• Pohádka

Hraniční čára (1980)

Další film, kde filmaři vsadili na Bronsona a opět to nepomohlo. Bronson je totiž vyloženě akční hrdina a tenhle film akční vůbec není, takže se divák správně ptá a diví, co tady Bronson vlastně dělá/předvádí. Tuctový průhledný začátek, kdy má jeden policista sám službu v pohraničním pásmu a podle toho také dopadne, aby pak Bronson mohl rozjet pátračku, při které není vůbec jasné, na jakém základě k některým svým závěrům/úvahám došel - pravděpodobně byl v tu chvíli osvícen duchem svatým. Konečné zúčtování je také velmi otřepané, laciné a bez gradace...Bronsona mám jako herce velice ráda, ale k tomuhle dílku se určitě vracet nebudu.

Tobě hrana zvonit nebude (1975)

Pro film velmi komplikované téma a výsledek tomu i odpovídá. Aby to dopadlo tak, jak mělo, objevují se tady docela podivné/nepochopitelné a ani ne úplně vysvětlené momenty, např.novinář se sám udá prokurátorce(?), snad ze strachu nebo z pohnutého svědomí? Prokurátorka sice správně odmítla věc odložit a začala složité vyšetřování téměř na vlastní pěst a z čisté vody, ale cesta vedoucí ke konečnému usvědčení pachatelů je divákům podána až příliš zjednodušeně.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Zajímavý a povedený film. Proto jsem hodnotila také vysoko, i když hlavního představitele nejen že nemusím, ale přímo nesnáším.

Rytíř Bouřka (1967) (seriál) odpad!

Kdo miluje romantická dobrodružství a la Jean Marais, tady musí plakat nad tou nicotou a prázdnotou. Upovídané epizody, poskrovnu protkané slabomyslnými doslova dětskými akcemi. Tohle nemá št´ávu ani nápad. Snad pro děti a nenáročné či nostalgické diváky.

Profesionálové (1977) (seriál) odpad!

Kdysi jsem na to mrkla v TV vždy jedním okem při mytí nádobí a zdálo se mi to celkem dobré. Poté, co jsem to chtěla pořádně zkouknout komplet na dvd, jsem velmi rychle zjistila, že tohle není vůbec moje parketa. Vydržela jsem horkotěžko několik epizod a pak jsem odložila kompletní seriál k ledu a navždy. Zprstuvycucané, naivní, často velmi upovídané=neakční, krkolomné, nudné krimislátaniny, které se často svým tématem vůbec nehodí do krimi-série a kde se dlouho neděje nic a najednou se děje "všechno". Stupidní a rádobykomické prohozy a smích v momentech, kdy by se v reálu policejním frajírkům stahoval zadek strachy, pokud by se na takovou akci vůbec v reálu odvážili. Prostituce, vydírání, drogy, vysoká politika, teroristi, atomové bomby, únosy atd., vše zamícháno do jednoho kotle a stále dokola. A rádobypolicajti to řeší levou zadní jako v pohádce...Ne, díky, unudila bych se k smrti. Pro nenáročné a vše spasoucí obecenstvo.

Mrtvý potápěč nebere zlato (1974) odpad!

Slibované napínavé a efektní krimi se nekoná, ale zato se koná horkou jehlou ušitá stupidní a laciná slátanina pro nenáročné diváky. Od režiséra legendárních euro-indiánek bych takovouhle nicneříkající hovadinu nečekala.

Der Sohn des Schützen (1985) (TV film)

Syn střelce(z kuše) zabije v sebeobraně purkrabího a oba musí prchnout. Otec se skryje kdesi v lese a syn putuje po světě. Při putování zažije různé příhody, které jsou vedle hlavní linie také obsahem této seriálové TV-inscenace. Velmi pěkné kulisy a výborné herecké výkony. Jednoduché, příjemné "divadlo", odehrávající se v německém středověku.

Les Aventures de Robinson Crusoë (1964) (seriál)

Námět jako takový nemám ráda. Podle mě jde čistě o klukovskou záležitost. Robinson v podání Roberta Hoffmanna si odskočil před filmovou kameru přímo z modelingu.

Eine Handvoll Helden (1967)

Škoda, škoda, škoda!!! Fritz Umgelter by zasloužil na zadek - zničil totiž skvělý historický akční film řadou naivních a doslova nesmyslných momentů/akcí, zejména těmi, kde jsou francouzští vojáci prezentováni jako úplní idioti. Výborná výprava a nádherné exteriéry(větrný mlýn a jeho okolí). Povedené vykreslení krutostí války - zde války prusko-francouzské z období napoleonských válek. Tvrdé zacházení s końmi ve jménu co nejvěrohodnějšího ztvárnění válečného utrpení je občas pro citlivějšího diváka na hranici únosnosti...Řada pohledných mužských aktérů a velmi sympatická Valeria Ciangottini v roli Angeliky...Tady opravdu závidím všem, kteří dokáží překousnout/přehlédnout filmové nesmysly, já to prostě nedokáži a v případě tohohle filmu mám na sebe docela vztek, ale proti nátuře nezmůže nikdo z nás vůbec nic...Bez oněch nesmyslů by tohle dílko bylo nejen na pět ale dokonce na deset hvězdiček.

Poklad Inků (1966)

Kouzlo romantiky a dobrodružství tady už bohužel úplně vyšumělo. Mně z toho zbyla jen uřvaná (německý dabing) a plytká mayovka.