• Krátkometrážní

Riddick (2013)

Devět let po Kronice temna se Vin Diesel vrací v nejlepším díle pomyslné trilogie filmu Riddick. Monstra jsou zde v porovnání s černočernou tmou mnohem drsnější a věčný drsňák Vin předvádí co mu jde nejlíp, ubližovat jinym lidem:)

Černý pásek (2007)

Jednu hvězdu za film, druhou sám sobě za to, že sem se na to dodival až do konce.

Černý čtvrtek, Janek Wisńiewski padl (2011)

Tak tohle se Polákům vážně povedlo. Film rekonstruuje události ze čtvrtka 17. prosince 1970, kdy se zvedla vlna protestů kvůli zdražování potravin. Demonstrace se brzy změnila na boj o holý život, když se na dav lidí vrhla jak armáda, tak polská milice. Toho dne zahynulo celkem 18 lidí a přes 500 jich bylo zraněno. Film je navíc obohacen o autentické záběry z ulic plných demonstrantů, které přidávají filmu na síle. Rozhodně stojí za to vidět.

Italští fašisté v barvě (2006)

Slušný dokument ve kterém Němci hrají druhé housle a vše je zaměřeno na fašistickou Itálii. Zde je asi nejlépe vidět, jak moc neschopní Italové během celé války byly a většina z nich ani nevěděla, proč vlastně bojují. Po prvním úspěchu, kdy se jim hlavně za pomoci letadel a bojových plynů podařilo porazit polonahé Etiopany následovala jedna prohra za druhou a to se nezměnilo až do konce války.

Znamení smrti (2008)

Já mám tyhle filmy prostě rád. Pravda je, že jsou skoro všechny stejné (parta lidí nasere místní vydláky) a pro někoho už okoukané. Ale těm, kterým to nevadí ho můžu jen doporučit. Být více známější, určitě bude mít větší hodnocení.

Vittra (2013)

Chata, les a parta kamarádu, co si chce užít víkend. Tím ale idylka končí. Brzy se totiž začnou jeden po druhém měnit na posedlá monstra. Tempo je poměrně rychlé, masky povedené a krví se taky nešetří. Jen škoda, že to není známější, určitě by to mělo větší hodnocení než 53%.

Blood Runs Cold (2011)

Tenhle film má jednu chybu a to herce. Ženská běhá po baráku s telefonem v ruce a vůbec ji nenapadne někomu zavolat. Ale SMS si přečte. K tomu ta Winona vůbec neumí hrát a ani nechci vědět, co za tu roli udělala. Asponˇ že ten záporák vypadal docela dobře.

Sadako 3D (2012)

Tak toto je opravdu slaboučké a od odpadu ho dělí jen krůček. Sadako tady vypadá jako by byla zkřížena s pavoukem, k tomu jich tu běhá celé stádo a nakonec se chce převtělit do jedné dívky. Aspoň že už to mám za sebou a doufám, že dvojku už neseženu.

Třída - Život poté (2010) (seriál)

O něco slabší než film, ale přesto je to hodně silný seriál, který navazuje tam, kde film skončil. 1-6 díl je o studentech a rodičích, jak se snaží vypořádat se situací a poslední 7 díl je o soudním procesu s Kasparem. Doporučuji se první podívat na film, jinak se v tom ztratíte.

Insane (2010)

Poměrně málo známý švédský horor o zapadlém hotelu někde u dálnice a jeho vyšinutým majitelem. Není to sice žádná špička ve svém žánru, ale podívat se na to dá a troufám si říct, že i vícekrát.