Král psanec (2018)

Skoro na plný počet, neskutočne skvelé vizuály a prvých 10 minút filmu je one take čo ja najviac zbožňujem.

Lék na život (2016)

Dostatočne pútavé na to aby ma to donútilo dopozerať dokonca, žiaľ nie som ani čiastočne uspokojený po príbehovej stránke. Hlavná postava je fajn, jeho mŕtvi výraz tváre mi dokonalo sedí. definitívne to ale o jednej tvári na konci filmu povedať nemôžem, pretože tá mi pripomína Jim Carryho masku a je totálne komická. Ako vážne? Veď to zavraždilo celý "horrorový feeling" filmu. Ako celý story plot je totálne predvídateľný a v momente, keď sa to potvrdí si len v hlave do okola opakujete "Vážne, to som zabil hodinu a pol pre toto?" A v hĺbke dúfať, že sa to zmení aspoň na kvalitný gore guilty pleasure v štýle Brawl in Cell Block 99, ale toho sa v živote nedočkáte. A tak na koniec po vyše 2 hodinách skvelého vizuálu si z filmu neodnášam uspokojené ani jedno so svojich "ja". Som len smutný a mám chuť si pustiť Prekliaty Ostrov aby som sa uspokojil. Kľudne to mohlo mať o hodinu menej.

Lesní duch (2013)

Evil DEAD úspešne za mnou, milo prekvapený. Jeden z najlepšie spracovaných remake-ov akých som kedy videl. Má to gule, hlavu aj pätu. Ľakačky originálne a nespočetný počet zvratov, asi 3x som tipoval koniec filmu vždy zle (: Totálne gore, depresívna atmosféra plná filmových amputácií končatín, násilím a masakrom, ktoré drží tempo až do konca, kde sa to "rozplameňuje" fakt na maximum. Evil Dead je presne to čo som čakal, nič viac, nič menej. I, keď je smutné, že som vyšiel s kina pred titulkami a nevidel som to čo sa mi v originále páčilo a to je záverečné prehrávanie pásky z prvého dielu :( Ďalej ma oslovila slečna Jane Levy, ktorá sa mi celkom dosť páčila v tej ľudskej podobe, keďže ja nie som nejako vyberavý i, keď dalo by sa podotknúť, že červené vlasy jej sadnú viac, než čierne, kt. mala v Evil Dead. No, ale už dosť rečí, bežte rýchlo pred televízie pozerať kvalitný remake ! (: U mňa je to za 4/5*

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Dať možnosť rôznym skupinám tvoroch vytvoriť svoj vlastný R ratingový príbeh v ktorom sa môžu voľno odviazať bez pravidiel je snáď to najlepšie čo Netflix mohol spraviť. Niektoré kraťasy sú tak neuveriteľne vizuálne a príbehovo fascinujúce a majú tak hlbokú myšlienku až sa nad tým človek pozastavuje. Ako veľký fanúšik Black Mirror som si tento 18 dielny seriál strašne užil na jedno posedenie do slova pri práci všetkých 18 častí. Najlepšie časti osobne pre mňa boli : Three Robots, The Witness, Beyond the Aquila Rift, Good Hunting, Helping Hand, Zima Blue, Alternate Histories a Secret War.

Mamka a taťka (2017)

