pipapa

pipapa

Dánsko

3 body

Moje oblíbené seriály

 • poster

  S nasazením života (TV seriál) (1968)

 • poster

  Cranford (TV seriál) (2007)

 • poster

  Manželky a dcery (TV seriál) (1999)

  Další BBC TOP-produkce. Dokonale a s lehkostí podané romantické drama podle knihy E.Gaskell. Zuzana Skalická je v "roli" paní Kirkpatrickové/Gibsonové (Francesca Annis) skvělá, ale i ostatní dabing je velmi povedený...Seriál, který má velkou a trvalou uměleckou hodnotu!

 • poster

  Królowa Bona (TV seriál) (1980)

  Klasický TV-seriál polské produkce plně uspokojí po všech stránkách i ty nejnáročnější diváky. Interiéry, exteriéry i celková výprava na vysoké úrovni. To samé platí o hereckých výkonech v čele s nenapodobitelnou a energií sršící Aleksandrou Šlaskou...Marný boj italské princezny z rodu Sforza a polské královny Bony za upevnění moci rodu Jagellonců a za povznesení a rozvoj Rzeczypospolitej (Polska) skončil kompletním fiaskem, tj. politickým i osobním...Pro fajnšmekry milující historické "záležitosti"!

 • poster

  Chalupáři (TV seriál) (1975)

  Skvělě napsané, skvěle zrežírované a hlavně skvěle zahrané. Nádherný seriál o nádherné době, o které se pan Filip v bonusovém rozhovoru vyjádřil jako o době "velmi stísněné", ale zapomněl dodat, že kdyby ta doba nebyla tak "stísněná" (jak pro koho!!!), tak by tenhle/takovýhle seriál neměl vůbec šanci vzniknout. A další spousta anti-rudých d´áblů a mládeže s konzum-demagogií vypláchnutými mozky a papouškující nesmysly a lži ani tady samozřejmě nenechá na pokoji "propagandu", "normalizaci" apod. Pravděpodobně jim až do skonání světa bude ležet v žaludku fakt, že ta tehdejší KRÁSNÁ TOTALITA byla mnohem zábavnější a životnější než ta jejich současná dekadentní a depresivní PRAVÁ (SKUTEČNÁ) TOTALITA!

 • poster

  The Mill on the Floss (TV seriál) (1978)

  Skvěle a dynamicky na obrazovku převedená BBC adaptace románové rodinné-kroniky od George Eliotové...Otec prošustruje všechny peníze na soudních sporech a přivede rodinu na mizinu. Vztah bratra a sestry připomíná žabomyší válku. Dobrosrdečná, ale svéhlavá sestra miluje svého bratra, zatímco on je k ní velmi tvrdý až nenávistný. Nešt´astná sestřina láska ke snoubenci své nejlepší přítelkyně vrhne na rodinu zlou pověst a bratr vyžene sestru z domu, matka odchází s ní. Když se věci začnou pomalu a jistě opět obracet k dobrému, přichází nečekaná katastrofa a s ní tragický konec a la "Romeo a Julie".

 • poster

  Slečna Emma (TV seriál) (2009)

  Živější a barvitější verze než celkem otravná seriálová verze z roku 1972. Na hlavní představitelku jsem si musela ale dlouho zvykat - typem mi totiž vůbec nesedí na roli intrikánky a navíc nemám ráda nemastné neslané průhledné NIC s neustále vyvalenýma očima. Až teprve po několika opakovaných zhlédnutích seriálu jsme uznala, že roli zvládla celkem dobře. Samotná postava Emmy je spíše románová/filmová než přirozená - potřeštěná děvenka, hrající si na znalkyni mezilidských vztahů, ale pravý opak je pravdou, se pomalu mění na uvědomělou ženu, která ale na samém konci ještě sehraje zbytečnou hysterickou scénu. Vše potom št´astně končí, jak se na červenou knihovnu patří...Tamsin Greig exceluje v roli slečny Batesové.

 • poster

  Pýcha a předsudek (TV seriál) (1995)

 • poster

  Malá Dorritka (TV seriál) (2008)

  Skvělé provedení po všech stránkách, ale seriál trpí přebujelým a zdlouhavým dějem, který bylo třeba pro TV-adaptaci více zjednodušit, čímž by jednoznačně získal na dynamičnosti. Milovníky romantiky nutno upozornit, že tohle Dickensovo dílo nemá s romantikou nic moc společného, i když závěr je opět ve stylu a la červená knihovna.

 • poster

  Ponurý dům (TV seriál) (2005)

  Malá Dorritka je přece jen o něco barvitější a stravitelnější než tohle ponuré dílo. Opět roztahané s přebujelým dějem. Hororová elektrohudba s místy zrychlenou kamerou tomu všemu nasadily tu pravou korunu!...Charles Dance je tady i v jiných podobných rolích opět superbní a nenapodobitelný.