• Pohádka

Hung - Na velikosti záleží (2009) (seriál) odpad!

Fak sem, fak tam - nám=zbožní výrobě už je úplně jedno, co natočíme, neb zdegenerované obecenstvo to určitě sežere i s navijákem. Mně stačily tři epizody a dost! Snůška keců hlavně o fakování, ale s totálně cenzurovanou mužskou nahotou a cenzurovaným sexem samozřejmě! Odporný vyžilý pomuchlaný seladón v hauptroli je obklopený dalším obtížným "hmyzem" všeho druhu...Další ukázka USamerické žumpy pro prostinká hovádka, která v těchto výkalech nacházejí hodnoty, které tam nejsou. Fuj!!!

Hvězdy nad Syslím údolím (1986) (seriál)

Unylé a zvětšího i nudné = klasický rukopis pana Filipa. Tohle nemohla zachránit ani tehdejší herecká elita, jako i řadu jiných výtvorů tohoto "rezižéra"!

Chalupáři (1975) (seriál)

Skvělě napsané, skvěle zrežírované a hlavně skvěle zahrané. Nádherný seriál o nádherné době, o které se pan Filip v bonusovém rozhovoru vyjádřil jako o době "velmi stísněné", ale zapomněl dodat, že kdyby ta doba nebyla tak "stísněná" (jak pro koho!!!), tak by tenhle/takovýhle seriál neměl vůbec šanci vzniknout. A další spousta anti-rudých d´áblů a mládeže s konzum-demagogií vypláchnutými mozky a papouškující nesmysly a lži ani tady samozřejmě nenechá na pokoji "propagandu", "normalizaci" apod. Pravděpodobně jim až do skonání světa bude ležet v žaludku fakt, že ta tehdejší KRÁSNÁ TOTALITA byla mnohem zábavnější a životnější než ta jejich současná dekadentní a depresivní PRAVÁ (SKUTEČNÁ) TOTALITA!

Chladna zrána (1983) (TV film)

Další Drhovo povedené dílko. Jeho oblíbený filmový jazyk ve stylu "hraný film (téměř) jako dokument" zde dosahuje světové úrovně - těžko budete ve světovém kině hledat něco podobného. Skvělý herecký ansámbl, kde vlastně každý z herců je v čs. filmech dosti vzácný/neokoukaný. Dášu Neblechovou jsem poznala před mnoha lety osobně při mém pobývání v Plzni. Hálovou mám také velmi ráda, ale zde, chudák, vyfásla opravdu doslova úděsnou a těžko uvěřitelnou roli frigidní (?), s prominutím, krávy, která se chová ke svému muži-vojákovi na opušt´áku hůře než k hadru na nádobí a pro mě to byl ve filmu nesnesitelně rušivý element.  Osobně si něco takového vůbec nedovedu představit, ale i takovéhle tupé jalovice se mezi námi děvčaty občas (nebo dokonce často?) najdou. Mladý Ivan Urbánek je moc hezký a v jeho profilu jsem nenašla film "Holka na krátkou trať", kde také hraje.

Chléb, láska a fantasie (1953)

Na Itálii to nemá vůbec žádnou št´ávu. De Sica mi jako herec moc nesedí. Džina Polobriketa je narychlo podobná Bohdalce a herecky na Bohdalku (zejména komediálně) absolutně nemá! Ony vůbec ty pro-film-a-magazíny-super-našminkované světové hvězdy často nesahají naší předválečné a potom zvláště socialistické herecké elitě ani po kotníky. Hvězda navíc za žhavé jihoitalské exteriéry.

Chléb, láska a žárlivost (1954)

O chlup zábavnější než "Chléb, láska a fantasie", ale opět žádný zázrak. Tyhle italské "ohnivé" hlavní hrdinky a slavné "sexbomby" mě svým "uměním" moc netankují. Dávám přednost těm skutečně ohnivým italským NEsexbombám - Giulietta Masina, Anna Magnani aj.

Chouchou - miláček Paříže (2003) odpad!

Nic proti transvestitům, gayům apod., život má být pestrá mozaika, ale banda afro-arabských "děvenek" s velkými žido-arabskými nebo arabsko-židovskými nosy/skobami mě vůbec nepobavila, naopak. Musela jsem se fest nutit, abych to dokoukala. Hlavní představitel, at´ na sebe oblékl cokoli, vypadal stále odpudivě a jeho kámošky jakbysmet. 1-2 vtipné prohozy, jinak velmi přízemní humor. Chaotický děj bez silnějšího momentu. Obstarožní Brasseur mi sem vůbec nepasuje a Alain Chabat, skvělý např. vedle Balasko a Abril v Manželství po francouzsku, je tady totálně nevýrazný a pouze do počtu.

Chvění (1990) odpad!

Americká pohádka pro děti a pro dospělé s mozkem dítěte!

Idiotka (1977) (TV film)

Zamotaná a neoslnivá TV-krimikomedie, kde jeden chytá za slovo toho druhého, je totálně zazděná hlasem "Křemílek a Vochomůrka" včetně k tomu neodmyslitelnému pitvoření se hlavní představitelky. Jiřinka zde opět neuhlídala svůj nesnesitelný titěrný naturel a panu režisérovi to bylo fuk. To, co je dokonalé ve večerníčcích/dětské tvorbě, působí podivně až odporně v tvorbě pro dospělé a staví to jakékoli umělecké dílo do úplně jiné roviny. Ani vzhled hlavní představitelky zde příliš nepasuje se silně sexuálním podtextem hry - vypadá totiž spíše jako účastnice schůze ROH, než jako služka, která se válí nahá hned s několika muži. Sledovat tohle přímo někde v divadle by bylo asi mnohem zajímavější, ale i tam by si Jiřinka nesměla plést divadelní drama s večerníčkem.

I promessi sposi (1941)

Severní Itálie v letech 1628-30 pod nadvládou Španělska. Don Rodrigo si nepřeje sńatek Lucie a Renza. Páter Don Abbondio nechce dvojici oddat, neb se bojí o život, poté co mu pohrozili Rodrigovi kumpáni. Lucia a Renzo se pokusí dosáhnout sńatku lstí, ale ta se nepovede a cesty obou se na čas rozcházejí. Mezitím propukne v Miláně a okolí mor...Na dobu vzniku celkem slušné historické drama/romantika s ucházející výpravou a početným komparzem. Silně přítomnou náboženskou víru zde nelze přehlédnout/neslyšet. Neustále ustrašená, uplakaná, prosící a oči třeštící Lucia v podání nemastné neslané a patetické Diny Sassoli jde místy notně na nervy...Konec celé story, jak jinak, a la červená knihovna.