Sinister 2 (2015)

Tak za sebe můžu napsat, že přišlo očekávané zklamání, veškerá mysterioznost a tajemnost kolem Bughuula vyprchala kamsi do béčkových vod. Tady se mělo počkat, až bude mít Derrickson čas , aby si pokračování natočil sám. Nový režisér do nás pumpuje jednu lacinou lekačku za druhou, přitom vás však vůbec nevyděsí. Bughuul už tu slouží pouze k tomu , aby když se objeví na nějakém tom obrázku, udělal za zesíleného zvuku baf. A to, že se od úplného začátku objevují ve filmu děti(duchové) a povídají si s dětmi(živými) mě už vůbec strach nenahánělo, spíš naopak nudilo a nebavilo. Najde se zde ještě pár slušných scén, které však vždy utne nějaké to bafnutí. Také bych se zmínil o dalších promítaných páskách a zachycených úmrtích na nich. Leč se tvůrci snažili být asi vynalézaví, tak ani zde to v porovnání s prvním dílem nefunguje. V prvním díle jsem uvěřil, že i malé dítě by toto dokázalo, tady už to působí dosti nereálně, nejvíc asi ta páska s aligátory, Dalším prvkem, který oproti svému předchůdci zaostává, je pro mě i hudební podklad, leč ne na celé čáře. Tomandandy sice dokáže udělat dobrý soundtrack, ale tady to bylo vše takové nucené a na efekt. Christopher Young první části dodal v pravý čas tu znepokojenost až nepříjemnost... Druhé díly to mají vždy těžké a určitý ústup kvality bych pochopil, tady však vzniká mezi oběma snímky celkem slušná propast, bohužel. Toto chabé pokračování ze mě víc než dvě hvězdy nevyždímá,

Dark Was the Night (2014)

Jack Heller nezklamal ani na podruhé. Mrazivá, poctivě budovaná atmosféra, postupem času houstne víc a víc, a poté, když se obyvatelé zasněženého městečka ukryjí v kostele, začne být film i velmi napínavý. Já osobně jsem byl tím, jak příšerka vypadala, trochu zklamaný, byl jsem rád, že nebyla vlastně celý film vidět. Celkově jsem s tímto malým hororem spokojen velmi.

Charlieho farma (2014)

Tak to se úplně nepovedlo. Tvůrci si naivně mysleli, že vytvořili novou vraždící ikonu, ale na mlčenlivé killery jako je Michael, Jason či Letherface, nebo hláškujícího Fraddyho, prostě ten jejich poblázněnej dvoumetrovej neandrtálec nemá, vraždí sice celkem drsně, ale jinak je to prachobyčejnej zaměnitelnej kašpar. Film samotný je prostě obyčejný slasher, nic víc nic míň, na řežbu se tu dlouho čeká, pak to Charlie začne kosit a brzo je po všem. K hercům se nemá cenu vyjadřovat, Moseley a Hodder jako hororové stálice celkem potěšili, Nathan Jones je fakt velký hovado, ale to je tak všechno. Tara Reid byla dobrá asi fakt jen v těch prcičkách, tady blbě vypadá a taky blbě hraje, stejně tak jako všichni její kolegové, prostě maso na porážku. Čekal jsem lepší horor, Chris Sun, autor výborné drsňárny http://www.csfd.cz/film/325045-daddy-s-little-girl/ vůbec svůj dobrý první počin, nenapodobil.

Poltergeist (2015)

Už původní Poltergeist z roku 1982 nebyl kdovíjakým kouskem, ale něco do sebe měl, no hlavně měl jako režiséra Tobe Hoopera pod dohledem mistra Spielberga. Remake natočil nějakej kretén bez špetky úcty k originálu a možná filmovému řemeslu vůbec. Přitom předlohu měl parádní, herce měl dobré, no prostě to dostal do rukou kretén. Film obsahuje pár lekaček, které ušly, scéna s klukem a vrtačkou ve skříni asi nejlepší, jinak je to hnusnej digitální bordel parazitující na originálu. Za dějovou linku s tím vymítačem bych tvůrce vykastroval. Remaky nikdy dopředu neodsuzuju, spousty mám i radši než originály, ale tohle je hroznej průser. Gil Kenan okamžitě na pracák a Sam Rockwell ať si radši příště rozmyslí, než do takový sračky vleze. Přitom trailer sliboval slušný horůrek, a ono hovno. No, vidím to na jednu krásnou hvězdičku 1*.

