• Thriller

Zapadákov (1998)

Spíš jen takovej pokus o komedii. Když jsem viděl, že v tom hraje Breckin Meyer, tak jsem čekal něco ve stylu Road trip, ale tohle je úplně něco jinýho. On je ten film spíš smutnej s nějakym občasnym zábleskem humoru. Na konci jsem vlastně ani nevěděl, jestli to byl happy end nebo co. Sice to neni žádný veledílo, ale celý to tak nějak svižně ubíhalo a já jsem se u toho teda nenudil, takže dávám 3 hvězdičky.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Po mnoha letech se mi tenhle film zase dostal do ruky a překvapivě se mi to tentokrát docela líbilo. Sice to člověk musí brát trochu s nadhledem, ale 2 hodinky uplynou jak voda. Na film podobnýho žánru je tu i celkem slušná herecká sestava s Kurtem Russellem a Herculem Poirotem v čele. Závěr je teda jak vystřiženej z nějakýho béčka z 80. let, ale ty 3 hvězdy dám.

Záhada Blair Witch (1999)

Tak na tenhle film jsem slyšel v podstatě jen pozitivní ohlasy. Z vyprávění to vypadalo, že většina lidí si při sledování nasrala do kalhot, takže jsem měl dokonce v úmyslu jít na Blair witch do kina. To mi ovšem nějak nevyšlo, takže jsem si nakonec počkal až do doby, kdy to dávali v televizi. Strašně jsem se těšil, že uvidim konečně nějakej hrůzostrašnej horor, ale tohle jsem fakt nečekal. Nejstrašidelnější na celym filmu byl asi hlas tý uječený holky (nevim, jestli v originále měla taky tak strašnej hlas, ale tu dabérku bych asi musel zabít). Jinak je to nuda o tom, jak 3 mamlasové choděj lesem a mávaj kamerou. Trochu zajímavě vypadala asi tak poslední minuta, což je ale na 1,5 hod dlouhej film žalostně málo. A vůbec nechápu, co na tomhle stálo 25.000 dolarů a další věc, kterou nechápu je ta, že tahle debilita má tak vysoký hodnocení. Spíš by se to hezky vyjímalo někde mezi 200 nejhoršíma.

Volný den Ferrise Buellera (1986)

Film o tom, jak nasimulovat nemoc a ulejt se ze školy. Příběh je poměrně jednoduchý. Ferris (Matthew Broderick), jeho šukna a jeho kamarád se ulejou ze školy a poflakujou se jen tak po městě. Během toho se je snaží někde načapat ředitel školy (Jeffrey Jones). Je to celkem zábava, ale neni to zase až taková prdel, aby se z toho člověk válel smíchy. Kdybych to viděl v době, kdy jsem ještě chodil do školy, tak bych minimálně 1 hvězdičku přidal. Jinak mě na filmu zaujal Ben Stein v roli profesora, kterej přednášel látku tak nudně, že jsem z toho skoro usnul, pak taky Charlie Sheen v jedný z jeho prvních rolí a jedna legendární písnička od Yello... Jinak je zajímavý, jak má ten film tady málo hodnocení. V USA je to údajně téměř kultovní záležitost.

Gladiátor (1986) (TV film)

Strašný béčko, ve kterym nějaká mánička s harpunou na autě chytá ožralý řidiče z toho důvodu, že jeho dementní bratr poslal auto přímo před rozjetej náklaďák a chcípnul. Mimochodem po týhle smrtelný nehodě mu kámoš na autě vyměnil akorát dveře a blatník a kára byla zase jako nová. Tak prostě týpek jezdí po městě, zahlásí vždycky "Jste zatčen spoluobčanem." a všichni z něho maj nasráno v kalhotech. Nakonec ho to nějak přestane bavit a jede se udat na fízly, ale cestou si všimne hlavního záporáka, takže si to s nim ještě vyřídí. Na celym filmu se mi líbil akorát Dodge Charger, se kterym jezdil hlavní záporák. Jinak já film viděl s naprosto kouzelnym dabingem (celý to daboval 1 chlap a 1 ženská), což vypadalo, jak když čtou nahlas noviny a ten z týhle sračky udělal úžasnou komedii. Pak jsem to viděl už s podstatně lepšim dabingem na Primě a to komediální kouzlo se nějak vytratilo.

