Konec světa (1999)

Příběh je trochu na hraně o ničem, ale překvapily mně akční scény, které Arnold zvládl až překvapivě dobře na svůj věk.

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Ačkoliv nás film zavádí do míst, kde právě řádí sériový vrah, zaměřuje se spíše na osudy těch "normálních a obyčejných". Spike Lee natočil chytrou a působivou sondu do lidských pohnutků a nakonec se nelze zbavit myšlenky, kdo je tady vlastně více nebezpečný: Zda sériový vrah, kterému se lze drobnou úpravou vzhledu snadno vyhnout či lehkomyslní sousedé, kteří z těch nejhorších zločinů neváhají obvinit kohokoliv, kdo jen sebemenším způsobem vybočuje z jejich řad. Kromě Leeovi režie potěší zejména výkony Leguizama a Brodyho, zejména u prvně jmenovaného se jedná o nejlepší výkon vůbec.

Moloch (1999)

Představitel samotného Hitlera svou roli zvládá nad míru dobře, ale Sokurovův režijní styl mi nesedl ani tentokrát. Zbytečně dlouhé pasáže převažují nad těmi zajímavými. 5/10

Muppeti z vesmíru (1999)

Vždycky jsem měl pro loutky slabost a Muppeti z vesmíru jsou i navzdory několika klišé zábavným filmem (filmové fandy potěší cameo roličky Hulka Hogana či herců z Dawsonova světa).

Nevěsta na útěku (1999)

Novější variace na Pretty Woman? Ne, spíš nepovedená romantická komedie se známými herci z jiného filmu.

Notting Hill (1999)

Klasické schéma, okořeněné jen účastí Rhyse Ifanse.

Podivná realita (1999) (TV film)

Podivná realita se už od začátku tváří jako film, který zná pravidla svého žánru a mohlo by se tak zdát, že vtip (film rozhodně nemá být horor) bude vycházet právě z jejich porušování. Narozdíl od takového Vřískotu či There´s Nothing Out There se to tvůrcům tak úplně nevyvedlo a ve filmu tudíž zůstalo jen spousta klišé, nikoliv už jejich následné shození. Snaha rozhodně byla, ale prostředky a zřejmě i talent moc ne. 3/10

Prci, prci, prcičky (1999)

Možná bych nebyl tak shovívavý, kdybych neviděl teenagerovské komedie, které po tomto filmu následovaly. Ve srovnání s nimi je toto vrchol žánru.