Očista (2013)

Nápad zajímavý, ne dobrý, to určitě ne, spíše absolutně nelogický, ale zajímavý. Super film s obrovskou kaňkou, iracionalitou postav. Chování snad 100% postav je úplně mimo, od kluka otvírajícího dveře neznámým, po otce riskujícího životy celé své rodiny. K tomu iracionální sousedi, většina "očišťujících se" i toho černocha. Chápu, že bez toho by to natočit nešlo, ale všeho s mírou....

Skyfall (2012)

Ne tak často komentuji, nejsem znalec střihu, kamery, všeho možného, ale miluji zápletku, tady byla ubohá, dost věcí nedávalo smysl a doooost věcí bylo iracionálních (nejvíce myslivec, který žije na panství celý život a zkrátka musel jít s baterkou do kaple, ten mohl jít po slepu, ale chápu, že je záporák něják najít musel)...zkrátka agent, co neprošel testy všecky zlikvidoval, se starou loveckou puškou zacházel lépe než s revolverem, co má celou svou letitou kariéru. Dávám tři hvězdy, jsou za některé zajímavé nápady s metrem, příběhem záporáka, ale chyběla pořádná "Bondgirl" a zkrátka pro mě neslané nemastné. ***

Dům snů (2011)

Zvrat přišel, přišel v polovině filmu, ale se smyslem, proč právě tam. Bylo třeba nechávat diváka na pochybách, zda vraždil či ne. Musel se k tomu dopídit a proto zvrat přišel tak brzo. V profilu mám napsáno, že jsem milovníkem zvratů na konci, ale sem se to možná do toho prostředka hodilo a já se nezlobím, film se mi moc líbil a když už jsem ho chvílema nevnímal, přemýšlel jsem nad situacemi, které začínaly dávat smysl. Pro mě pecka, která mě zaujala, nehodnotím střihy, efekty, režii nebo scénář, ale prožitek z filmu.

Funny Games USA (2007)

Prvních 85 minut mohu popsat jako excelentní psychothriller, ale těch posledních 20 úplně zkazilo dojem. Do scény s ovladačem běhá člověku mráz po zádech a prožívá skvostně natočený film, jako by tam s oběťmi seděl, ale poté....člověk z toho úplně vypadne a může film vypnout!

Metro (2004)

Film nenudí, ale je v něm obrovská řada chybiček...bohužel v některých fázích jsem přemýšlel spíše nad tím, jak tam mohl být tak rychle a jak ji předběhl, když jí dal ránu a padl k zemi vyčerpáním a šup najednou je před ní a sází další ránu. Zkrátka jsem byl celý film napjat a atmosféra je suprová, ale bohužel jsem do filmu nepadl celý a to jen díky "nejasnostem" - zajímavý nápad, prostředí a nic než 3 hvězdy

Karanténa (2008)

Nemohl jsem hodnoti odpadem, protože odpadem film není. Bohužel REC je můj velmi oblíbený horor a u takového hororu je důležté být napjat, ale když někdo něco z 95% okopíruje....čekal jsem jen kdy se stane to a kdy to! Film to není vůbec špatný, je kvalitní a o celých pět hvězd lépe zahrán, ale nic to nemění na tom, že jsem nebyl napjat, překvapen a že jsem se u filmu nebavil. Někdy je lepší něco předělat, ale horor? Navíc úspěšný horor s 80%? U takového žánru je to na škodu, i když herci jsou jiní (lepší) a film je ZBYTEČNÝ! Přesto smekám nad tržbami - něco, co každý i v USA dobře zná a kolik to vydělá (viz. - komentář T2)...

Zrcadla 2 (2010)

Jak se píše v dalších komentářích, herecké obsazení mohlo být jiné, ale tady jde hlavně o horor a to, co vyjadřuje a to se štábu povedlo. Hned první scéna člověka vtáhne a donutí se ho zamyslet, zda za zrcadly není opravdu další svět, paralelní. Pojídání skla, řezání do těla, koupelnové setnutí - to se povedlo. Je pravda, že od poloviny filmu je asi vše (kriminální stránka filmu) jasné, ale pocit úzkosti ze zrcadel zůstává a sáhněme si do duše, kdo po skončení filmu jde do koupelny a začne například z pěti centimetrů zkoumat u zrcadla svou oční bulvu...

Vrána (1994)

Škoda Brandona Leeho, který skonal při tomto výborném filmu zahaleném do gotického hábitu. Atmosféra je dokonalá, boje výborné, hlášky nezapomenutelné a divák se bojí a je držen v napětí po celou dobu filmu. Vyřizování účtů s maniaky typu Funboye jsou ozdobou snímku. Výbuchy, zmrtvýchvstání, akce, bitvy, láska, napětí, krev, temno, strach, tragédie, vítězství, pomsta, vzpomínky - nelze než 5 hvězdiček - tady je kvalita a inspirace pro ostatní.

Duchové Marsu (2001)

Dvě hvězdičky, více nee, jsou zejména za krosení hloupého stáda "infikovaných" obyvatel, kteří tupě pod vedením jakéhosi pomalovaného (viz. Brandon Lee ve filmu Vrána) a pořezaného šéfa, který křikem svolává a velí agresivním šílencům a také za řekněme dobrý pocit z filmu, zvraty a to, že jsem ho rád dokoukal do konce. Bohužel se na něj ale znovu dívat nechci. Béčkový film, který je vyprávěním, spíše výpovědí Melanie. Ta prožila něco, co mi vlastně do teď nedává smysl. Je to zajímavý nápad, ale to je bohužel vše, ve filmu je mnoho nesrovnalostí a vše se dalo udělat věrohodněji a kvalitněji. Myslím si, že je tu znovu výborný nápad, který se bohužel odflákl.

Baba na zabití (2003)

Vše je přitažené trošičku za vlasy, ani vtipem film nehýří, jak je popsáno v obsahu. Velice stará žena vydělávající peníze tímto způsobem? Může se snad živit i jinak, když zvládne zpracovat nájemného profesionálního vraha. Film mi bohužel nedával smysl (když chci někoho zabít a mohu ho nechat zemřít, aniž by mě s tím kdokoli spojoval zachráním ho? atd.) a ani nepobavil (viz. komentář POMO). Dvě hvězdičky jsou spíše za nápad a chvílemi zdařilé herecké výkony.