Doom (2005)

Prvních 20 minut je slušných a chvíli to i vypadá, že by mohlo jít o dobrý film. Jakmile se ale spustí akce, jde všechno do háje. Největší průšvih filmu je v tom, že se snaží přesně okopírovat hru Doom 3, což se mu i daří. Háček je v tom, že už samotná hra není dobrá, takže film nakonec dopadl tak, jak musel. Takže jedinými klady filmu jsou nakonec pouze The Rock, FPS scéna, závěrečné titulky a taky fakt, že film není mládeži přístupný.

Dvanáctiletí (2005)

Poměrně zdařilé drama vyprávějící o třech dětech vyrovnávajících se s jednou děsivou tragédií, jenž zasáhla všechny a pak problémy, které trápí každého z nich zvlášť. Mladí herci jsou dobří, neškodilo by však se jim dostat ještě více pod kůži, tomu klučinovi s velkým znamínkem na tváři by to určitě prospělo. Takhle nás film jen nutí na něj (a na jeho "protivníka") neustále měnit názor. Výraznější dovětek by byl rovněž fajn.

Fan and the Flower, The (2005)

Nelze se ubránit pocitu, že za Plymptonovy tradiční absence slov a vyprávění výhradně obrazem by tato prapodivně jemná romantika zasáhla o mnoho více.

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

Vtipné momenty se střídají s trapnými, děj prakticky neexistuje a skoro celé to nedrží pohromadě.

Hra s nevěrou (2005)

Thriller jak ze staré školy, škoda jen mírně natahovaného konce.

Chaos (2005)

Průměrný a bohužel i značně předvídatelný krimi film.