Tvrďák Taylor (2008)

Tak nějak se v téhle komedii zapomnělo na (až na pár výjimek) humor a (bezvýhradně) sympatické postavy. S Apatowem to začíná jít z kopce, po raketovém vzestupu (40 let panic, Zbouchnutá) následoval mírný sešup (Superbad, Kopačky) a Tvrďák Taylor je už skoro dopad na dno. Spasit nás může už jen Pineapple Express!

Hancock (2008)

Zhruba do první poloviny je to celkem fajn. Smith hlásí a nápady se kupí, ale pak přijde zvrat a snaha o jakousi mytologii a celé to jde do kopru. Hancock nabere až nepřijatelné tempo a vy se jen nestačíte divit, kolik zvratů a nečekaných situací si na vás tvůrci bez mrknutí oka vymysleli a vy jim to máte sežrat. Spojení Berg+Smith tenhle film z průměru vytáhnout nemohl a jak již napsali jiní, Hancock ze všeho nejvíc opravdu připomíná pilot seriálu. Který by nemusel být špatný, poněvadž střídání žánrů funguje, máte-li dostatečný prostor. Na ploše necelé hodince a půl to však dře o podlahu více než při Hancockově přistávání. 5/10

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Jednička je už přeci jen moc velká kultovka než aby šla překonat. Co do zábavnosti se jí však dvojka směle vyrovná a v šílenosti ji dokonce překonává. George Bush, Neil Patrick Harris a všudypřítomné hulení rulez!

Batman - Gothamský rytíř (2008)

Zklamání. Většina epizodek slabá či nanejvýš průměrná a snad jen jedna dostála svému slibu (prohloubit nolanovský vesmír a propojit první díl s nadcházejícím Temným rytířem). Není to špatné, ale od spojení Batman+Anime jsem si přeci jen sliboval více.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Leterrier dokázal, že rutinní práci zvládá, ale nic světoborného v novém Hulkovi neukázal. Děj nepůsobí trapně, ale je přesně nalinkovaný, akční scény ujdou, ale ve srovnání s krvelačnými pudly a házení tanky v Leeho verzi je to hodně slabý odvar a herci si až na povedeného záporáka Rotha nějak nevědí rady. V rámci žánru pouhý standard, který Hulka opět uloží na pěkných pár let k ledu (pokud se neobjeví v Avengers).

Mamma Mia! (2008)

Neoriginální, ale tak dokonale kýčovité a nabité nesmírnou pozitivní energií, jenž přenáší i na diváka, že se při tak skvělém obsazení (Meryl Streep) a ozvučení (vyjma Pierce Brosnana, který opravdu neumí zpívat) nelze nebavit. Scénář by si jistě zasloužil pár úprav (postavy tří otců jsou značně nevyužité a vyprázdněnost děje je okatě často zalátána několika písněmi za sebou), ale lepší film na pozdvihnutí nálady a na zakončení letošního festivalu ve Varech jsme si nemohli přát. (43. MFF KV - 12.7.08)

Děti temnoty (2008)

Překombinované, místy až příliš moralizující a uřvané. V závěru už totálně ztratíte přehled co a jak bylo zamýšleno a nejvíce zamrzí, že se film téměř celou dobu věnuje zcela jiným věcem než by měl. Snad jen šokovat umí zdatně (na projekci se při scéně znásilnění malého chlapce dvěstěkilovým upoceným chlápkem polovina první řady zvedla a odešla). (43. MFF KV - 12.7.08)

Bahrtalo! (Hodně štěstí!) (2008)

Neurážející, ale snad až příliš nízkorozpočtová (je vidět, že film neměl pevně daný scénář a hodně se improvizovalo) komedie o rozdílech mezi kulturami a neutuchajícím přátelství dvou odlišných, ale v jádru stejných, kamarádů. Nenudí ani nenadchne. (43. MFF KV - 12.7.08)

Na slunečné straně Alp (2007)

Nevím ani proč, ale nenudil jsem se a jako reklama na dovolenku na Slovinsku to funguje bezvadně. (43. MFF KV - 12.7.08)

Divizionz (2008)

Co na tom, že se v rámci realističnosti natáčelo ve skutečných slumech s neherci a bez povolení, když to ve výsledku nevypadá realisticky ani trochu. Herci jsou příšerní, namísto aby byly tlumeni, je jim dáváno až zbytečně moc prostoru, kamera byla nejspíš pořízena z popelnice a scénář se plácá odnikud nikam. Režie je pak ještě tragičtější, viz. honička s chlápkem na mopedu a chlápkem s berlemi, která si prostě nic jiného než označení WTF nezaslouží. (43. MFF KV - 11.7.08)