Kouzelný kolotoč (2005)

Roztomilé a občas dokonce vtipné, ale plné různých klišé.

Legenda o Zorrovi (2005)

Když ne dobrý film, tak bych čekal alespoň nabušenou akční jízdu. Ani té jsem se nedočkal, takže mohu konstatovat, že druhý Zorro je o hodně horší než první díl.

Lovci dinosaurů (2005)

Pobavil jsem se slušně, ale není to úplně Hyamsova vina, že je tenhle film hroznej. Jen mu tentokrát štěstí nepřálo a na film neměl peníze.

Madagaskar (2005)

Dream Works už asi nic lepšího než Shrek nezplodí. Je to sice lepší než Příběh žraloka a některé vtípky jsou mimořádně vypečené, ale pořád to stačí maximálně jen na 3 a 1/2*.

Mariňák (2005)

Netypický "válečný" film je syrový, skoro naprosto vyvarující se citu a přesto působivý. Gyllenhaal předvádí snad ještě lepší výkon než v Donnie Darkovi.

Match Point - Hra osudu (2005)

Nový Woody příjemně překvapil, ačkoliv tak nový není, film se hodně podobá Zločinům a pokleskům. Každopádně jako vždy brilantní režie a scénář + výborné herecký výkony dua Johanssonová/Meyers.

Moje krásná čarodějka (2005)

Ferrell je úžasný, Kidmanová ucházející. Bez nich by film těžko fungoval.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Neubráním se srovnání s Noční můrou před Vánoci. Noční můra je rozhodně lepší film, ve všech směrech. Je to kult, klasika a její hudební doprovod je geniální. Mrtvá nevěsta je jen o třídu horší a má tedy jistou nevýhodu, ale líbit se bude (skoro) všem. Depp i Carterová odvádějí skvělé výkony, barvy jsou laděny správně temně a nechybí žádný z Burtonových trademarků, např. padající sníh, Halloween, Elfmanova hudba atd.