• Pohádka

Oběť (2010)

Zdlouhavá a na konci už úplně ubíjející moderna na zajímavé historické téma. Výpravná produkce, kde se ale napínavost a dynamika příběhu postupně úplně rozpadne... Podle nejnovějších komerčních požadavků nám film nabízí omletou a vlezlou hudbu, která se v moderních produkcích více či méně opakuje pořád dokola, digitální PC triky a také nevěryhodnou bitvu, kde jeden 15-ti letý rozseká na cucky 50 dospělých vojáků - film nebyl určitě míněn jako pohádka!? To všechno táhne a stáhne film úplně ke dnu. Divák starší klasické filmové školy na tohle moc nezabere.

Pilíře Země (2010) (seriál) odpad!

Prohlédla jsem si bibliografii pana Folletta a přečetla kusy s několika jeho děl a konstatuji, že literaturu takového druhu (brak!) nečtu. Veleúspěšný - aby ne, v konzumu - pan Follett má, jak se zdá, patent na všechno, to znamená, že na nic, ale ví, jak vydělat majlant na lidské prostoduchosti. Vše, co už tady bylo, slátáno dohromady. S postupujícím dějem přibývá i plytkosti a nudy. Celé se to postupně mění v nekoukatelnou limonádu. Danke, nie mehr!

Román pro muže (2010) odpad!

Další příklad totálního propadu/úpadku české filmové tvorby po r.1989. Zde opět ve spojení s brakovou literaturou.

Spartakus (2010) (seriál) odpad!

Primitivní prachpustá US produkce pro primitivní obecenstvo, kde jediným záměrem je vydrancovat portmonky a konta nesoudných obdivovatelů filmového braku. Pro jen-trochu-inteligentního diváka naprosto nekoukatelné!!! Stupidní = veškerýžádný, pomalu se táhnoucí děj, totálně zkreslený a US-americkou krví prosáklý obraz starého Říma, tuny fingovaného a často situačně nevhodného sexu, nesnesitelná všudypřítomná digitalizace, ženská nahota opět mnohonásobně převyšuje sporou nahotu mužskou, a to většinou v oblíbené a jediné snad 100% tolerované formě - ženská ńadra, občas dokonce silikonová - že by si ženy už v době 70 let před Kristem dopřávaly plastickou úpravu poprsí???!!! Ženské aktérky vypadají, jako by právě vyšly z amerického luxusního salónu krásy 21.století. Řada velmi pěkných mužských aktérů je zdevastovaná cenzurou a la suspenzor = jejich rozkroky jsou dokonale hermeticky uzavřené, zatímco gladiátoři a jiní otroci té doby byli/bojovali většinou nazí nebo kryti jen lehkou rouškou. Ale ani tento seriál nezapře jeden z hlavních atributů americké komerční produkce = krev+pseudosex+hnus ANO, přirozenost (+ např.pravdivé zobrazování dané doby) NE!...To souvisí neoddělitelně s tím, že KONZUM je vlastně jedna velká lež a podvod...Po 2-3 prvních epizodách jsem to celé zabalila, víc bych opravdu nesnesla - Kunstwerk zum Kotzen!

Antikrist (2009) odpad!

Nesmyslný a zbytečný film. Homoděj Trier je velkým obdivovatelem Pasoliniho (podílel se např. na dánské DVD-edici Pasoliniho "Trilogie života") a pravděpodobně už od kdysi-prvního zhlédnutí "120 dní Sodomy" nosil v sobě neustálou touhu tohle, ve své době totálně šokující dílo, někdy překonat. Zapomněl však, že skutečný umělec se stavá geniálním nikoli perfektně zvládnutým filmovým řemeslem (= technikou), ale jen a pouze od přírody daným (= a tady se nelze nic naučit/doučit!) nezměrným citem pro věc, nejlépe ještě podpořený (jako u Pasoliniho) vysokým IQ. Zatímco Pasoliniho "šok" má vždy pevný/reálný základ (politický+ lidské bytí), vycházející vždy z jeho hlubokého osobního přesvědčení, chápání a interpretace věcí, Trier žádné takové přesvědčení nemá, ani zvláštní cit pro věc, chce pouze šokovat za každou cenu, chce být druhý/nový "Pasolini". A tak si vybere náhodné téma "ztráta/smrt dítěte" a bolest a utrpení, které jsou s tím spojené, přetransformuje do nereálné šokující fantasmagorie. Na to mu ale inteligentní divák ani kritika neskočí. Pasoliniho první počin "Accattone" (1961) patří dnes právem do pokladnice světové kinematografie. Trier začínal svoji kariéru, odpovídající jeho úrovni, zcela jinak = homo-pornografickou produkcí!...Antikrist může být mimo jiné a výše uvedené také výsledkem nějaké Trierovy psychické poruchy = ve Skandinávii totiž trpí nejrůznějšími psychickými poruchami, depresemi apod. vysoké procento obyvatel včetně umělců = Skandinávie je hezká tak jen na pohlednicích, žít zde není zdaleka tak lehké ani zajímavé, jak si lidé z jiných koutů světa myslí!

