Avengers: Age of Ultron (2015)

Zlovolný Ultron sice povstal, ale čí zásluhou, že ... takhle zbytečně si to komplikovat. Sem tam jsem cítila v tom akčním boji proti nepříteli až příliš velký zmatek a při občasném vtipkování mezi účastníky jsem zaznamenala i hluché místo, které ale naštěstí nemělo rozměr mezigalaktické vzdálenosti a zavčasu ji vystřídala další mega bitva dobra se zlem.

Zaklínač (2002) (seriál)

Pěkné, pěkné ... Příšery sice nepříšerné, děj takový syrový, což není na škodu naopak, místy neucelený, občas divně sestříhaný, ale měl zvláštní kouzlo, které mě udrželo dostatečně pevně, abych ho celý dala až do konce. Zhruba tři stejné hudební motivy, provázející celý seriál, byly povedené a opravdu se tam hodily. Taky cítím, že nebýt Michala - zaklínače, nemělo by to takový šmrnc. Herci ve vedlejších rolích příjemní, nikdo mi tam vyloženě nevadil a klobouk dolů před herečkami, které se odvážily na ostro a že jich bylo! Chlapům se to mluví, ale pokud nekoukají na porno, tak jsem snad ještě neviděla v žádném jiném filmu, že by šli a ukazovali své hadí doupě a zadek máme všichni stejný. UPOZORNĚNÍ: vy, kteří jste seriál ještě neviděli a nebo si už nepamatujete vo co go, nečtěte obsahy! Hodně prozrazují, dá se říct, že téměř celý děj každého jednotlivého dílu.

Zaklínač - Ciri (2002) (epizoda)

Tož pěkné to celé bylo. :-) Závěr uzavřel seriál očekávaným uzávěrem.

Zaklínač - Falwick (2002) (epizoda)

Kdo seriál ještě neviděl, nebo ho viděl dávno dávno a detaily už zapomněl jako já, doporučuji NEČÍST obsahy k filmu. Je to jeden velký spoiler, a to u všech epizod. Pak si to ani neužijete, když víte, jak co dopadne. Takže ... poslední dva díly se teda rozjely, že jsem místo dřívějšího ohodnocení této části, naběhla se zvědavostí hned na díl poslední, třináctý. Závěr byl zřejmý, ale mohlo se ještě leccos zkomplikovat.

Zaklínač - Marigold (2002) (epizoda)

Netuším, proč se jmenuje tato epizoda Marigold, jelikož o něm to nijak zvlášť není. Sice se tam vyskytuje, ale asi tak jako v téměř každé části celého seriálu. Teď je to fajn, díly na sebe začínají navazovat, takže začínám být zvědavá, koho zapíchne tentokrát v cestě za ochranou svaté krve.

Zaklínač - Svatyně Melitele (2002) (epizoda)

Už jsem si říkala, kde jsou ty nahotinky a přece mě nezklamali. V Polsku snad nezůstala jediná herečka, která by neshodila v tomto seriálu své svršky. Na druhou stranu tady šlo o záchranu života a takto tělo na tělo se zachraňuje a zahřívá nejlíp. Jinak super, nabírá to na dramatičnosti.

Zaklínač - Rozcestí (2002) (epizoda)

Ano, konečně díl, kde šlo opravdu hlavně o boj s příšerou. Temný příběh o krvežíznivé strize.

Zaklínač - Údolí květin (2002) (epizoda)

Na Zaklínači se mi líbí hlavně ta specifická syrovost jednotlivých příběhů. Každý z dílů doplňují zhruba tři stejné hudební motivy, velmi přitažlivé motivy, hlavně ten flétnový. Tenhle díl si z minulosti pamatuji. Tenkrát se mi musel asi hodně líbit. Líbí se mi i dnes, jenomže moje představy o sličné a moudré elfské rase jsou silně ovlivněny Quendi z Ardy, které stvořil Eru. Elfové, kteří jsou v tomto seriálu, vypadají spíše jako zdivočelí indiáni.

Zaklínač - Calanthé (2002) (epizoda)

Kam se hrabou Don s Juanem. Na takového Geralta nemají ani omylem. V každém díle jiná baba, jenž se bez bázně a studu vrhá do zaklínačovy náruče. Co to jen má za kouzlo, že ze sebe každá strhává šaty, sotva se s ním setká?! Stále se tu ale řeší hlavně jeho charisma a postelové eskapády, než jeho poslání. Mají štěstí, ta omáčka, jako hlavní chod, není zas tak špatná.