• Thriller

Nejlepší obchodníci (2000)

Komedie o prodavačích příčesků. Já mam svou pleš rád a paruku bych si nikdy na palici nedal. Holt mi to nic neřikalo.

Víkend u Bernieho (1989)

Víkend u Bernieho je film, kterej jsem měl rád v dětství, později jsem na něj trochu zapomněl a teď jsem ho po X letech viděl znova. Většinou se mi stává, že tyhle oblíbený filmy z dětství, jsou pro mě po letech spíš zklamání. V tomto případě to ovšem neplatí. U filmu jsem se zasmál i teď. Jestli máte rádi černej humor, tak se na tuhle komedii, kde nikdo neví, kdo chce koho vlastně zabít, rozhodně podívejte. Navíc pěkný prostředí - léto, pláže, mejdany, buchty v bikinách, atd... Když vypnu mozek a ignoruju, že chlápek, co hraje mrtvolu, hejbá nohama a podobně, tak musim dát maximální hodnocení.

Hooligans (2005)

Frodo šourek, vyjukanej študentík z Harwardu, přiletí do Londýna, kde se zajde podívat na "soccer", dá si pár piv bez pěny, pak se přimotá do pouliční bitky a rázem se z něho stane drsnej fotbalovej chuligán, ze kterýho by se posraly celý Vršovice. To spíš vypadá jako námět na parodii od Mela Brookse. Nevim no, nějak mi tam prostě Elijah Wood vůbec neseděl. Jinak docela dobrý bitky (hlavně ta závěrečná), hodně krve a brutality - to se mi naopak líbilo. Zbytek ovšem za moc nestojí. Ale zase jsem se u toho ani nenudil a docela to rychle uběhlo, takže dávám 3 hvězdičky. Když se tak koukám, kterejm filmům jsem dal 3 hvězdičky, tak si řikám, že je to až moc.

Poslední plavky (2008)

Tak ze začátku to vypadalo docela slibně. Čtvrtníčka mam rád a tady hrál takovýho správnýho zevláka a ve filmu se najdou i nějaký povedený vtípky a padne i několik zapamatovatelnejch hlášek (např. až budou sněžit hovna). Prostě to vypadalo jako taková pohodová letní komedie, jenže asi tak od půlky, kdy se na scéně objevil mega-sumec, jsem měl pocit, že to snad režíroval Troška. Celej film se začne ubírat směrem k tomu nejhoršímu odpadu. Všechny situace jsou tak hrozně křečovitý, že mi bylo za herce až trapně. Najít ve druhý polovině cokoliv, co by stálo za zmínku, je asi tak stejně jednoduchý, jako vysrat se čůrákem. Za první půlku bych dal tak 3 hvězdičky, za ten zbytek odpad. No celkově 2 hvězdičky, ať nežeru...

Marion a Lucie (2008) (TV film)

Film o dvou lesbách, který chtěj dítě a hledaj vhodnýho otce, kterej by jednu z nich oplodnil. Tohle mě opravdu moc nebralo. Když se řekne film o lesbách, tak já se radši podívám na něco s názvem "japan lesbian nurses kissing with tongue" a podobně. Ale ani tohle nebylo vyloženě špatný. Občas mě nějaká scénka i pobavila.

Bláznivá olympiáda (2005)

Tak oficiální text distributora slibuje, že bych se měl u toho neskutečně bavit od začátku až po závěrečné titulky. Já jsem ovšem při těch závěrečenejch titulkách byl docela otrávenej z toho nechutnýho moralizování. Jinak komedie to neni špatná. Hlavně ze začátku jsem se u toho docela zasmál, ale ty debilní konce, kde prostě nesmí chybět nějaký vážný poučení, už mě v komediích fakt serou. Zkazilo mi to dojem z celýho filmu - 3 hvězdičky.

Jediná dlouhá noc (2007) odpad!

