Tenkrát v Americe (1984)

Pro mě nejlepší Leoneův film. Tento film je neobyčejně krásný a neobyčejně krutý. Úžasná hudba, kamera, režie. Zkrátka mistrovské dílo.

Tenkrát na Západě (1968)

Nejlepší western, který kdy byl natočen. Velice pomalý a dlouhý film, občas mi to připomnělo Antonioniho. Liboval jsem si v těch krásných záběrech obličeje, očí. Já teda moc milovník westernů nejsem, ale tenhle se mi opravdu líbil. Režie je skvělá a hudba taky. Po Tenkrát v Americe nejlepší Leoneův film.

Ženy v pokušení (2010)

První polovina filmu je docela dobrá. Pár dobrých vydařených vtípků, ale druhá je katastrofa!! Něco takhle blbého jsem už dlouho neviděl! Ty lidi už nemají co by vymýšleli.

Věc (1982)

John Carpenter je pro mě mistr hororu! Hudba velice povedená. Rozhodně nejlepší Carpentrův film. Viděl jsem ho poprvé asi v devíti letech, bál jsem se dokonce otáčet se v posteli :D.

Králova řeč (2010)

Herecké výkony Colina Firth jsou brilantní. Moc jsem se na tento film netěšil (ani nevím proč), ale jak jsem viděl Colina Firtha jak koktá v tom přímým přenosu jsem věděl, že to je film, který mě určitě zaujme. Kamera opravdu mistrovská. Zasloužila by si oscara.

Piraňi II: Létající zabijáci (1982)

Tohle, že točil Cameron? Herecké výkony mi byli opravdu k smíchu! Film k,ale rozhodně nenudí :) Nečekal jsem, že někdo přijde s tak ulýtlim nápadem, že ryby umí létat! Dost jsem se u toho bavil. 2 hvězdičky za tu zábavu a za ten nápad.

Pianista (2002)

Nádherný film, který doslova chytá za srdce. Pro mě je to jeden z nejlepších filmů tohoto druhu.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Skvěle natočené, výborná kamera. Film ani trochu nenudí. Při sledování jsem chtěl aby film nikdy neskončil :). Morgan Freeman hraje jako obvykle výborně. Knížku jsem bohužel nečet :(.

Zánik domu Usherů (1960)

Můj první film, který jesem od Cormana viděl. Udělal na mě silný dojem. Vincent Price hraje opravdu dobře. Povídka a film je kupodivu na stejné úrovni.

Cizinci ve vlaku (1951)

Geniální film od mistra napětí. Myslel jsem si ,že to bude obyčejná tucová detektivka, ale když jsem ten film viděl rychle jsem změnil názor. Skvěle natočený film, který má všechno co má mít dobrý Thriller.