Jeď, Trabi, jeď! (1991)

Tak se mi po X letech dostal tento film do ruky (v originálnim německym znění) a tentokrát mi to úplně špatný nepřišlo. Možná v tom sehrála roli určitá nostalgie, možná to bylo tim, že jsem film sledoval vožralej, ale zvedám svoje hodnocení ze 2 na 3 hvězdy. Už jenom pro tu úžasně kýčovitou písničku Gates of eden a Opel Kadett GSi Cabrio :-)

Jeď trabi jeď 2 (1992)

První díl nebyl žádná sláva, ale tohle je už naprostá slátanina o tom, jak trouba ke štěstí přišel. Trochu mi to připomíná některý trapný pokusy o český komedie ze začátku 90. let. Tohle by se docela dalo přirovnat k filmu Ještě větší blbec, než jsme doufali. Před časem jsem to objevil na jedný videokazetě, takže jsem se na to pro zajímavost po letech podíval a okamžitě jsem to přemazal. Druhý díl začíná tim, že se rodina Struutzova vrátí z dovolený v Itálii zpátky do Německa, ale na místě jejich domu jsou už jenom trosky a začíná se zde zrovna stavět golfový hřiště. Otec Udo se dozví, že úplně náhodou zrovna zdědil továrnu na sádrový trpajzlíky. Celá rodina tedy odjede na ono místo a tam zase úplně náhodou dcera Jacqueline potká svou kámošku, ke který jde bydlet. Dále je to už nesourodá směsice různejch rádoby vtipnejch epizodek, který na sebe ani moc nenavazujou. On je navíc problém v tom, že kdo neviděl první díl, tak nejspíš ani některý věci tady tak úplně nepochopí. Ve filmu se dále objeví nějakej pošuk, co se marně snaží zbohatnout na tom, že prodává kondomy s banánovou příchutí (hrozná legrace), podíváme se i do USA, kam se Udo vydá hledat někoho, kdo by mu půjčil peníze. Film se zřejmě snaží narážet i na rasismus (banda nácků hodí Trabanta z mostu a hodný černoch se pak nabídne, že ho zase opraví). V celym filmu je snad jediná vtipná hláška a to, když si Udo kupuje oblek za 999,- DM a ptá se, jestli je vyrobený z azbestu. Hvězdičku dávám za to, že ve filmu pořád hraje písnička Das Boot od U96. Občas taky vstávám ve 2 odpoledne a poslouchám u toho U96 :-) Jinak u nás tenhle film běžel pod názvem Tenkrát na východě (neplést s filmem s Jackie Chanem).

Duel (1971) (TV film)

Celý je to hodně přitažený za vlasy. Film v podstatě stojí na tom, že Peterbilt 351 (nebo 281, ve filmu se údajně používaly 2 auta) bez problémů vyvine rychlost nějakých 90 mil/hod a touto rychlostí trvale jét, což je samozřejmě nesmysl. A navíc i kdyby touhle rychlostí jel, tak se mu hodně rychle uškvaří pneumatiky. Jinak je to docela zajímavej film, kterej nepostrádá napětí, ale užiju si ho jedině v případě, že nebudu používat mozek. Pro mě je to celkově spíš průměr a tak vysoký hodnocení ostatních mě docela překvapuje. Navíc je na filmu hodně znát nízkej rozpočet. Kdyby to nebylo od Spielberga, tak po tom nejspíš nikdo ani neflusne. Nicméně já nějak pozdějšim filmům od Spielberga nemůžu přijít na chuť, takže pro mě je to jeden z jeho nejlepších výtvorů.

Diabolik (1968)

Tak tohle mě naprosto odrovnalo. Něco tak stupidního a naivního se jen tak nevidí. Trochu mi to připadá, že tvůrci se snažili natočit něco mezi Fantomasem a filmama s Jamesem Bondem a výsledek vypadá jako nějaká nepovedená parodie. Ve filmu jsou pak takový kundoviny jako chechtací plyn nebo anti-chechtací pilulky a celou dobu se to tváří děsně vážně. No aspoň Marisa Mell byla fakt mrduhodná kunda. Nicméně mě na tomhle filmu velice zaujala jedna věc, takže tomu nedám odpad. Jestli znáte vidoklip Body movin' od Beastie Boys, tak ten je sestříhanej právě z tohoto veledíla. Jinak by mě teda zajímalo, jestli těch několik ostatních uživatelů, kteří hodnotili 4-5 hvězdiček, si dělá prdel, nebo se na to dívali zhulený.

Klub sráčů (2000)

Tenhle film asi rozdělí diváky na 2 skupiny. Jedna skupina ho bude nenávidět a druhá milovat. Já tenhle styl humoru mam prostě rád, i když teda to mačkání beďarů před zrcadlem bylo i na muj vkus celkem nechutná záležitost, ale jinak jsem se celou dobu skvěle bavil. Asi holt nejsem tak intelektuálně na výši jako většina ostatních uživatelů. K tomu si navíc připočítejte, že je ve filmu super muzika (pro těch několik místních "odborníků" jenom dodávám, že muzika v Klubu sráčů opravdu TECHNO NENI) a naprosto brutální hlášky. Vzhledem k tomu, že všichni tomu dávaj odpad jak stádo ovcí, tak já tomu musim dát 5 hvězdiček. Kdo se u toho opravdu ani trochu nesmál, ať hodí kamenem. Jinak se přidávám k několika názorům, že v případě Klubu sráčů je celkem jedno, jestli uvidíte verzi s českym dabingem nebo originál, protože dabing je docela podařenej. A jestli se vám Klub sráčů nelíbí, tak vypadněte, vaše xichty urážej mý zrcátko!