Turbo-Charged Prelude (2003)

Povedená miniscénka datující se mezi F&F a 2F2F. Parádní káry, známí herci+jedna číča (Minka Kelly) navíc, trefná a hodící se muzika. První půlka trošku nudnější, ale druhá to vyvažuje. Sečteno a podtrženo, spokojenost.

Klip (2012)

Základem je pohledná hlavní postava (tedy Jasna) - za to jsou hned plusové body. S tou se mi trefili do vkusu a film je hned koukatelnější. Příběh a zpracování hodně kontroverzní. Divím se, že to vůbec prošlo. Některé záběry jsou fakt hraniční, že si člověk říká, jestli náhodou nekouká na "redtjůb". KLIP není snímek, co bych musel vidět znovu, nebo snímek který bych na potkání doporučoval, ale je to zase trošku jiný nevšední filmařský kousek. Řekněme v podstatě takový surový, pravdivý teenagerovský film, který si na nic nehraje - ne jako ty Disney/teen sračky přeplněné klišé momenty - a vše nám ukazuje tak, jak to nejspíše mezi teenagery tohoto věku chodí. PS: Ten Jasnin mobil s kamerou bych nechtěl ztratit!

Tělo jako zbraň (2007) (pořad)

Úžasné! Představí se nám následující bojová umění: Muay Thai, Karate, Eskrima, Savate, Judo, Pankration, Krav Maga, Marine Corp Martial Arts, Mixed Martial Arts, Kung Fu, Sambo, Pradal Serey, Silat, Ninjutsu a Taekwondo + jeden speciální díl. Není to jen o soubojích samotných a dokázání, že na to Jason a Bill mají. Značná část stopáže se také věnuje seznámení, historii, kultuře a různým školám daného bojového umění, které s sebou nesou odlišné styly boje. Nemyslím si, že je závěrečný souboj vždy na 100% (to by to naše dvojka nejspíše dost slušně schytala), ale rozhodně se to nebere na lehkou váhu. Stejně jako se mi líbí filmy s tématikou bojových umění, tak se mi líbilo i toto. Některé druhy bojových umění jsem dokonce ani neznal. Originální, naučné, zábavné. Edit: S přibližujícím koncem série začínají díly býti stereotypní, snižuji na 4*.

Impyho zázračný ostrov (2006)

"Já létáš, pošta létáš, ona létáš, tučnák nelétáš"....Celkem příjemná animace (což je zřejmé už z galerie) a nenáročný místy i vtipný děj. Avšak žádný zázrak typu PIXARovek nečekejte. Tohle rozhodně není animák pro každého a už vůbec ne pro dospělé. Někdo CZ dabing chválí, někdo na něj nadává. Mě nevadí. Teda až na prase. To "kvik" vás po třetí větě začne neskutečně iritovat a Impyho kňourání, hekání a následně i dabing je také spíš otravné, než aby bylo roztomilé. PS: Ten komár na začátku zní jak motorová pila :D Jedna hvězda za animaci a závěrečný song od Sister Sledge "We are family".

Lovci skladovacích jednotek (2011) (pořad)

NE,NE,NE! Všechno špatně! Tady se někdo snažil napodobit koncept Storage Wars, ale vůbec se mu to nepovedlo. Kde jenom začít..Brandon a Lori se vůbec nehodí před kameru, nedokáží upoutat. "Auctioneer" je sice místy vtipný (vymýšlení jmen/přezdívek podle vzhledu), ale na můj vkus až moc ztřeštěný a roztěkaný + navíc místo aby se přesunul k další skladovací jednotce, tak otravuje po každé vyhrané aukci u jednotky a ptá se co našli a kolik to stojí. Tím se dostáváme k dalšímu problému - minimální až nulové využití expertů k ocenění a celkově pořádně ani nevíme, jak zjistí profit. Prostě jen vydraží skladovací jednotku, z hlavy vysypou pár čísel kolik by to asi tak mohlo stát a máme profit. WOW efekt nulový, jelikož si nestihnu ani pořádně prohlédnout co vydražili a už se jde k další aukci.Tak takhle by to nešlo, velké zklamání.

QI XL (2013) (pořad)

Stejně jako u QI se náramně bavím a směju z plných plic, nic jiného od takovéhoto pořadu ani nevyžaduji.

Možná, miláčku (2000)

Byl jsem zvědavý, co v tomhle zajímavě vyhlížejícím filmu předvede Dr. House společně s Mr. Beanem. Bohužel byli to oni a pouze oni, kteří mě rozesmáli a donutili mě se dívat až do konce. Ve scénkách, kde se objeví Hugh - jakožto manžel nebo Rowan - jako gynekolog, máte o zábavu postaráno, zbytek je spíš taková nucená vycpávka, aby se natáhla stopáž a mělo to jakýs takýs příběh a děj.

Varieté (2010)

Velká nadšenost! O tomhle snímku jsem dlouho nevěděl a budu citovat větu, kterou jsem řekl po shlédnutí Magic Mike: "Áchjo, škoda, že něco takového není také v provedení pro pány." NO A HLE! Objevilo se Varieté. Pánové (a myslím, že i některé dámy) budou bez sebe. Děj sice jednoduchý, ale účinný. Christině Aguileře smekám obrovskou poklonu a to jak za pěvecký a taneční výkon, tak i za ten herecký. Sakra to je ale kus ženský! No nebudu se tu dále rozplývat.

VyVolení (2005) (pořad)

Dávám slabší tři hvězdy. Když bych to rozepsal, tak 4* za první a odpad na ostatní série.