Hung - Na velikosti záleží (2009) (seriál) odpad!

Fak sem, fak tam - nám=zbožní výrobě už je úplně jedno, co natočíme, neb zdegenerované obecenstvo to určitě sežere i s navijákem. Mně stačily tři epizody a dost! Snůška keců hlavně o fakování, ale s totálně cenzurovanou mužskou nahotou a cenzurovaným sexem samozřejmě! Odporný vyžilý pomuchlaný seladón v hauptroli je obklopený dalším obtížným "hmyzem" všeho druhu...Další ukázka USamerické žumpy pro prostinká hovádka, která v těchto výkalech nacházejí hodnoty, které tam nejsou. Fuj!!!

Peklo s princeznou (2009) odpad!

Další typická porevoluční pohádka, která už nemá s původní čs.pohádkovou tvorbou/kvalitou nic společného. Úplně mi stačí ta řvavá hollywoodská fantasy-film-hudba, která jede téměř bez přestávky a ruší v podstatě celý film včetně mnoha dialogů, kterým je pak těžko rozumět. Ne, díky, tohle jde na nervy, místo aby to přinášelo pohodu a dobrou zábavu.

Slečna Emma (2009) (seriál)

Živější a barvitější verze než celkem otravná seriálová verze z roku 1972. Na hlavní představitelku jsem si musela ale dlouho zvykat - typem mi totiž vůbec nesedí na roli intrikánky a navíc nemám ráda nemastné neslané průhledné NIC s neustále vyvalenýma očima. Až teprve po několika opakovaných zhlédnutích seriálu jsem uznala, že roli zvládla velmi dobře. Samotná postava Emmy je spíše románová/filmová než přirozená - potřeštěná děvenka, hrající si na znalkyni mezilidských vztahů, ale pravý opak je pravdou, se pomalu mění na uvědomělou ženu, která ale na samém konci ještě sehraje zbytečnou hysterickou scénu. Vše potom št´astně končí, jak se na červenou knihovnu patří...Tamsin Greig exceluje v roli slečny Batesové.

Špičák (2009)

Převedení na filmové plátno zaplat´bůh-stále-ještě-poměrně-vzácné formy lidské existence (zde izolování rodiny od okolního světa psychopatickým otcem) se příliš nepovedlo, zůstalo nedotažené. Chtít šokovat=ukázat věci bez obalu, ale přitom už dopředu myslet na Oscara - to nefunguje! Oscar je cena za dokonalý podvod, za mazání medu kolem huby, ne za naturalistická filmová díla bez obalu...Místo "Oscarem" povoleného vraždění všeho druhu (zde kočky), měla být "erotická kamera" při reklamou avizovaném reálném sexu daleko odvážnější. Nebyla - to už "Oscar" nedovoluje...Velmi dobré civilní herecké výkony, ohavný nahatý chlupatý otec rodiny - ale i ten tady patří k věci.

Upíří deníky (2009) (seriál) odpad!

Opět mi stačilo ca.10 minut a polilo mě horko, naskočila husí kůže a zvedal se mi žaludek. Opravdu lituji mládež, která musí vyrůstat v úpadkové kultuře. Byznys je holt byznys - dětem a dospělým blbcům lze naservírovat leccos. Fuj!