Hodně divnej film, kterej ze začátku vypadal jako taková obyčejná komedie, ale později se to omezilo akorát na to, že jeden idiot zmateně pobíhá po ulicích Mexico city a pronásleduje ho několik dalších idiotů, protože se ho snažej zabít. Kromě toho má hlavní idiot občas nějaký flashbacky, který mě neuvěřitelně sraly. Pak jsou tam taky nějaký kurvy, zkorumpovaný policajti a tak podobně. No možná bych i jednu hvězdičku dal, ale film byl natočenej nějak podivně, že některý scény vypadaly jakoby trhaný. Koukat se na to fakt moc nedalo. Ještě je taky možný, že to způsobil třeba technickej problém někde jinde, ale to je mi celkem jedno. Film stojí za hovno tak jako tak. Jinak na imdb má dohromady 5 hlasů.

Boat (2007) odpad!

Mě vždycky fascinujou ty komentáře u těhle krátkometrážních Lynchovejch nesmyslů. Lynch prostě může natočit cokoliv a vždycky se najde hromada nadšenců, co u toho bude chrochtat blahem a hledat v tom nějaký moudra. Kdyby třeba aspoň spadnul přes palubu, moh by to poslat do Neváhej a toč. Jó, jseš fakt bůh, pyčo.

Účastníci zájezdu (2006)

V poslední době jsem se trochu víc zaměřil na český filmy, který jsem dřív v podstatě ignoroval. Účastníci zájezdu jsou zrovna typickej příklad toho, proč se českejm filmům (a obzvlášť komediím) radši vyhejbám. Dost mě udivuje, že film má tady poměrně vysoký hodnocení. Navíc i moji oblíbený uživatelé, od kterejch bych to nečekal, hodnotěj film celkem kladně. Možná je to tim, že se žádnejch hromadnejch zájezdů neúčastnim, ale tohle mi fakt vůbec nesedlo. Několik nezajímavejch postav, který se jmenujou např. Pamela, Max a podobně (asi to má bejt jako kůůl), jede na dovolenou k moři, kde se tak různě válej na pláži a kecaj o nějakejch naprostejch píčovinách. Humor je dost křečovitej, příběh v podstatě neexistuje, nenapadal mě žádnej důvod, proč se na tohle dívat až do konce, takže asi tak v půlce jsem to vypnul a radši jsem šel do jednoho blízkýho baru s obsluhou nahoře bez. Několik piv a pohled na polonahou servírku mi trochu zlepšil náladu, takže jsem se odhodlal kouknout se na ten zbytek. Kdybych věděl, co bude následovat, radši bych v tom baru zustal. Druhá půlka už mi totiž připadala jako epizoda z nějaký Venezuelský telenovely. Jolana by si ráda zašukala s Maxem, ale Maxovi se víc líbí Pamela. Jolana se nakonec dá dohromady s nějakym úchylem. Do toho se Oskar bojí, že ho nechá Ignác a pak tam na sebe žárlej ještě nějaký dvě kamarádky, který se obě zahleděly do místního Myče Bjůkenena. Opravdu to nebylo sestříhaný z nějakýho nepoužitýho materiálu ze seriálů, kterejma nás krmí TV Prima? Než se na tuhle zoufale nevtipnou komedii koukat znovu, to si radši namažu prdel tygří mastí. To s tou tygří mastí a podšálky jsou asi jediný věci, kterejm jsem se zasmál. Na téměř 2-hodinovej film dost málo. A zejtra si asi zajdu koupit arginmax.

Pějme píseň dohola (1990)

Na pionýrskym táboře jsem nikdy nebyl a vidim, že jsem o hodně přišel. Tenhle film je tak strašně stupidní, že je až skvělej. Bob, Saďour, Bizon a další vám prostě nakopou prdel! Jeden z mála porevolučních českejch filmů, kterej stojí za vidění. A představitel Boba (jakýsi Radek Říha), kterej má dost brutální problémy s vyslovovánim sykavek, je naprosto dokonalej. Koukej přinýst něco pořádnýho. - A co kouzelný slovíčko? - ŠVIHEJ!!! Opravdu by mě zajímalo, kde je tomuhle týpkovi konec. P.S. A ta hra je opravdu výborná :-)