Maffiósso (1998)

Škoda, že Abrahamsovi nepomohli bratři Zuckerovi. To by byla teprve sranda.

Ohnivá bouře (1998)

Ucházející béčko se zajímavým obsazením (Howie Long, ale především William Forsythe jako nevypočitatelný bastard), kterému nakonec v poslední třetině zasadí smrtící úder nelogičnosti typu "hod do dálky sekerou" či špatné triky.

Sledování (1998)

Nolanova výborná práce s postavami, dialogy a časem dělá z Following rafinovanou podívanou, jenž vás už od počátku nutí zajímat se, co bude následovat, ale vzhledem k hutnosti právě probíhajícího vám nedává možnost o dalším vývoji přemýšlet a zkazit si tak zážitek hádáním posledního konečného zvratu. A ačkoliv ten poslední jsem víceméně očekával a nebyl tak šokující, jak píší jiní (karty jsou zkrátka odhaleny příliš brzy a nebo jsem zkrátka moc nakoukával Memento a Dokonalý trik), Nolanův celovečerní debut je skoro stejně kvalitní jako jeho následující práce a už kvůli zmíněným pozitivům (zapomněl jsem na skvělé výkony vcelku neznámých hereckých tváří) se jedná o povinnost jej vidět každého fanouška Nolana a (sub?)žánru obecně.

Tunel strachu (1998) (TV film)

Remake klasiky z roku 74 přesně odpovídá typicky podprůměrným tv parametrům, jediným výraznějším prvkem je Vincent D´Onofrio v roli vůdce lupičů.

Velké naděje (1998)

Cuarón se zkrátka nezapře. I přes občasnou průhlednost a banálnost příběhu (linie s trestancem) dokáže zdařile udržovat divákovu pozornost díky perfektní režii a kameře. A také díky hlavní herecké dvojici, mezi níž to správně jiskří a Cuarón nám prostřednictvím nich nabízí spoustu nezapomenutelných scén (fontána, první milostné sblížení atd.).

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Už úvod naznačuje, jakým směrem se bude film ubírat. Vynikající forma, kterou Spielberg s Hanksem naplno využili v minisérii Bratrstvo neohrožených.

Život brouka (1998)

Podle mnohých slabší pixarovka, ale pro mě osobně jde o dětskou kultovku.

Batman a Superman (1997) (TV film)

Velice slušný výkon na animák s tímhle názvem. Doufám, že hraný film bude ještě lepší.