JaninaM

Česko
dreamer

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 14.3.2019  21:00

Po dlouhe dobe jsem nadmiru spokojena, byla jsem napnuta po celou dobu. Jste nuceni cekat na kazdou dalsi scenu. Dej se vetsinou odehrava na jednom miste, vedlejsi role nic moc, ale tady jde o tema a o to cekani ..... nesmite odejit. DOPORUCUJI.

• 30.1.2019  13:13

Hrůza :(

• 9.4.2016  15:20

Film je plný akce,chvílemi byl i napínavý a ani na vteřinu se nenudíte zdlouhavými dialogy . Gerard Butler se super fyzičkou zvládl pěstní souboje na výbornou. V určité části jsem se cítila jako hráč počítačové střílečky, kdy s hlavním hrdinou procházím tajemné chodby a nenadále zjevené zlotřilce musím v co nejkratší době postřílet. Také se mi nelíbilo, že nebylo vysvětleno, jak teroristé nahradili celou složku policistů, jak to vše naplánovali a dokázali. Nebylo to sice nic ohromujícího a překvapujícího, ale ani jsem nebyla zklamána. Taková odpočinková akční střílečka :)

• 28.3.2016  09:16

Čekala jsem napětí , černou magii, tajemno...ale viděla jsem jen hloupou pohádku. Jedna velká slátanina plná filmových efektů po sobě rychle jdoucích. Spousta záře, záblesků, mihotajících se potvor, je to tak hektické , že člověk nestačí po chvíli ani vnímat, co se děje. A i když je zde spousta soubojů, a potvůrek, po čase člověk upadne do lehkého kómatu a přemýšlí co zítra nakoupí, či zda jeho dítě má už hotové úkoly. Dodívala jsem se jen díky Gerardovi Butlerovi a protože mám mytologii ráda. Na Gerarda se hezky koukalo, zato spoře oděné slečny sice lahodily mužským očím, mě ale připomínaly lehké děvy z harému . Abych nebyla jen kritická, musím podotknout, že Egypt byl moc hezky ztvárněný. Rozhodně si myslím , že jako videohra, by měl tento film větší úspěch.

• 10.3.2016  07:43

V této pohádce opravdu musím ocenit úžasně titěrnou práci v detailech. Město Zootropolis je rozděleno do světových podnebí a každé je zpracované do dokonalosti, u které se vám pozastaví dech. Zvířata v lidských profesích , jejich mimika, vtipy ..to je paráda. Bláznivé honičky, projížďky městem byly zábavné, dětem zářily očka, ale bohužel film působil také tak trochu jako osvěta. Spousta dlouhých minut , kdy zvířátka mezi sebou diskutovala o problémech xenofobie, či vysvětlovala drobnosti k zápletce....to vedlo k tomu, že se děti v kině začaly nudit a vůbec nechápaly, co se na plátně řeší. Naštěstí postava lenochoda v roli úředníka vše zachránila a nakonec děti i dospělí odcházeli z kina spokojeni. Projížďku městem všem vřele doporučuji, a vizuálně i poslechově si to opravdu užijete hlavně v kině.

• 6.3.2016  09:20
    Deadpool (2016)

,, Jsem super, né hrdina´´ Jeho slova sedí a konečně se objevil někdo , kdo se nechystá zachránit svět a lidstvo. Žádný ulíznutý krasavec, žádné sladké love story, žádné dané dobro a zlo.......Naopak. Romantické scény jsou zde zesměšňovány, hlavní hrdina je sám lump , s nikým a ničím se nepáře a používá úžasný šibeniční humor. Moc hezké jsou okamžiky, kdy se zastaví děj a je nám vysvětlováno co se právě děje. Skoky v čase na sebe dobře navazují a digitální triky v rozhodující bitvě jsou věrohodné. Doplňující hudba sedí perfektně a podtrhuje vtipnost filmu. Hlášky nezapomenutelné a rozhodně stojí za to, si je poslechnout znovu. V kostce je to ptákovina , ale rozhodně doporučuji si zajít do kina na muže, připomínající ,,avokádo znásilněné starším avokádem´´ :)

• 2.3.2016  12:06

Druhý díl se také jmenuje Labyrint, který tam bohužel schází. Byla jsem hodně natěšená na pokračování a nakonec jsem se nudila. Mutanti byli vyměněni za hodně hbité zombie, kteří se ve filmu objevili ku škodě pramálo. Chvíle se zombie byly dost hororové, ale zbytek děje se mi zdál zamotaný, nudný a po čase některé postavy začaly být velmi nesympatické a otravné. Naopak zbořenina města a létající stroje byly moc hezky udělány. Samozřejmě film končí otevřeně , ale tentokrát už třetí díl netoužím tolik vidět.

