• Krátkometrážní

Vlasy (1979)

Nebýt těch PŘÍŠERNÝCH písní byl by to docela dobrý film. Koukat se na to dalo, ale poslouchat jen s největším sebezapřením. Abych jenom nehaněl, tak musím vyzvednout některé scény: (taxík, amplióny a odjezd). Ale pokaždé, když se mi film začínal líbit, vtrhnul tam scénař s šílenou písňovou vložkou. Choreografie taky nic extra. Nejsem zrovna muzikálovej, ale jsou filmy, v nichž písně páchaj daleko menší paseku.Jako např.: Mouline Rouge http://www.csfd.cz/film/6175-moulin-rouge-moulin-rouge/ či Chicago http://www.csfd.cz/film/74054-chicago/ . PS: Ty písně byly primitivní až hloupé. (Alespoň soudě podle jejich překladu v titulkách.)

Voltairova chyba (2000)

PPP = Příliš průhledná pointa. (Alespoň pro mě.) Herecké výkony dobré, ale filmu chyběla šťáva (imho). 70%

Děkujeme, že kouříte (2005)

Čtvrtá pěticipá je jen za námět řešící dnes ožehavý problém. Účinná zbraň pro boj proti uživání tabákových výrobků. // 70%

Mládí v trapu (2003)

Podařené vtípky se střídají s trapárnami. // 50%

Black Books (2000) (seriál)

Značně kolísavá kvalita jednotlivých dílů. Někdy jsem řval smíchy, jindy jsem zas jen nevěřícně kroutil hlavou nad trapností seriálu.

Baraka - Odysea země (1992)

Změť působivých záběrů a hudby ještě nedělá dobrý film. Někdy je méně více. Co takhle si vybrat určité téma a soustředit se na něj. Srovnám-li to s podobným dokumentem Ptačí svět http://www.csfd.cz/film/35425-ptaci-svet-peuple-migrateur-le/ , tak okřídlenci vyhrávaj na plný čáře a to jak svou konzistencí-koherencí, lepší hudbou, tak i díky náznaku příběhu, ale převším díky jasnému zaměření na jedno téma. Ptačí svět netrpí takovou roztěkaností jako Baraka. // Abych jen nehaněl tak některé záběry stáli fakt za to: (opička na začátku a kuřata + lidi nědky ke konci). Tím, že se dokument snaží ukazát příliš mnoho, nezobrazí nic pořádně. Zvěčnit krásu a rozmanitost naší planety v jednom filmu je nemožné.

Cena života (2003)

SPOILEROIDNÍ HLÁŠKA: "Kozy jako vozy, cecky jako necky."

Šest statečných (1999)

1. film - 3 hvězdy - milé, krátké, vtipné, ale bez hlubší myšlenky // 2. film - 5 hvězd - film plný překvapení ve kterém se snoubí "temná" atmoséra s povedenými vtípky // 3. film - 2 hvězdy (a to ještě s oběma přivřenýma očima) - nejdelší a nejnudnější, pobavilo mě jen vylovení značky // 4. film - 5 hvězd - tenhle skost jsem viděl už potřetí, když byl uveden kdysi samostatně na ČT, marně jsem pak zde hledal jeho samostatný profil a ptal se všude možně jestli ten film někdo nezná popř. nemá a otravoval jsem s ním tak dlouho až mnozí pojali podezření, že jsem si takový film vymyslel, abych s ním moh otěžovat všechny céesféďáky. Nevymyslel! Ten film existuje a je to jeden z nejlepších animovaných kraťasů všech dob (a to myslím úplně vážně). Nejlepší info o filmu je asi autorský úvod Turezy Kučerové, takže se obraťte na ni, protože ode mě se o filmu nic (kromě chvalozpěvů) nic nedozvíte, abych vám zážitek z něho nezkazil. Kdyby ten film měl někdo ve filmotéce tak ho vyvážím zlatem. Ta hudba! // Ten kraťas je opravdový skost podívám se posté a nebudu mít dost. // 5. film - 4 hvězdy díky titulkům jsem se těšil na další animák, ale byl to hrané dílko, hraje tam aj Labuda! // 6. film - 5 hvězd - celý film byl jako heligónka. Nemá někdo soundtrack z tohoto filmu? Ještě mi ta písnička z ní v hlavě jako zvon. Geniální p**ovinka, pardon pohádka. // Asi nejsložitější početní úkon, který zvládnu bez kalkulačky (matematik rozhodně nejsem): 3+5+2+5+4+5=24 , 24:6=4 Celkové hodnocení: 4 hvězdy.

Cesta k moci (2006) (TV film)

Za zmínku stojí jen dva záběry z dokumentu: Miloš Zeman mluvící o mentální zaostalosti spojený se záběrem na koloťuka (Stanislav Gross) a proslov poslance Kopeckého o tom, že kdyby vznikla velká koalice ODS a ČSSD, že by ze strany musel vystoupit (a o nespolupráci s KSČM) integrovaný se záběrem na kamenou tvář Paroub(ac)ka. Vlastně jsem ještě nezmínil projev Václava II., který byl spojený se záběrem na Tupolánka (zvláště jeho oči v sloup byli obzvlášť vypečené). A malém bych zapomněl na básničku "šaška" na Jiříkově mítinku. Ale to je asi vše co by stálo za zmínku. Normálně bych dal asi jen dvě, ale protože jsem deformován studiem politologie přidávám třetí hvězdičku navíc. PS: Dokumentu Kupředu levá, kupředu pravá to nesahá ani po nehty na nohou.

Zabijte krále (2003)

Film byl mrzákem už od narození, ale díky dabingu mu byl amputován i poslední zdravý úd. Převyprávět 15 let dějin za hodinu a půl bylo příliš ambiciozní, a proto žádná scéna (ani poprava) ve mě nevyvolávala žádné emoce (kromě pocitu trapnosti ovšem). Nezabíjejte krále, větších zločinů se tu dopustil režisér.