• Krátkometrážní

Tajemství Bible (2004) (seriál)

Kdo je vinen smrtí Ježíše? 3 hvězdičky // Apoštolové 3 hvězdičky // Josef 5 hvězdiček // Jozue a Bitva o Jericho 4 hvězdičky // Herodes a vraždění neviňátek 5 hvězdiček // David a Goliáš 4 hvězdičky, režie: Anna Cox, narrated by Kevin Whately // Kniha Zjevení - konec světa? 4 hvězdičky // Skutečná Máří Magdaléna - nejsem si jist jestli to byl tento díl (znám to pod názvem Evangelium Máří Magdalény // http://www.bbcactive.com/BroadCastLearning/asp/catalogue/productdetail.asp?productcode=21805

Lev v zimě (2003) (TV film)

Poznámka rýpávého historika: Na začátku druhé části filmu se Eleanor zmiňuje o syfilis, i když je známo, že syfilis se začal šířit do Evropy z Ameriky až po jejím objevení 1492. Nechci touto nepřesností film shazovat, protože v tomto filmu nejde o přesnou historickou věrnost a vyčerpávající fakticitu, ale především o herecké výkony a o zobrazení toho, co s lidmi dělá nezřízená touha po moci.

Supervulkán (2005) (TV film)

Perfektní dokument (nikde jsem se toho o erupcích takovou přístupnou a nenucenou formou tolik nedozvěděl jako v první části tohoto film), ale jinak herecké "výkony" nic moc. Chcete-li vidět jak vypadá supererupce - dobrá volba, chcete-li však vidět kvlalitní katastrofický film, budete se muset ohlédnout po jiném dílku. Hodnocení podle částí: 1. část: 4 hvězdy, 2. část: 2 hvězdy.