Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

Šestka pokračuje ve vyjetých kolejích předchozích dvou dílů, s tím rozdílem, že už se zde skoro kašle na příběh a je tak v podstatě jen slepencem zábavných scének. Na druhou stranu je fajn, že morální poselství z pětky je zde pošlapáno hned v úvodu a leckteré situace jsou dokonce originální (viz. parodie na Lovce jelenů). Je to ultranechutné, ale nenudící a zábavné rozhodně. Narozdíl od jiných teenagerovských komedií, Prcičky sice ztratily tvář, ale nikoliv vtip. 5/10

Václav (2007)

Vejdělek překvapil a v režijním žebříčku opět o kousíček postoupil. Jeho třetí film už působí celistvěji (ačkoliv to bude z větší části zásluha Marka Epsteina) než ty předchozí a Ivan Trojan hraje perfektně. Vtipné momenty skvěle podtrhuje Muchova hudba, dramatické momenty už fungují hůře, především v závěru. 7/10

Pan Včelka (2007)

Seinfeldův humor vám v některých chvílích může přijít otravný, ve většině případů je však skutečně vtipný a ke svéráznému příběhu se hodí. Škoda, že se Pan Včelka neubránil povinnému morálnímu poselství a film se více nezaměřil na život včel (viz. Mravenec Z), mohl pak být mnohem lepší.

Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Na kratším poli se toho dá méně kazit, ale i když je tenhle kraťas lepší než třetí celovečerák a je v něm pár dobrých fórků, doby kdy mi Shrek přišel zábavný a Oslík neotravný, jsou dávno pryč.

Skóruj! (2007)

Bláznivá komedie, která se občas až příliš snaží udělat humor z ničeho, jindy je zase příjemně nekorektní. Hlavní hrdina není vyloženě sympatický, svou úlohu přesto zvládá, stejně jako Christopher Walken jako hlavní záporák (ačkoliv si zde svou roli nevychutnává ani zdaleka tak jako např. v Hairspray), na Maggie Q je naopak radost pohledět. Průměrná zábava, která (ne)urazí a možná si po ní oblíbíte ping pong. Což je na takový film celkem dost.

Prosincoví kluci (2007)

Hlavní problém December Boys, je pocit který při něm budete prožívat. A to ten, že jste to už zřejmě někde viděli. Náboženské výjevy navíc přímo bijí do očí. To však vyvažuje poměrně civilní vyznění snímku a herecké obsazení, zvlášť Daniel Radcliffe ukázal, že umí být i někým jiným než Harry Potterem. Je tak škoda, že jeho postavě není věnováno ještě více času a tak se např. nedozvíme jak moc ho ty "osudové prázdniny" změnily. Po skončení jsem dlouho váhal mezi 2-3* (páč jsem hl. hrdinovi příliš nevěřil jeho závěrečné rozhodnutí), kladné dojmy naštěstí převážily.

Ihatov gensó: Kendži no haru (1996) (TV film)

Kenji Mijazawa měl asi zajímavý život, na mě však až příliš zasněný film. (AkiCon 07)

Tamala 2010: A Punk Cat in Space (2003)

Zvláštní záležitost, na kterou musí být člověk asi správně naladěný. Mě film přišel jako snaha natočit něco infantilního, ale s vulgárními prostředky a nutnou potřebou hlavně něco zdělit. Tvůrci asi chtěli natočit chytrou nekorektní zábavu ve stylu South Parku, na mě tento trapný pokus působil spíš jako další Pakárna. (AkiCon 07)

Kemonozume (2006) (seriál)

Šílený seriál se vším co k tomu patří. Slibný námět, bizarní situace i postavy, malá opička jako roztomilá potvůrka a zároveň katalyzátor těch nejvtipnějších situací, dostatečně šílený padouch a spoustu dalšího. Škoda, že si podobné tempo seriál nezachová po celou dobu a v druhé polovině razantně poleví. 7/10 (AkiCon 07)

Dračí války (2007)

Pokud se vám nelíbil The Host, D-War se vyhněte obloukem. Megalomanská kravina za 45 milionů dolarů, z nichž většina zřejmě padla na triky. Ty jsou poměrně zdařilé (nepočítám-li momenty, kdy se kamera zastaví a ukáže nám ještěrku v celé své kráse). Demolice města v druhé půli je fajn (ačkoliv občas vykrádá Emmerichovu Godzillu a jiné monster filmy), vše ostatní je děs a hrůza. Jihokorejský režisér a scénárista Hyung-rae Shim zklamal na obou frontách. Dělá příběh zbytečně složitý, namísto vhodnější jednoduché premisy nám servíruje rovnou celou mytologii a rozjetý příběh zdržuje flashbacky, sny postav a podobnými věcmi. Postav je příliš a ti zlí se dokonce zjevují jakoby odnikud. Režie mu dělá bohužel ještě větší potíže a tak většina dramatických scén v jeho podání vypadá jako libovolný výjev ze série Scary Movie a nedokáže vypointovat ani jednoduchý gag (epizodka s hlídačem zoo).