• 2.3.2016  11:45

Od samého počátku jste vtaženi do děje plného napětí a fantazie. Skvělý neotřelý nápad, perfektní krvežízniví mutanti, neskutečně zdařilý ponurý labyrint a úžasná hudba, která moc hezky doplňuje akci, až je místy film lehce hororový. Záhada trvá až do konce, který je otevřený a my se prostě na ten druhý díl musíme podívat. Doporučuji hlavně všem teenagerům a jejích rodičům, kteří chtějí spolu prožít společné chvilky.

• 5.2.2016  14:46
    Room (2015)

Neskutečně emotivní film. Od samotného počátku jste vtaženi do děje a nesete se po celou dobu na vlnách emocí, strachu , naděje a lásky až do konce. Originální snímek podle skutečných událostí je tím lepší, že je popisován pohledem ze strany vězněného dítěte. Jacob Tremblay v roli pětiletého chlapce opravdu zahrál přesvědčivě . I když každý víme, že ve skutečnosti to muselo být mnohem, mnohem horší, že po vysvobození by museli být oba v šíleném psychickém stavu,ale i tak byl film přesvědčivý,napínavý a dech beroucí.

• 5.2.2016  07:32

Tomuto žánru sice moc neholduji , měla jsem i strach ze spousty násilí, ale musím uznat, že film se opravdu povedl. Je to hodně bizarní film, ale s neskutečně akčními scénami, kdy ani na vteřinu nemáte klid. Co mi vadilo, byly občas kineticky zrychlené záběry. Také si myslím, že hlavní postavou nemusel být Max , ale jednoruká Furiosa. Připadalo mi, že ve filmu má více prostoru. Na druhou stranu klobouk dolů před kostýmy, maskami a úžasným skalním městem. Vydržela jsem koukat, líbilo se a ani toho násilí nebylo až tak moc.

• 4.2.2016  07:15

Tento film má tři dokonalé věci : nápad, hudbu a samozřejmě Toma Hankse. Nedávno jsem viděla DiCapria ve filmu Revenant nominovaného na Oscara za hlavní mužskou roli. Za co? Za předvedení výkřiků, chroptění, slintání a plazení? To, co zde předvedl pan Hanks, tomu se říká herecký výkon hodný na Oscara ! Snímek se musí vidět v klidu , prožít si ho , vychutnat....a do poslední vteřiny je to opravdu úžasný zážitek.

• 3.2.2016  07:36
    Everest (2015)

Vzhledem k tomu, že tento film má neskutečně obrovské množství postav, a musí se s každou z nich postupně seznámit, 40 minut se pouze klábosí a klábosí. A nestačí sledovat hrdiny, musíte ještě být zapojeni do rodinného života drahých poloviček. Je tam tolik lidí, které stejně nerozeznáte jak jsou navlečení a obalení sněhem, že si za těch 121 minut ani nestihnete někoho oblíbit. Po hodině a třicet minut se něco málo začne dít a že by to bylo nějaké velké napětí, se nedá říct. Žádná dramatičnost, jen postupné umrznutí a holčičí brekot. Jediné co bylo krásné, byly hory a záběry na ně, jinak zklamání.

