San Andreas (2015)

Film přesně podle šablony amerických katastrofických filmů. Vůbec nic originálního. Rozvádějící se hlavní hrdina, zachrání, co se dá, včetně manželky, která se na konci do něj opět zamiluje, její současný přítel se projeví jako zbabělec, do toho dcerunka, která všechno zvládne a samozřejmě ve vší té hrůze najde lásku.... Kolem umírají tisíce lidí, ale hlavní hrdinové přežijí všechno. Chválím ale úžasné efekty, vypadaly hodně realisticky. A taky Dwayne Johnsona, bez něj by tento film byl úplný průser. 50%

Specialisté (2017) (seriál)

Největší slabinou tohoto seriálu je rozhodně výběr herců. Ani jednomu z nich toho policajta nevěřím. Zejména Jakub Štáfek se na roli kriminalisty absolutně nehodí. Celkově je to dáno špatným scénářem a režií a herci nemaji co hrát a jen nepřesvědčivě odříkávají texty. Viděl jsem pár dílů napříč sériema a ta kvalita je v rámci krimiseriálů silně podprůměrná. 35%

Herec - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Oceňuji ten dějový zvrat, v české tvorbě věc téměř nevídaná. Ještě, že jsem oficiální text nečetl před shlédnutím, nechápu proč prozrazuje tak moc. Vhodně zvolená hudba dotváří atmosféru. Chválím herecký výkon Jana Ciny, Luboše Veselého a Martina Fingera. Vůbec nevím, co čekat od dalších dvou dílů. 85%

Bourák (2020)

Vypadá to, že se dobří herci nechali nalákat skvělými tvůrci jako jsou Petr Jarchovský a Ondřej Trojan. Občas se ale i mistři utnou a film Bourák je toho zářným příkladem. Jedna hvězdička za hudbu, ale jinak se jedná o experiment, který nevyšel. Vlastně jsem si v závěru říkal, jestli to není nějaký sofistikovaný způsob jak napálit diváky a poté tvůrci odhalí, co tímto filmem bylo zamýšleno. A objeví se dokument o záměrně špatně natočeném filmu atd... Ale asi jsem naivní a je to prostě jen sračka :D 10%

Corpus Christi (2019)

Kluk z pasťáku, který se vlastně náhodou stane knězem a život jedné vesnice obrátí naruby, odkryje charaktery jejich obyvatel a zase zmizí... Nebýt Bartozse Bielenii, tak by tenhle film nebyl takto výrazný. On totiž dokázal svým démonickým vzhledem a úžasným herectvím vytvořit naprosto trojrozměrnou postavu. Kdybych chtěl něco vytýkat, asi by to byly jen drobnosti, které se najdou v každém filmu. Každopádně, tento film budu mít v hlavě ještě dlouho... 90%

Šarlatán (2020)

Klidně bych se obešel bez několika explicitních scén, ať už homosexuálních nebo scén zabíjení zvířátek... Ale jinak chválím povedený scénář, režii a herectví Ivana Trojana. Úplně jsme zapomněl, že je to Trojan, řekl bych, že je to jeho nejpřesvědčivější role. A jak to u životopisných filmů bývá, trochu mi vadí odklon od reality skutečného Jana Mikoláška. Chápu nějakou dramatickou licenci, ale využít jeho jméno, jeho příběh a zásadně ho přestavět a v mnoha scénách ho ne příliš lichotivě vykreslit. Nejsem si jistý, jestli je správné takto pozměňovat fakta... Každopádně jako film to funguje skvěle. 80%

Osobní strážce (1992)

Úžasný soundtrack, ale film sám o sobě je jen průměrný. Scénář není vyloženě špatný, ale herecké výkony jsou velmi nevýrazné a to včetně hlavních protagonistů, mezi kterýma vůbec nefungovala chemie... 55%

Chlap na střídačku (2020)

Příšerná režie a scénář. Za herce mi bylo trapně. Nechtěl jsem být příliš kritický, ale nenapadá mě nic, co by na tomto velmi trapném a nepovedeném filmu bylo pozitivní. 10%

Půlnoc v Paříži (2011)

Vůbec jsem nevěděl, co od toho čekat. Z počátku mě to příliš nevtáhlo, ale postupně jsem tomu přišel na chuť. Škoda jen, že hlavní roli ztvárnil Owen Wilson, kterého moc nemusím, ale nakonec mi byla jeho postava sympatická. Naopak krásná a jindy sympatická Rachel McAdams byla chvílemi otravná. Tedy její role. Příjemný film k zamyšlení. 75%

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Jeden z těch filmů se šíleně vysokým hodnocením, který mě absolutně minul. Necharakterizoval bych ho slovem špatný, ale spíš nudný, nezajímavý. O čem to mělo být? Nějaké scény ze života kluka, zasazené do mně nesympatických reálií amerických škol. Vizuálně se mi líbila scéna v tunelu. 30%