Saw Rebirth (2005)

Individuální záležitost, která není logicky nebo příběhově propojena s originální sérií Saw a je vlastně úplně zbytečná a kvalitou zpracování na stejné úrovni jako celá sága. V lepších rukou by z toho mohlo vzniknout něco smysluplnějšího, ale těch jsme se bohužel nedočkali. 30%.

Saw 2 (2005)

Druhý díl série je o poznání horší než první, ponuré prostředí se vůbec nezměnilo, celý děj je navlas stejný, pasti jsou o mnohem méně uvěřitelnější co se týče realizace a ničeho nového či lepšího se opravdu nedočkáte. Z nízkého průměru se film vymaní díky překvapivému konci, jenž je podobný jako v prvním díle a tím také kapituluje poslední koukatelný a místy i zajímavý díl celé ságy. Škoda, mohlo to dopadnout mnohem lépe. 60%.

Sin City - město hříchu (2005)

Můžete se tetelit štěstím nad parádní, jaksepatří surovou vizualizací, do toho přihoďte pár bab v sexy oblečkách, drsných hlášek a taky trochu krve, ale nesmí se to přehánět, aby to náhodou někoho neurazilo. Ohromně jsem bohužel postrádal výraznější nadšení, projev jakýchkoli emocí. Nedělá mi problém prosedět u filmu dvě hodiny, zvláště když se jedná o jednu velkou nadupanou přehlídku naplněnou akcí, jemnou zvrhlostí a poutavými dialogy. Ale nedokázat se nad tím radovat a celkově si to užívat, to je jako pouštět hudbu němému. Ne vždycky zaručují otestované a profláknuté hvězdy úspěch. 65%.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

První dva díly byly velmi dobré, u třetího je ten skok dopředu tak velký, že jsem si uvědomil, jaké mají pojmy kvalitní a výborný široký rozsah. Jestliže pro mne Skrytá Hrozba a Klony útočí představovaly vypilovanou perfekci, pak nevím, jakými termíny bych označil Pomstu Sithů. Rozdíl je tak velký, že i když jsem hodnotil pěti hvězdami u předchozích episod stejně jako tady, tyhle jsou mnohem cennější a kdyby to šlo, tak bych rozhodně neváhal dát šestou (ovšem jen v tomto případě, jsou totiž filmy, které se mi líbily více a přesto bych jim nad pět nikdy nedal). Skvěle provedená proměna hlavní postavy: Hayden se tak krásně vyjímal v roli kladného hrdiny, ale musím říct, že oblek záporáka a červený světelný meč mu sluší o mnoho víc. Linie příběhu je brilantně vyvážená a jak plyne čas, úroveň snímku graduje, až vyvrcholí finálním, velmi působivým soubojem mezi dvěma (ne)přáteli. Následná smrt Padmé je správně realistická, protože kdyby přežila, toto magické dílo by se zvrhlo v další trapnou pakárnu se šťastným koncem (ano, opravdu upřednostňuji “špatný“ v této žánrové oblasti). Asi bych si opravdu měl někdy pustit ty staré díly, zdá se, že o hodně přicházím. May the force be with you.

Ulice (2005) (seriál) odpad!

TV Nova splodila další jednorázový výtvor, který ničím nezaujme, diváka nepobaví a každý je naprosto o tom samém a to znamená o ničem a jestliže to sledují důchodci, tak už je kvalita seriálu bezpečně pod bodem mrazu. 5%.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Seriál z drsného, vězeňského prostředí je s velmi sympatickým Wentworthem Millerem v hlavní roli pro mé gusto to pravé ořechové. Příběhově je pořad velmi dobře vymyšlen a i když se jeho uvěřitelnost každou sérií snižuje, stále se jeho místo na mém TOP 10 seznamu krásně vyjímá. Nejlepší první série je na excelentní 100% úrovni, napínavé zvraty, propracované postavy a jejich rivalita mezi sebou se kvalitativně zvyšuje, až konečně vyvrcholí útěkem z Fox River a dostává se do bodu, kdy vlastně celý seriál doopravdy začíná. Druhá série patří na nejnižší příčku celého seriálu , třetí se znovu odehrává v areálu vězení a tím se pomalinku dostává zpět na výsluní své tehdejší slávy a zde tolik nepochopená a zavrhovaná čtvrtá (což opravdu nechápu) série je podle mne na stejné úrovni jako první. Akce však není nedostatek v každé z nich a smutný konec uzavírá bariéry dalšího skvělého pořadu. Michael Scofield - Rest in Peace. 100%.

