word up mlynčeku. Inak oproti jednotke celkom degres ale Matthew vie baviť aj nastavovanou kašou. 8/10

Nevědomí (2013)

Audiovizuálny námrd aký sa v hollywoodskej produkcii objaví raz za pár rokov. Mimoriadne nedocenený film, ktorý nie je vôbec tak hlúpy ako sa tu zase raz snaží naznačiť naša elita. Samozrejme, že sme všetky zložky už niekde videli a v jednotlivostiach môžme vymenovať kde, ide tu ale o to ako chutí výsledný koktail, no a mne teda Kosinskeho výtvarné a dizajnové cítenie a bez preháňania geniálny OST dua Gonzalez (M83) + Trapanese a v princípe tragický (!) horkosladký záver sadli ako málo čo za poslednú dobu. 10/10 Fuck you, Sally, best electronic music is french.

Viking (2016)

Na docenenie potrebujete tak akurátnu mieru znalosti Nestorovej kroniky. Nie veľa aby vám nevadili snahy vybieliť zločiny fornicatora maxima tým, že to za neho urobili iní a nie málo aby ste chápali kto je kto a prečo robí čo robí a prečo je tam kde je. Vizuálno a výprava na výbornú, politično skôr súčasné ako autentické. 8/10 P.S. Na druhýkrát to dáva oveľa väčší zmysel. A aby ste pochopili historickú posadnutosť Rusov Krymom - tak Korsuň je na Kryme.

Oklamaný (2017)

Pozerám, že môj názor na film sa začína čoraz viac vzdaľovať od našej tzv. CSFD elity, ktorá rieši v súvislosti s Coppolovej filmami úplne nepodstatné veci (eufemizmus pre kokotiny) ako dej a tak podobne. Sofia Coppola predsa bola vždy o atmosfére, herectve, pocitoch, problémoch v komunikácii postáv a perfektných obrázkoch a ak od nej po toľkých filmoch čakáte nejakú hutnú epiku, ste naivní. Tento film urobil Philippe Le Sourd a jeho osvetľovač, lebo takto krásne mäkko nasvietné interiéry som asi ešte nevidel a naozaj to pripomínalo rozpohybovanú galériu (Tommy987™) a herečky, z ktorých to svetlo robí priam renesančných anjelov až kým nevystrčia rožky. Z hercov by som vypichol asi výkon Kirsten Dunst lebo tá tu predviedla zas inú polohu ako v ostatných Coppolovej filmoch a myslím že prehrala aj Kidmanku, ktorá je tu tak trochu stále Kidmanka. Elle Fanning si tú naivnú nádržku fakt užívala a bolo to poriadne vidno; ak to dievča bude pokračovať vo výbere takýchto filmov, do desiatich rokov bude herecká extratrieda. Takže za atmosféru, obrázky, nasvietenie, Kirsten a Elle u mňa 9/10.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Najväčší problém Revenanta je to, že Lubezki je boh kamery a Iñárritu nie je Terrence Malick, takže chvíľami tak celkom nevie čo s tou krásou robiť a hlavne čo ňou chce povedať. 8/10

Svět podle Putina (2017) (seriál)

Naprosto bezprecedentné. Ak redukujeme krajiny na národné záujmy a čítame ich konanie cez ne, je jasné, že dnešné putinovské Rusko a Pchingova Čína robia veľmi dobrú robotu. Celkom sa bavím, koľko vymastených euroatlantických univerzalistov tu na ČSFD máme. 9/10

Vetřelec: Covenant (2017)

Jednoduché ako bulharská prostitútka (nič proti Bulharom). Výtvarne veľmi silné ale scenáristovi dať facku za najhlúpejšiu posádku vo vesmíre a priamočiary dej, kde hlavný "zvrat" je vám jasný v momente ako zmizne jeden Fassbender. A som zvedavý ako tieto prequely dotlačia k miestu a času pôvodného Aliena. 6/10

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Na hlavu postavený koncept rodinného filmu. Má to všetko, Stalloneho, Pac-Mana aj Davida Hasselhoffa. Aj awesome mix vol. 2 ... 9/10

Viktorie (2016) (seriál)

Po štyroch dieloch musím konštatovať, nie, napriek fantastickým kompozíciám obrazu, svetlu a kamere a perfektnému digi Londýnu devätnásteho storočia, jednoducho nie. Je to rozťahané a dramaturgicky veľmi slabé, historicky nulovo výživné (akokoľvek presné by to bolo), lebo sa dozvieme len o tom ktorým smerom búchalo kráľovnino srdiečko a nie o jej role v politike impéria. Niektoré momenty ako guilty pleasure dobré, najmä behanie v lese s s prvým saským emo Albertom a spomaľovačky psíka. V neposlednom rade to v porovnaní s naposledy videnou ruskou peckou pôsobí ako veľmi chudobný a nevyrovnaný príbuzný. 6/10

Duch ve stroji (2017)

There is no Ghost in this (splendid) Shell. Na štyri ikonické scény originálu našraubovaný úplne iný príbeh. Nie je to remíza ale ešte ani príliš smutná prehra. The net should be vast and infinite. But this one is not. 7/10 a som zvedavý koľkým z vás doplo prečo tam je baset.