Ja som sa bavil od začiatku do konca. Skvelý soundtrack, ambient sound a strih. Cage mi bol po dlhej dobe tiež vo filme znesiteľný, neviem či to možno nebolo aj na 5*, ale radšej ostanem pri tých 4.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Dneska tretie pozretie doma po predchádzajúcich dvoch v kine. Stále rovnaký názor. Christopher McQuarrie po tom ako zažiaril u mňa s Edge of Tomorrow a potom neskutočne sklamal s Múmiou, prichádza tentokrát napraviť si reputáciu a to v neskutočne skvelom štýle. Jedna akčná scéna k druhej, neuveriteľná naháňačka mestom na autách a motorke, kde v jednom momente prestane hrať soundtrack a Vy si uvedomíte, že to čo prežívate je Dejavú, skutočný raw. Pýtate sa? Kde ste to už zažili? No predsa, Drive. Drive bol presne pre takéto veci kinematograficky zvládnutý na jednotku. Jedna akčná scénka strieda druhú, stunty pri ktorých si hovoríte, kurva kde mali tu kameru namontovanú? Ako to spravili? Príbeh sa zbytočne nenaťahuje, a hlavne čo musím podotknúť, nie je totálne debilný drží si svoje charakteristické črty predchádzajúcich Mission Impossible aj keď v oveľa väčšom štýle. Taktiež si neuveriteľne chválim ženské obsadenie, film ktorý vsadil všetko na neuveriteľné krásne herečky v tom najprirodzenejšom svetle, Vanessa Kirby (ou maj gat, sou prity) Rebecca Ferguson (waifu material 10/10) veľmi sa mi to páči, že to prešlo z tohto Megan Fox štýlu do tohto Rebeca Ferguson štýlu. Ešte vec ktorú musím samozrejme napísať, pretože by sa inač nedalo 35 MM KAMERA OH MY FUCKING GOD. Taktiež scénka na záchodoch, hilarious as fuck :D Celý celučičký film v kine som si hovoril ako geniálny original soundtrack doprevádza film, hneď som si doma zabezpečil celý OST. Lorne Balfe, ktorý prekvapil pri kolaborácií s Hans Zimmerom, kto je mimochodom jeho "učiteľ", na Sherlock Holmesovi, ktorý ma tiež neuveriteľne geniálny soundtrack, dosť sklamal. Teda až do tohto momentu. S veľkou určitosťou môžem povedať, že tohto roku jednoznačne jeden z najlepších soundtrackou a súperiť o prvú priečku bude s Bear McCreary - OST pre Cloverfield Paradox a samozrejme Marco Beltrami a jeho A Quiet Place OST, ktoré sú proste srdcová záležitosť roka, a veľmi často sa k ním cestou po tme z práce neskoro večer vraciam. Vo všeobecnosti som skončil docela prekvapený, že na to Mission Impossible po šiesty krát stále má. Išiel som sa do kina zabaviť, a dostal som úplne complete pack. Takže nemám najmenší dôvod tomu nedať 5* jedinú vec čo by som mohol vyčítať je definitívne finálna scénka s helikopterami, nemusím hovoriť koľko krát by už boli asi mŕtvy, však? :D Ale prečo by som to robil. Veď o tom je Mission Impossible.

Mlha (2007)

Keď sa dostanete do momentu kedy Vám dôjde, že film ktorý sledujete je aktuálne vážne dobrý a začnete si ho poriadne užívať dospejete do bodu kedy si hovoríte "No moment, koniec by to mohol ešte celé poriadne posrať." ej kej ej Nehovor hop pokiaľ neskočíš. A tak s napätím sledujete a celý čas sa niekde v hĺbke modlíte k poriadnemu ukončeniu filmu. A v tom momente to príde, ústa do korán otvorené, chytáte sa za hlavu a mate chuť tlieskať jak retardovaný tuleň. Ten koniec, to je na samostatných 5* Prajem si už len aby Frank Darabont upustil od Walking Dead, ktoré mimochodom ide úplne mimo mňa a prišiel s ďalším celovečerným filmom, pretože 2007 je už sakra dávno za nami.

Mr. Robot - d3.4_provozni_chyba.r00 (2017) (epizoda)

USA Network uviedol piatu epizódu do televízie bez jedinej reklamy. Dôvodom bolo to, že celá epizóda je prezentovaná na jeden záber. Povedzme si na rovinu niečo podobné sme videli v Birdmanovi, kde ja osobne Lubezkiho kameru totálne žeriem. A toto? Toto bolo naj epickejších 40 seriálových minút čo som videl. Od prvého momentu po koniec, bez jedinej možnosti sa nadýchnuť, napätie a chaos.