• 2.2.2016  13:45

O tomto filmu toho bylo napsáno už hodně, takže nic nového asi nevymyslím. Můj pocit z celého snímku je ovšem trochu rozpačitý. Musím smeknout před kamerou, ta byla opravdu dokonalá. Občas jsem měla pocit, že se můžu dotknout tváří postav, sněhu a jako bych cítila jejich dech. Záběry kamery souběžné s jízdou na koni, stejně jako bloudící pohledy po lese stále dokola v kruzích........Bylo to takové surové, plné úžasných detailů. Stejně tak hudba. Při scéně, kdy hl.postava vejde do rozbořeného kostela, hudba brala dech. Na to, že byla krajina a počasí tak drsné a kruté, scény jako třeba ta v kostele, naopak magické, uklidňující, připravující nás na další zvraty a hudba tomu dodávala tu správnou atmosféru. O scéně s medvědem ani mluvit nebudu. To se shodneme všichni, že vše bylo velmi autentické. A teď ,proč se cítím rozpačitě. Leonardo DiCaprio zahrál, no zahrál, proplazil se filmem statečně. Ale na nějaké velké herecké výkony to teda nevidím. Nijak se zde neprojevil, ani toho moc nenamluvil. Já osobně bych OSCARA udělila postavě Fitzgeralda (Tom Hardy). Padoucha zahrál tak mistrovsky, že sem si jeho postavu oblíbila mnohem víc než Glasse (Leonardo DiCaprio).

• 23.1.2016  20:21
    Pixely (2015)

Skvělá bláznivá komedie s neskutečnými hláškami. Je super po dlouhé době nepřemýšlet nad smyslem a logikou....a jen se krásně bavit. Je sice pravda, že mladší generaci tyto postavičky moc neřeknou, ale já si zavzpomínala a velmi pobavila. Uvolněte se, nepřemýšlejte a bavte se

• 11.11.2015  16:13

Úžasné scény, krajina, město , opice jsou udělány do detailů perfektně. Nevím jakou technikou byly ztvárněny, ale muselo to dát spousty práce a opravdu to stálo za to. Nádherná podívaná s mrazením v zádech. Doporučuji.

• 30.10.2015  08:22

Další plynulé pokračování Jurského parku a po poslední trojce, je to příjemná změna. Můžu říct s údivem, že kamera byla skvělá,přelety nad parkem fascinující......hudba opět neměla chybu......dinosauři a zvukové efekty dokonalé a strašidelné....hlavní hrdina Chris Pratt je neokoukaný herec a zahrál dobře. Toto vše bylo na jedničku, ale co dál? Co chcete vymyslet nového? Opět děti ztracené v parku, opět hlavní hrdinka a hrdina, kteří si k sobě najdou cestu během záchranné mise, opět padouch lačnící po penězích a slávě......A co bylo opravdu prazvláštní a hloupé, byli ochočení raptoři a úspěšný útěk Bryce Dallas Howardové v podpadcích před tyrannosaurusem rexem. Ale nakonec jsem se pobavila , neusla a děti se i lehce bály.....jen by to chtělo nový nápad

• 30.10.2015  08:18
    Mimoni (2015)

Tak jako Tučňáci z Madagaskaru, Spongebob, Mrňouskové,Ovečka Shaun dostali šanci ve filmu, tak i Mimoňové byli vtaženi do tohoto pokusu. Bohužel snad jen pro děti povedeným pokusem. Já usnula nudou. Ze začátku nebyl žádný děj, jen si to tak plynulo spolu s pár vtípky a gagy. Po celou dobu vnímáte vypravěče,který je velmi otravný a po nějaké době i hatlamatilka mimoňů leze na nervy. A když nakonec film se dostane do určitého děje, začíná nuda. Připadalo mi to, jako by v půli filmu scénáristé vyhořeli a rychle rychle se snažili to dokoulet dokonce. První půlka filmu by bohatě stačila. Opět zklamání a zatím na špici za mě vede ovečka Shaun :)

• 16.8.2015  22:14
    Zavražděná (TV film) (2012)

Film byl celkem ,,napínavý´´. Vydržela jsem dokonce, neboť jsem chtěla stejně jako hlavní hrdinka zjistit ,, kdo´´ ,,proč´´ a ,,jak´´ se to stalo. A nakonec se konalo velké překvapení....ani jsem se nestačila nadechnout a vrah a důvod zločinu byl objasněn během 60 vteřin ! Opravdu pár mrknutí okem , najednou obrovský skok a byl konec.

• 11.8.2015  16:13

Bohužel jsem vydržela zuby nehty 45 minut a dál už nemůžu. Hrozně nudný film, který je provázený písničkami...a to velmi velmi nepodařenými písničkami v českém znění.

• 7.8.2015  12:32

Klasický Indiana Jones, akorát animovaný. Kvůli zdařilé animaci, vedlejších vtipných postaviček a pěknému prostředí jsem dokoukala do konce. Příště by to chtělo více fantazie a nový nápad.

