South Park: Peklo na Zemi (1999)

Taková sympatická jednorázovka. Některé scény naprosto legendární (německé fekální porno), některé slabší. Docela oceňuji i ten muzikální formát, i když jsem se ho ze začátku bál. Film bohužel nepřevyšuje kvalitu jednotlivých epizod seriálů, kdybych to měl někam zařadit, tak celkově tento film stavím na úroveň horších epizod South Parku. Pokud máte ale tento seriál rádi, stojí to za zhlédnutí. 80%

Like House (2021) (pořad)

Snažil jsem se nezačít hejtem, ale to prostě nejde. Upřímně nechápu, kdo může podobné nuly mít za vzory. Ti lidi nic neumí, jsou blbí jak putštok, ke všemu většina z nich nemá ani špetku charisma. Na druhou stranu musím primu pochválit za výběr "exemplářů", velkou pochvalu musím dát za poslední dva "influencery"(Angie, Djany). Angie snad raději nebudu komentovat, ale myslím, že ten její rasistický projev mluví za vše, no jo, zase se ukázalo, že největší rasisté jsou vlastně č.. Sakra, tohle se vlastně nahlas říkat nesmí, tak už mlčím. Djany je taky kapitola sama o sobě. Ta naopak ukázala to, že největší "drsňáci", jsou vlastně lidi, kterým chybí absolutně sebevědomí. Když ta borka nešla za celou dobu do plavek, když ta borka bulela vždycky když mohla. Z té zbylé sedmice už tam nikdo takový extrém nebyl, Bára je typická blbka, která ale dosáhne svého přes postel, Maruna je jedovatá mrcha, která si sebevědomí nahnala umělými kozami. Laduna pasivně agresivní manipulátorka a uřvaná piča. Datel, no co k němu napsat.. Je fakt umění mít ve 23, nebo kolik mu je, už dluh přes jedno mega, ale ok, bystrosti asi moc nepobral. S Bárou se k sobě asi hodí, oba blbí, až to bolí, jenže nevím jak si Barunka představuje život s někým, kdo bude v 25 v osobním bankrotu. U Adama nevím, na jednu stranu souhlasím s jedním komentářem, že kdyby byla fyzikální jednotka "nesympatičnost", tak základní jednotka je jeden Kajumi, na druhou stranu já si na něj nějak zvykl a nějak mě ke konci už neiritoval. Tomi s Jenisem mi přišli nejnormálnější, u nich si dovedu představit, že komentují nějaký Counter Strike. Abych to jen nehejtil, primu musím ocenit za to, že se jí povedl fakt naprostý bizár. Takový bizár nepamatuji od dob Štik. Myslím si, že ale formát každý všední den tomu moc neprospěl. Po čase se z toho stal nudný stereotyp, konfliktů minimum, výzvy nudnější a nudnější. Bohatě by stačilo to dát 2x týdně a udělat nějaký sestřih. Sledovanost upadala a byla vidět zoufalá snaha primy to zachránit, jednak přidáváním nových soutěžících, ale i pořád s bizarnějšími hosty, jako např. Pavel Novotný. Nevím jestli má cenu komentovat, že primě naložila i rada pro vysílání, že kazí mládež (čemuž se ani nedivím, účastníci první dny nedělali nic jiného než chlastali). Podobně jako u štik nebudu hodnotit, tohle je přesně takový bizár, že je potřeba tomu dát 5* a odpad současně, druhou řadu už nechci, spíše bych bral obnovení štik.

