• Krátkometrážní

Cesta k ráji (1978)

Na filmu mě překvapily 2 věci. Že Stallone už 78 dokázal natočit poměrně úspěšný snímek a že je to první film co jsem od něho viděl, kde hraje druhé housle. Má sice hlavní roli, ale žádne rvačky se aktivně nezúčastní (a to u něho nebývá zvykem) a to je jich tam poměrně dost. Všude jen tlačí svého bratra a snaží se na něm zbohatnout. A to se mu nakonec...

Kobra (1986)

Takhle nějak si představuju akčňák z 80 let. Máme tady policistu tvrďáka, honičky v autech, přestřelky skoro na každém kroku a solidní zakončení. A je jedno jestli tam hraje Schwarzenegger, Seagal nebo Stallone. Tyhle filmy prostě budou bavit pořád.

Vlak do pekel (2008)

Jak jsem viděl vlak, hned jsem věděl, že se film bude odehrávat v Evropě (podle vlaku). A tyhle horory mají jedno společné - udělat z nás tu největší zvěř, která jen čeká na vaše játra, ledvinu, oční bulvu.... Je to prostě Hostel na kolejích. Ale ten konec?

Ve stínu hor (2009)

Krásná příroda, jízda na kolech a dva místní vydláci. Kdyby film zůstal věrný první půlhodině filmu, byl by to plný počet. Bohužel nezůstal a tak s příchodem jednoho skeletona film trochu upadá a nezachrání to ani ta trocha mučení. Díky krátké stopáži jsme ale brzy na konci a já musím uznat, že to nebylo vůbec špatné. Akorát ten konec mohli udělat jinak.

Dobyvatelé ztracené pravdy (2007) (seriál)

Na seriálu je nejlepší seznamování nás s nejrůznějšími záhady po celém světě. Ať jsou to duchové, Lochneska, Yetti..... To že nám nepřinesou žádný důkaz o jejich existenci mi zas až tak nevadí, spíš to, že cokoliv někde křupne, je hned přisuzováno nadpřirozenu. Seriál sice není špička ve svém žánru, ale odpad si myslím nezaslouží.

Virtuality (2009) (TV film) odpad!

Tohle by dávalo smysl jen tehdy, pokud by to bylo celé jen virtuální realita. Ale to jsem se nedozvěděl, protože jsem to do konce nevydržel. Sledovat skoro 90 min vyvolené ve vesmíru, to fakt ne.

Dead Shadows (2012)

Tak tohle byl hodně trapný pokus o akční horor s mimozemskou tématikou. David Cholewa si asi představoval, že když dá do filmu partu přeživších, pár vojáků co jdou nastolit pořádek a krátkou stopáž, tak se to natočí samo. Nenatočí. A ještě to má odfláknutý konec.

Jízda smrti (2007)

Když jsem si prošel galerii, tak jsem hned věděl, že se na tohle podívám. A dobře jsem udělal, protože jsem dostal od filmu víc, než jsem čekal. Noční metro, parta náboženských fanatiků a nic netušící cestující totiž zaručují kvalitní hororovou podívanou. Na závěr už snad jen „Bratři, sestry…slyšte hlas naděje je Pán Bůh.“

All Hallows' Eve (2013)

Snímek je rozdělen do tří povídek, které si pouští jedna rodina o Halloweenu na videokazetě, kterou si donesly z koledy. Takže většinu času sledujeme film ve filmu. Když pominu druhý příběh o nějakém směšně vypadajícím mimozemšťanu, tak je to dobře poskládaný horor o zabijáskem klaunu. Zbývající dva příběhy tady už jsou The 9th Circle, Terrifier.

The 9th Circle (2008)

Tento kraťas je součástí filmu All Hallows' Eve, tedy jedna jeho povídková třetina. Tentokrát tady klaun nedostal tolik prostoru jako ve snímku Terrifier, což je jeho jediné mínus. Zato jsou tu ale jiné potvory, které budou unesené dívce usilovat o život. Určitě to stojí za podívání