• 3.8.2015  21:22

Není co rozebírat. Jedním slovem ......SKVĚLÉ ! Všem vřele doporučuji !

• 29.7.2015  11:26

Moc milý příběh plný emocí .

• 27.7.2015  21:38
    Záhadná smrt (TV film) (2004)

Co bylo neskutečně hrozné, byl dabing Marlo Thomasové. Zněl jako nekonečně letící kulka. Monotónní nezáživný hlas , v jakékoliv situaci stále klidný a tichý. A to ,že 67i letá hlavní hrdinka vlezla do postele s tehdy 38i letým Brettem Cullenem, to mi také moc nesedlo. Děj byl celkem zamotaný a konec překvapivý, tak se to nakonec vydržet dalo.

• 27.7.2015  19:21

Kdo miluje seriál o Spongebobovi a kdo viděl první film o něm, ten bude po zhlédnutí tohoto druhého snímku velmi zklamán. Nevím proč scénaristé při psaní nezabrousí do říše fantazie, ale musí používat scény z jiných filmů (Šílený Max, Godzila, Indiana Jones....ap.) Přesně 60 minut se děj odehrává pod vodou a je animovaný a velmi ,velmi nudný. Žádné gagy, hlášky ani legrace. Troufla bych si říct, že pro děti i dost flustrující a strašidelný. Teprve po hodině se SpongeBob dostává na souš mezi lidi a je tam pouze 20 minut, což podle názvu filmu se mi zdá velmi krátké. Na souši konečně začíná nějaká akce, kdy se děti můžou probudit a chvíli se pobavit. (Opravdu jen na chvíli). Každý díl v seriálu Spongebob v kalhotách tvá cca 25 minut a je naplněný akcí, legrací , hlášek a gagů, které zaujmou nejen děti, ale i nás dospělé. A co je nejdůležitější? ....Dabing. Po tolika dílech a prvním filmu jsme zvyklí na určité hlasy k daným postavičkám. V tomto filmu hvězdice Patrik měla zcela jiný a nevhodný dabing, který vás zklame hned na začátku. A pro mě nejhorší na tomto snímku byly postavy piráta, rackové a delfín Bublal, který měl i tu čest film ukončit tou nejhorší závěrečnou písní, jakou jsem kdy slyšela. Malé děti možná toto hrůzodílo zaujme, ale myslím že já , ostatní dospělí i mládež zůstaneme věrní klasice - seriálu ,,Spongebob v kalhotách´´.

• 26.7.2015  11:17
    Super 8 (2011)

Super 8 bylo moc pěkné průměrné mysteriózní sci-fi. Vypráví obyčejný prázdninový příběh party kluků, která se nechtěně ocitne u vykolejení vlaku, ve kterém se schovává cosi, co nepochází ze země a co bude v nejbližší době terorizovat město. Dětské obsazení bylo skvělé, děti opravdu zahráli velmi dobře a u Elle Fanning šlo poznat, že je již zkušenější dětskou herečkou, což už dokázala i v dalších filmech (Babel, Phoebe v říši divů....). Dospělí herci moc šancí se předvést nedostali, a můžu říct, že Kyle Chandler (otec hlavní postavy) mě osobně moc sympatický nepřipadal. Příběh se odehrává na začátku 70.let, a je v něm zakomponována spousta hlášek a retro vtípků, které potěšily. Návštěvník z cizí planety moc vidět nebyl a scéna na konci filmu, kdy ukázal i on, že má srdce a jeho oči se změnily v klasická americká dojatá kukadla, bylo už lehce přehnané. Jinak scéna s vykolejením vlaku byla skvělá, hudba a dětští herci taktéž, takže doporučuji na deštivé odpoledne k pobavení a jemnému mrazení v zádech a můžete přibrat i starší děti .

• 26.7.2015  11:11

Připadalo mi to velmi zdlouhavé a upištěný , ubrečený hlas Dunye (Terezie Taberyové) rval po celou dobu uši. Je to zajímavý nápad promíchat dvě kultury, ale kromě prostředí, mě nic jiného nezaujalo.