Einstein - Případy nesnesitelného génia (2020) (seriál)

Poslední dobou je českých krimi seriálů jako hub po dešti, většina z nich je nezajímavá a nudná, tudíž je příliš nevyhledávám. Tento seriál jsem sledoval primárně kvůli Anně Polívková a rozhodně jsem nebyl zklamaný. Trošku mi to připomínalo takovou českou variantu vražedných čísel. Oceňuji i prostředí, kde se část děje odehrává - prostory nové budovy ČVUT, popř. střecha fakulty stavební. Upřímně doufám, že se natočí druhá série, polootevřený konec rozhodně k tomu dává prostor. <b>75%</b>

Rychle a zběsile 9 (2021)

Upřímně jsem si myslel, že laťka absurdit je nastavena tak pekelně vysoko, že jí F9 nebude schopné překonat... Jak jsem se mýlil. V porovnání s tím co přišlo v tomto díle byla nějaká zběsilá jízda s trezorem po městě, skákání mezi mrakodrapy, či hon ponorky ještě docela reálné. Říkám si, že aby se "laťka absurdit" posunula v dalším díle ještě výše, tak by snad Dom Toretto musel cestovat v čase. Každopádně zpět k 9, opět se jedná o absurdní film, který popírá snad všechno, ale prostě to baví. Retrospektiva je fajn, oceňuji návrat jedné z postav. Pokud vás bavila absurdita předešlých rychle a zběsile bude se vám líbit i devítka. 85%

Legenda jménem T-34 (2018)

Tento film mě opět utvrzuje, že Rusáci mají rádi zpomalené záběry. Na rozdíl od Stalingradu(2013) se v tomto snímku ale zpomalené záběry opravdu hodí. Každopádně musím uznat, že jsem se docela dobře bavil, samozřejmě je to ruské, takže Němci jsou vykresleni jako úplní blbové, německé tanky jako hromada šrotu, naopak Sověti a T34 jsou vykresleny jako úplní terminátoři. Zničení jedním výstřelem dva tanky? Jako vážně? Na druhou stranu když to porovnám se Železným srdcem, tak tohle tak absurdní nebylo a to je co říct. Cením si českého prostředí a Josefa Cardy. Slušný váleční film. 75%

Ve jménu krve (2016)

Docela zábavný akčňák, který slušně odsýpá. Příběhově to sice nepřináší nic moc nového, ale Mel Gibson je zkrátka dobrý herec a Erin Moriarty je sympatická. Oceňuji i konec, sice jsem to tak nějak předpokládal, ale i tak. Na sobotní večer rozhodně dobré. 65%

Já, padouch 3 (2017)

Největším problémem filmu Já, padouch 3 je, že nepřináší nic nového. Zápletka je blbá, ničím nezaujme. Mimoni už jsou okoukaní (na druhou stranu mi jejich role v tomhle filmu příjde fakt bezvýznamná). Na zabití večera asi fajn, ale jsou lepší animáky. Možná už jenom stárnu, nevím. 55%

Zmizelá (2014)

Tenhle film byl pro mě příjemné překvapení. Říkal jsem si - dávají to od 22.00, pravděpodobně to bude nějaký shit, ale nechám si to zapnuté jako zvukovou kulisu. Docela rychle jsem byl vyvedený z omylu, po chvíli jsem film naplno hltal a veškerá práce, kterou jsem měl na večer připravenou šla stranou. Scénář je naprosto skvělý, abych se přiznal odhadoval jsem jiný konec, avšak o to více jsem byl překvapen. 90%

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Tom Cruise sice nepatří mezi moje oblíbené herce, ale tahle role mu fakt seděla. Barry Seal mi byl doteď neznámý, nejsem si zcela jistý jak moc se film opírá o skutečnost (co jsem letmo projel wiki, tak asi moc ne), ale i tak to byl skvělý film, který měl výborný spád. Většinou píšu to, že film by měl být kratší, ale tomuto filmu by neuškodilo, kdyby klidně trval tak o 20-30 minut déle, tak by mě to ani nevadilo. Po dlouhé době super podívaná 85%

Dvě nevěsty a jedna svatba (2018)

Na poměry "novodobé české komedie" docela obstojný. Konec mi přišel odfláknutý, tak nějak to na mě působilo, že tvůrcům došla stopáž, tak to hlavně chtěli skončit. Děj byl předvídatelný, ale to u podobných filmů bývá, styl vyprávění byl ale zajímavý. Sedlo mi herecké obsazení, Annu Polívkovou jsem si poslední dobou docela oblíbil. 60%