Pod vodou (2020)

Nebylo to ani zdaleka tak zlé, jak jsem se bál. Atmosféra ušla, s kostýmy si vyhráli, i monstra byla slušná. Jistě, pár kiksů se tu objevilo a za mě bych byl raději, kdyby si filmaři obstarali licenci a Cthulhu tam prskli oficiálně a trochu víc ho (a jeho mýtus) zakomponovali.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Ten nápad zase tak špatný nebyl a herci byli slušní a celkem se snažili, to bylo vidět. Ani triky nebyly špatné, ale co naplat - ten scénář je katastrofa. Postavy se chovají jak banda idiotů i na poměry pohádkové jednoduchosti a nemyslím si, že je to vina herců - na to se jako idioti chovali všichni od Aničky až po Zlatu. Pár světlých momentů to mělo - Kotek s dětmi například působil opravdu jako učitel, kterého chcete, takže to není úplný propadák, ale "pouze" dost promr... haná šance.

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Hele fakt to nebylo zlý. Hutná atmosféra, pár povedených gagů, originální nápad (miluju tyhle loutkoherní vysvětlovačky). Přesto tomu něco chybělo. Možná bych i snesl třeba ještě chvíli strašení před hlavním úderem, pozvolnější vyvraždování nebo trochu víc mytologie a povídání - třeba i rozhovor s "příšerami" - nevím. Zkrátka jsem měl pocit, že se dlouho a dobře buduje atmoséra a najednou se to zvrhne v překotnou jízdu a je konec (byť ne špatný).

High Life (2018)

Bylo to... zajímavé. Zvláštní a originální náhled na věc a zároveň jak bylo psáno v recenzi co mě na film nalákala - vesmírná depka. Ta atmosféra silně pracující s tichem a opuštěností kosmu, s tím jak jste zavření bez možnosti úniku na malém prostoru s lidmi se kterými byste se dobrovolně zavřít nenechali... Dostal jsem něco dost jiného, než co jsem čekal, ale nelituji, že jsem film viděl. Patyzón ukazuje, že od Edwarda ušel pořádný kus cesty a obzvláště při scénách s batoletem byl velice přirozený. Na jeho batmana začínám být zvědavý.

Prokletý ostrov (2010)

Pointu jsem odhadl dopředu asi po 20 minutách, ale... vlastně to vůbec nevadilo!!! Ta atmosféra od hudby po ponuré světlo, ty herecké výkony... Poctivé řemeslo po všech směrech.

Dračí princ (2018) (seriál)

Tak takhle nějak by vypadala Hra o trůny, kdyby ji natočili pro dětské diváky (tzn. bez krve a erotiky). Co mě nadchlo je vzácný jev, že postavy se chovají ROZUMNĚ. Tj. chovají se naprosto přiměřeně svému věku, takže mladý Ezran je přes svojí zjevnou inteligenci dětsky naivní a hravý, Soren pubertálně nafoukaný apod. Dokonce i Callumova nesmělost při "namlouvání" mi nepřišla trapná, což je skoro nevídané. Další věc je jak jsou jejich charaktery prokleslené a uvěřitelné. Dovedete pochopit proč se která postava chová jak se chová a třebaže s ní možná nesouhlasíte, chápete její motiv. Příběh je zajímavý, chvílemi dost napínavý a dokonce i s místy vtipnými hláškami ("Jestli jí dobře rozumín, tak vám říká, abyste si zabodla svůj meč do těla velmi netradičním způsobem"). ALE přesto je tu vada na kráse. Nevím zda to byl záměr tvůrců či nějaký nátlak, ale dost mi vadila násilně naroubovaná agitace. Například většina důležitých postav (které jsou statečné, silné, "správné") jsou ženy a vyjma ústředních princů, vystupuje většina mužů buď jako záporné postavy nebo jako troubové - někdy obojí. Nic proti poslední dobou módní Girl power, ale mohli to trochu víc vyvážit. Stejně jako nemám obecně nic proti homosexuálním postavám pokud jsou dobře zakomponované do příběhu, tady mi to přišlo samoúčelné až násilné. Ale pokud toto pominu, musím říct že jsem jinak naprosto spokojen a chci už 4. sérii.

Ona (2013)

Pojetím mi to dost připomínalo Černé zrcadlo. Není to špatné a některé momenty mě nutily se hluboce zamyslet. A Phoenix je opravdu PAN herec, před tím se dá jen smeknout.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Tohle není zábavný seriál. Tohle je seriál k zamyšlení.

Aquaman (2018)

Hlavní negativum vidím, že ty kostýmy (hlavně Aquamenův zlatý) jsou místy opravdu hodně gay (nic proti gayům, ale prostě ten styl neocením :-) Ale jinak celkem spokojenost, až bych řekl příjemné překvapení, mnohem lepší než třeba Woman nebo Liga - asi bych to přirovnal těm průměrnějším od Marvelu, což není zlé. Naopak musím uznat, že se mi vysloveně líbil design od zbrojí a zbraní přes celkový vzhled města až po potvory z Hlubiny. Škoda, že jsem to neviděl v kině ve 3D, tohle mohla být paráda. I souboje byly fajn a i když Momou nijak zvlášť neprožívám, zde mu to podle mě sedlo, stejně jako Kidman. I některé vtípky (motorkáři) mě hodně pobavily. Co zvlášť oceňuji, je hlavní záporák, u kterého bylo zjevné proč dělá, co dělá a proč ho jeho lid podporuje. Suma sumárum - překvapivě příjemná oddechovka.