Hancock (2008)

První půlka byla výborná a vtipná, řehtal jsem se jako kůň a těšil se co ještě Hancock vyvede. Jenže pak se to zlomilo a ta druhá půle už mi prostě nesedla a zdůvodnění, co je hlavní hrdina zač už vůbec ne.

Dobrý synek (1993)

Svým příběhem až lehce šílený, hereckými výkony povznášející.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Zlobte se na mě kdo chcete, já mám tenhle díl radši, přestože (nebo spíše protože?) graduje scénky z jedničky maličko za mez únosnosti a některé scény ("Padni na kolena a řekni že mě miluješ!") jsou tak šílené až má člověk chuť válet se smíchy.

Insomnie (2002)

Robin Williams ukázal, že umí hrát i záporné postavy. Jinak příběh vcelku banální a pro mě nikterak zajímavý.

Megamysl (2010)

Jako parodie na Supermana je to kouzelné a muzika mi opravdu sedla, obzvlášť Back in black :-)

Elfen Lied (2004) (seriál)

Úžasné dílko s poutavým příběhem, skvělou kresbou a úvodní písnička k obsahu sedí dokonale. Jediné co bych vyčetl, že létající údy a vyhřezlá střeva už byly opravdu až příliš reálně vykreslené, trocha zmírnění by tomu nejspíš příliš neuškodila, ale to je asi jediné co bych vyčetl. Ps. Ano, Nyu je k pomilování, ale spíše jako ten roztomilý pejsek než jako osoba_ _ _ Po přečtení původní mangy musím dodat pár věcí: Za prvé, anime je mnohem optimističtější a má štastnější konec než předloha. Za druhé, postavy opravdu byly poměrně dobře propracované a to včetně Bandoua, akorát ne u všech se to povedlo převést do seriálu. Za třetí: Ano, i já se do Lucy nakonec zamiloval :D

Za humny je drak (1982)

Ten film má výborné herce (Kemr a především Císler jim vládnou), spoustu dokonale vtipných hlášek ("Dostanete barvičky a namalujete mi, co jste na vlastní oči viděli!") a přesto jsem ji nikdy neměl rád.

Princ a Večernice (1978)

V tomhle filmu byla Šafránková nejhezčí a já bych od ní rozhodně v noci neodešel, dokud by mi nestříleli pod oknem z kanónu. Morální poučování je podáváno stravitelným způsobem, triky samozřejmě na dnešní dobu příšerné, ale co bychom chtěli, příběh jako takový má jen minimum chyb. I díky oblibě z dětství - plný počet.

Z pekla štěstí (1999)

Drak je příšerný, ale pohádku jako celek mám docela rád, obzvlášť vaculík tam vysloveně sedí.