• 19.7.2015  12:57

Ze začátku to vypadalo jako zajímavý rodinný film pro mládež se zajímavým nápadem - holčičkou, která malovala jako Vincent van Gogh. Postupem času se to rozvinulo v klasickou dětskou detektivku a hraním to velmi připomínalo německou koprodukci. Ke konci už to bylo přehnané a setkání s opravdovým van Goghem, darování obrazu a jeho podpis přenesený do současnosti už byl přes čáru. Na konci holčičce ku podivu všichni uvěřili a konal se happy end.

• 9.6.2015  09:54
    Lidice (2011)

Těšila jsem se ,že konečně uvidím tento film, který jsem nestihla v kině. Přizvala jsem ke sledování i svého 14i letého syna a 11i letou dceru. Jaké překvapení hned na začátku nás čekalo......sexuální hrátky hned v prvních minutách filmu, byly celkem nevhodné, vzhledem k tomu, že film by měly zhlédnout všechny děti školou povinné. Na druhou stranu tento velmi emocioální snímek měl pár dojemných a srdceryvných scén, ale pokud se na tím zamyslíte, zas tak drastické jako ve skutečnosti to nebylo. Dozorce ve věznici byl svým způsobem celkem hodný, i hlavní SS, který zabavil kočárek pro své dítě, byl také ukázán jako celkem ,,normální zaměstnaný otec´´. Nebyl zobrazen jako úplná zrůda. V koncentračním táboře taktéž nebyly vidět žádné obrovské zrůdnosti a brutalita, vše bylo podáno tak, aby se to tzv. dalo strávit...... přesto film chytl za srdíčko a doporučila bych jej všem náctiletým. Pan Roden se role zhostil se ctí a byl skvělý. Měla jsem z něj stejný pocit jako ve filmu ,,Kuře melancholik´´. Ale musím přiznat, že jsem se celkem často nudila, film byl dost natáhnutý nudnými dlouhými minutami.

• 4.6.2015  12:35
    Carly Rae Jepsen - I Really Like You (hudební videoklip) (2015)

Celkem chytlavá odrhovačka, mě osobně moc nezaujala, ale moje pubescentní dcera jí omílá stále dokola. Tom je úžasný, člověk ho zde vidí jako normálního stárnoucího muže bez pozlátek. Klobouk dolů, že do toho šel, ten tenký hlásek vložený do jeho úst působí celkem směšně. Závěrečný taneček je hezký a Tom je moc šikovný. Ve videoklipu jsem zahlédla i Justina Biebera :)

• 4.6.2015  07:23

Režisér a scénarista Brad Bird stál u mých oblíbených pohádek (Ratatouille, Železný obr, Úžasňákovi a seriál Simpsonovi). Tento hraný film z produkce Walta Disneyho je změnou a to příjemnou. Město snů plné vědců bylo dotaženo do úžasných detailů. Nestačila jsem tu krásu pobírat. Sice jsem zde neviděla ani jednoho člověka při těle, všichni byli dokonalí, ale to zřejmě v takovém městě bude zcela přirozené. Krásný pohled byl na lidi skákající v bazénech postavených nad sebou a jimiž propadávali směrem dolů. Opravdu v tomto filmu byla spousta nápadů , které jsem ještě v jiných filmech neviděla. Fantazie zde jela na plné obrátky. Film byl plný akcí a zvratů, byly okamžiky, kdy jsem se nudila. Okamžiky vysvětlování dané situace, ale i to bylo potřeba k pochopení děje. George Clooney a Hugh Laurie si moc se svými rolemi nepohráli, byli zde hlavně kvůli svým známým obličejům, ale klobouk dolů před dvěma slečnami, hlavními hrdinkami. Britt Robertson byla úžasná zapálená herečka, která tuto roli zvládla bravurně a věřila jsem jí každé slovo a gesto. Druhá, mladičká Raffey Cassidyová byla nejen nádherná jako Audrey Hepburn, ale také velmi šikovná. Vlastně celý děj filmu stál na její roli , její postava robota s nádhernýma uhrančivýma očima byla velmi přesvědčivá. Všechny efekty a triky byly dotažené k dokonalosti. Hudba v kině byla taktéž skvělá a pronikala do každé části těla. Film bych sice doporučila hlavně dětem a mládeži, ale nebyla jsem jediný dospělý v kině , který se opravdu dobře bavil.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6