Plán útěku 2 (2018) odpad!

Velký propad a zklamání po úžasné a propracované jedničce. Tohle nemá absolutně hlavu ani patu, hlavní protagonisté jsou nesympatičtí a Sylvester Stallone se zde objeví jen sporadicky. Absolutní ztráta času (alespoň, že stopáží to bylo celkem rychle zfouknuté) a nepovedené navázání na první díl.

Prezident Blaník (2018)

Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, vy čuráci :))

Raubíř Ralf a internet (2018)

ČSFD projekce, Cinestar Anděl: Takhle se má dělat pokračování! Chytré, chytlavé, zábavné. První hodinka a půl mě bavila, skvělé Easter Eggy jak na Disney postavičky, herní svět, tak i na internet samotný (spam, programy z internetu, vyhledávač,...). Poté následuje slabší pasáž (cca půl hodinky do konce), která rozhodla, že po třech letech stále marně čekám na 5* animák. Je to pasáž, kdy se přejde na "rodinnou notu" a přidá se poučení pro děti (částečně o tom, jak to chodí na internetu, částečně o přátelství), což je samozřejmě skvělé pro ně, ale já sem na to už moc starej a tahle pasáž filmu mi dala slušnou facku a lehce mě zprudila. Závěr už se pak celkem dost natahuje, nicméně potitulkové scény jsou super! Byl jsem na pokračování Raubíře hodně natěšený, dokonce i trailer jsem zhlédl, proto jsem měl obavy, že jsem opět přehypovaný a budu zklamaný. Zklamání se však nekonalo. Film jsem si užil, několikrát jsem se i od srdce zasmál a chyběl jen kousek, abych sáhl po plném počtu.

Šíleně bohatí Asiati (2018)

Velice příjemné překvapení na začátek roku 2019. Takovéto romanťárny já můžu. Sympatičtí herci (včetně hereckých výkonů), dostatečná a přiměřená kombinace romantiky, zábavy i dojemných scén. Awkwafina je zde super, žeru jí! :D Plus jsem nejspíše zjistil, že mám "menší crush" na asijské slečny :D

The Biggest Little Farm (2018)

Opravdu nádherný dokument o jednom malém snu, který vyrostl v něco obrovského. Spousta emocí a příběh, který vážně zvládne napsat pouze sám život. Johnovi a Molly moc fandím. Určitě si po filmu prohlédněte více například na https://www.apricotlanefarms.com.

Upgrade (2018)

WOW. WOW. WOW. Už je to nějaký ten pátek, co mě film takto vtáhl a dostal! Parádní revenge žánrovka se sci-fi/future nádechem. Navíc Logan Marshall-Green celý film perfektně táhne. Za mě naprosté nadšení a adept na TOP tohoto roku.

Atypický (2017) (seriál)

Opravdu úžasný seriál, který si mne získal hned od prvního dílu. Mezi první a druhou sérií jsem měl celkem dlouhou odmlku, nicméně obě série jsem vždy shodně sloupnul jako malinu za jedno odpoledne. Perfektně a humorně nasvětlená problematika světa těch, kteří to v životě nemají zrovna jednoduché.

Ferdinand (2017)

Dabing u animáků nikdy nezklame. I zde bylo originální namluvení býků a dalších "postav" bez chyb. Především trojice německých koňů neměla chybu a bavila mě pokaždé, když otevřela pusu. Děj se dal předvídat - ale to už jsme si u animáků tak nějak zvykli a není to ničím, co by mělo ubírat na kvalitě. Pár super zábavných scén (například býčí tanec) a celkem svižně ubíhající děj, kterému by však neškodila stopáž max 90 min.

Hora (2017)

Záběry jsou nádherné, o tom žádná, a všichni milovníci hor budou zajisté plesat. Mě osobně celý dojem z filmu bohužel neskutečně kazil soundtrack. Nic proti australskému komornímu orchestru, ale v tomto případě bych asi ocenil spíše naprosté ticho a pouze zvuky přírody, burácejícího sněhu při lavině a nebo silného větru na vrcholku hory.

Kickboxer: Odplata (2017) odpad!

Už šestá Vengeance pro mě byla trápením, ale tohle už bylo fakt přespříliš...