Utržený ze řetězu (2005)

Sympatický Jet Li a nesympatický Bob Hoskins tvoří vražednou kombinaci, kde nejsou bezduché řežby tím hlavním tématem, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale i přesto o ně není nouze a pokud jste hledali film, ve kterém se budou lidi mlátit na život a na smrt, ale i film o lásce a nenávisti, což z názvu opravdu nezjistíte, tak jste uspěli v obou případech. Choreografie bojů je opravdu skvělá, v této oblasti vyšvihla film velmi vysoko, ale i začleňování Dannyho do normálního života, s kterým zatím neměl tu čest, je velice pěkně vymyšleno a zrealizováno. Jeden z nejlepších filmů Jeta Liho. 85%.

Vyvrženci pekla (2005)

Pokud se jedná o film Roba Zombieho, hodnotit jakoukoliv dějovou linii či kvalitu příběhu je těžce irelevantní. Jde o brutální vyvražďovačku s jednoduchou pointou, a to nenechat nikoho naživu a pokud možno zabíjet co nejbrutálnějším způsobem. Ale kdyby jsme z toho udělali samostatnou kategorii, výsledek by byl perfektní. A přesně takhle jsem to pojal já. Avšak co mě trochu mrzí, je přenesení filmu do akčního smyslu, v minulém a zároveň i horším díle byla alespoň trocha hororové atmosféry, tady nenajdeme žádnou. Většinou fandím Bad Guys, ale chvíle, kdy byli na konci dopadeni (zavražděni) mě silně potěšila, takže jsem rád, že z toho Rob nemusí dělat trilogii, to by asi nedopadlo moc dobře. 90%.

Bournův mýtus (2004)

Důstojné pokračování, ale zároveň nejslabší díl celé série. Není špatný, je to prostě něco podobného jako u Vetřelce 3: Změna režiséra - změna atmosféry, děj je také méně poutavý (u projekce mám pocit, že sleduji nějaký nekončící tříhodinový velkofilm, ve skutečnosti je vše nacpané do necelých sto dvaceti minut) a ve všem v podstatě kopíruje jedničku. Hand to hand souboje a zběsilé honičky aut zůstávají, důmyslné útěky před policií (scéna, kde hrdina uprchne z lodi je naprosto geniální) a přestřelky taktéž: nic neubylo ani nepřibylo. Ústřední hudební téma je jeden z hlavních důvodů, proč mám Johna Powella v oblíbených skladatelích (více se mi zamlouval jen v How To Train Your Dragon), opravdu se jeho tvorba skvěle hodí k akci tohoto rázu. Rodenova vedlejší role mi sedla, mám ho na plátně rád a ještě mě nikdy nezklamal, takže s ním problém nemám. Jen je veliká škoda, a nemíním kvůli tomu měnit svou oblibu k sérii a u prvního dílu jsem to neuvedl, ale nemohu si pomoci. Matt Damon je mi převelice nesympatický. Jenže vše ostatní funguje na plné obrátky a já si nechci kvůli takové titěrnosti znepřátelit celé dílo. (A Jasone, až si mě kvůli tomu najdeš, oddělej mě prosím rychle a bezbolestně).

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Nemám rád Indiana Jonese, tudíž k filmům jemu podobným přistupuji ještě tvrději než normálně, avšak tohle už se trochu (víc) vymklo kontrole. Zmiňovat hrozný příběh či triky je zbytečné, stačí se podívat na místní hodnocení a přečíst obsah a obrázek si uděláte sami. Jsou však dva způsoby, jak ke kritice přistupovat, jelikož snímek je velmi naivní, až parodický, nedokážete ho brát vážně a všechny souboje a hlášky jsou nesmírně komické a tak neškodné, že je nakonec docela sympatický. Kdybych ho pojal vážně, což jsem také udělal, tak by to bylo takto podprůměrně, víc hvězd si ani nezaslouží. Ale velice jsem se bavil a svůj účel béčkové komedie splnil s vyznamenáním, takže, jak už to někdy bývá, bych mu ignorujíce všechny ty nelogické příšernosti dal klidně i za pět! Z této trilogie každopádně nejlepší kousek, ty další už bohužel ani nejsou vtipné, jen blbé... 20%.