• Krátkometrážní

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Tento film snad není o ničem jiném než o product placementu. Velmi "nenápadné" reklamy už tak dost snižují úroveň tohoto díla se kterým snad pan Němeček nemůže být spokojen. Ubohé, nudné, hloupé a nezajímavé.

DějePIC! (2017) (pořad)

Myšlenka je dobrá a mou pětiletou dceru to opravdu baví. Snaha přiblížit dětem dějiny tak, aby to bylo cool, je někdy křečovitá, ale vcelku je to fajn.

Dejte sbohem zvyklostem (2006)

Sice nevím, co tím chtěl filmař říci, ale hezky uděláno. Klučina mluví jako dospělý a strašně rozhodnutý. Do poslední chvíle tápete, zda je to nějaká hra či co. Ovšem poslední věta filmu mě dostala: "I forgot fucking passport."

Denní hlídka (2006)

Jsem zklamán. I když po prvním díle jsem to jaksi měl očekávat. Už první díl zmatlal knižní děj takovým způsobem, jako kdyby se ve Hvězdných válkách objevil v Epizodě IV mladý Anakin Skywalker a chtěl závodit v poušti. Naprosté překopání dějových linií, film předpokládajicí od diváka znalost knih a zároveň ho deptá, protože to není tak, jak to zná. Alice se zamiluje do Světlého v naprosto jiném příběhu, Kosťův otec nezabíjí do Kosťovy smrti, Anton Goroděcký není otcem Jegora a tak bych mohl pokračovat až do zblbnutí. I když přesně tak se po zhlédnutí tohoto dílka cítím.

Disaster Movie (2008)

Jsem asi masochista, protože jsem to dokoukal do konce. Opravdu do konce. Pořád jsem trošku doufal, že to bude vtipné. Leč, nebylo. Nevím, proč jsem tomu dal jednu hvězdičku. Možná to bude tím, že jsem viděl filmy, které si hrály na opravdový film a dopadly ještě hůře. Tady alespoň už podle názvu vím, že je to katastrofa.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Jedna hvězda za naprostou šílenost tohoto snímku. Jo a taky za pěkný baby :D Ale jinak už se na to nikdy v životě dívat nebudu a pokud to budou dávat v TV, tak rozhodně přepnu kanál

Doctor Who (1963) (seriál)

Z tohoto seriálu mám rozpačité pocity. Jeho naivita a divadelní přednes jsou tak odlišné od moderní verze, tak jak ji známe. První doktor mi přišel jako egoistický idiot s velkou dávkou štěstí, druhý doktor jako hračička blázen... scénář je mnohdy zcestný, zápletky liknavé, chování postav chaotické a nelogické. Ale stále je to lepší, než původní Star Trek...

Dragon Age: Redemption (2011) (seriál)

Vytvořeno zřejmě s úmyslem vyrobit reklamu cílenou na hráče Dragon Age či na fanoušky Felicie Day. Protože já Dragon Age nehraji, je jasné, jak jsem se k minisérii dostal. Proto nebudu ani kritizovat lacinost kostýmů, kdo by taky investoval nějaké závratné částky na kostýmy v delší reklamě, ani prvoplánovitý děj. S tím jsem počítal.

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Jediný důvod, proč tomu nedat pět hvězd je to, že to skončilo příliš brzo. Někdo tu zmiňoval laciný konec, mě mrzí spíše brzký konec. Když dáte do seriálu jako hlavní postavy Neila Patricka Harrise, Nathana Filliona a Felicii Day, a dokonce je donutíte zpívat, je to prostě bomba. Navíc jsou to mí tři oblíbení herci :)

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

V Česku u mě seriál dost ztratil tím, že byl podáván jako bezduchý parazit na Dr. House. Český dabing to ještě úplně zabil. Měl jsem sto chutí ohodnotit jej jako odpad. Naštěstí jsem se rozhodl sehnat si ho slovensky a mohl změnit názor. Seriál není špatný, ale není to ani žádná kultovní perla. Hlavní hrdina je chvíli hrozný hrubián a Drsoň a v dalším díle je měkký a Jasoň. Možná to bude tou různou kvalitou dílů, jak už tu kdosi zmiňoval. Přesto jsem se nakonec rozhodl dát 3 hvězdičky.