Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Zjistil jsem, že lidé jsou různí v přístupu ke zlu, který by se dal velmi snadno přirovnat k Ljukjaněnkově dělení na Světlo, Tmu a Inkvizici. Protože se řadím spíše k třetí skupině, tento film bych miloval už jen za nádherně vykresleného prince Nuadu. Elfa, který by Legolasem během pár vteřin vyzdobil všechny stěny a strop středně velké tělocvičny a na podlahu by mu neukápla ani kapka. Nuada není žádným Bondovským záporákem, který chce zničit svět, protože jej ve škole všichni šikanovali, ale protože chce zachránit svůj národ. V podstatě jde o kladného hrdinu, který chce udělat všechno proto, aby lidé nezničili tvory, kteří tu byli dávno před nimi a je zde stavěn do záporné role, čistě kvůli tomu, že je příběh vyprávěn lidmi. Už tato postava stojí za pět hvězd, ale naštěstí to není zdaleka vše, co tento film může nabídnout. Proto mu dávám plný počet bodů a nemohu se dočkat až toto veledílo shlédnu znova.

Dračí války (2007)

"Kravina na kvadrát, výplod šílence, debilní paskvil." Alias spoustu nudných pasáží, hloupých dialogů, sice hezky zpracovaných, ale jinak nezajímavých pasáží a kladných postav, které byli tak zpracované, že jsem daleko více fandil zápornému hadovi a byl nanejvýše dožraný, jakým způsobem jej porazili. Ale abych vysvětlil své dvě hvězdy na konci filmu jsem uviděl něco, co mě zaujalo natolik, že jsem nelitoval, že jsem film viděl a doporučil bych jej kvůli tomu i dalším - nádherně zpracovaný souboj dvou obřích hadů a později zlého hada a "kladného (Přišel mi spíše jako hodně zákeřný hajzl)" draka. Čistě kvůli němu si myslím, že stojí za to film vidět.

Král Šamanů (2001) (seriál)

Varování pro normálního průměrného diváka č.1 - Je to ANIME. Že nevadí? Dobře budu pokračovat. Varování č.2 - je spíše pro mladší diváky. Souboje se odehrávají většinou bez krve a úmrtí. Taky nevadí? Dobře. Varování č.3 . obsahuje to náboženství, nějaké náznaky posmrtného života a další podobné věci. Pokud jsi i tohle ochotný akceptovat, tak věřím, že by se ti to mohlo líbit, je to docela dobré, vtipné a efekty některých schopností poměrně nápadité.

Jak přicházejí sny (1998)

Ať už se ke tématu posmrtného života staví kdokoliv jakkoliv tento film, změnil můj názor na něj natolik, že si jej představuji přesně takhle. Možnost vytvořit si vlastní nebe a až se mi po pozemském životě začne stýskat, tak se jednoduše znovuzrodit... už jen ta představa je dokonalá. K příběhu samotnému - nikdy jsem nebyl zastánce "ultimátních happyendů", kdy pravá láska všechno spasí, ale v tomto konkrétním filmu je to podáváno způsobem, který mi nevadil, ba naopak při prvním prvním shlédnutí jsem brečel jako želva a když jsem jej po letech viděl znovu tak opět a naprosto beze studu.

Highlander (1986)

Přestože se to může stát divné, dávám plný počet bodů. Příběh, který skrývá poměrně hlubokou filosofii o nesmrtelnosti, minulosti a plynutí času všeobecně. Viděl jsem ten film několikrát a pokaždé jsem se dobře bavil a znovu přemýšlel o tom, jaké by to muselo být. A už jen za tyto dvě věci si zaslouží vysoké hodnocení. A ty další věci, jsou jen takové drobnosti navíc :)

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Výborný film, který mohu jen doporučit. Sice mi (jako scifi poměrně znalému diváku) trochu vadili dvojníci, kteří si s časoprostorovým paradoxem nelámali hlavu (tzn. abych mohl žít v minulosti, musí moje minulé já do ní taky někdy odletět). Ovšem pominu-li tohle, nabízí film zajímavou zápletku, spoustu velmi vtipných momentů se špetkou černého humoru ("No, mohlo to dopadnout hůř." Jak to myslíte, nevidíte, že jsou všichni mrtví?) a samozřejmě kvalitní české herce.

Pokoj 1408 (2007)

Tento film považuji za jedno z mých největších filmových překvapení za posledních pár let. Podle názvu a nicneříkajícího plakátu ("Nikdo v tomto pokoji nepřežil víc než hodinu") jsem od filmu očekával hodně málo. Film mě ovšem velmi vtáhl do sebe docela brzy, při lekačkách jsem sebou škubal víc, než hlavní hrdina a závěr s diktafonem byla jen nádherná třešinka na dortu. Nutno dodat, že po tomhle filmu jsem si zamiloval Johna Cusacka. Plný počet, za velmi příjemný film, který mi i po třetím shlédnutí nabízí dobrou zábavu.

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Kromě pár světlých momentů (některé souboje, Monica Bellucci) považuji film za typické "béčko" nadupané osvědčenými, leč nepřekvapivými klišé. Viděl jsem film jednou a nikdy jsem nepocítil chuť jej vidět znovu.