Insidious 3: Počátek (2015)

Hmm, tak trochu zklamání. Na první a druhý díl nedám dopustit, ale tady se to už tak nějak zajedlo. Vůbec, ale vůbec mě nezajímalo, jak se dali dohromady Elise a ty dva dementi, já bych je z toho filmu úplně vypustil, stejně tak bábu v černém, o té byl snad druhý díl, když k tomu přidám ještě to úplně závěrečné baf na konci, byl jsem akorát nasrán. Pak je tu nová rodinka v dalším hnusným baráku a holčina, na kterou se nalepil zas nějaký ten démon. No, tady když došlo na strašení tak to celkem šlo, bubák vypadal celkem slušně a scéna, kdy navštíví mladou dívku v pokoji a začne zavírat okno, dvéře, stylem, že já si tam prostě dojdu a zavřu, byla parádní. lekaček je fakt dost, některé fungují, jiné skoro vůbec(hlavně vše k vidění v trailerech). Závěrečné astrální cestování už mě ale zrovna nebavilo, nebylo tam zrovna moc k vidění. Tak nevím, pořád to není špatný, tvůrci jsou pořád stejní, ale už bych asi pořád slušnou značku Insidious raději nechal nějaký čas být.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Zřejmě nejnabitější akce z celé serie. Stále v tom filmu něco bouchá, ničí se drahá auta ve velkém, doprovázeno bytelným soundtrackem a velkým množstvím lehce oděných žen. Bohužel nemůžu říct, že by šlo o kompliment, všechno je to už šíleně přestřelené, Wan se prostě utrhl ze řetězu, už jen když si tam Diesel se Stathamem dali autama čelní střet, jsem si říkal, je po nich a můžou jít titulky, poté však následovala řada šílených akrobacií, která už odporovala naprosto všemu. Nemá cenu se k těm šílenostem rozepisovat, každý ať si udělá obrázek sám, zrovna postava Diesela by v tom filmu zdechla tak pětkrát, ale zřejmě je neprůstřelný, má kosti ze železa a regeneruje jak Wolwerín, jinak si jeho nesmrtelnost nedokážu vysvětlit. Na druhou stranu musím vyzdvihnout souboje jeden na jednoho, kterým vládne hned ten úvodní Rock vs. Statham, Rock tam Stathamovi nasadí jeho wrestlingový finisher "the Rock Bottom" a ještě k tomu luxusně nasnímaný, prostě pecka. Další bitky také nepostrádají náboj, ať už extra mrštný Tony Jaa proti Walkerovi, či drsný a zároveň sexy souboj Rondy Rousey proti Michelle Rodriguez, nebo závěrečný fight Diesel vs. Statham. Wanova akce je nasnímaná hezky, přehledně a pompézně, ale šíleně přehnané automobilové akrobacie sráží dojem celkem dost, upřímně jsem ani nesledoval nějak děj nebo tak něco, spíš jsem čekal, co za blbost tam ještě bude. No, záporů má ten film opravdu hodně, ale najdu si tam i fajn až vynikající momenty. Chtěl jsem filmu nasadit průměrné hodnocení ale za závěrečné loučení s Paulem Walkerem, které bylo upřímné, vkusné a samozřejmě dojemné musím hodnocení trochu navýšit, takže tak nějak 3,5*.

Sklizeň (2013)

Na tento kousek jsem se koukl hlavně kvůli Shannonovi, jelikož je výborný herec, ale jeho postava toho moc nenabídne ale dá se sním trochu sympatizovat. V roli matky se zde objeví Samantha Morton a upřímně jsem jí nenáviděl hned od začátku filmu, jak by mohl někdo s takovou krávou vůbec žít. Postupem času jsem si k její postavě vypěstoval tak negativní postoj, že bych jí vycuknul skrz obrazovku a naplácal jí držku. Mladí herci v pohodě a pak je tu ještě ve vedlejší roli veterán Peter Fonda. Příběh je celkem jednoduchý, rodina skrývá tajemství, které se nám postupně objasňuje a brzy se prokoukne, o co že tu vlastně jde. Konec už je takový nijaký, divný jako celý tento film. Jinak horor to samozřejmě není, spíš se jedná o drama, jediným hororem v tomto filmu je sledování té kreatury Mortonové. Jinak ačkoliv samozřejmě nechci nějak spoilerovat, tak alespoň náznakem, za to, co prováděli tito milí rodičové, bych je bez milosti posadil na elektrické křeslo.

Headless (2015)

Tvůrci Found vypustili do světa svůj druhý kousek. No a je to teda prasečina jako kráva :-) Ve Found se jeden z dvojice bratrů inspiroval pro své konání v brakovém hororu Headless, jehož pár scén bylo k vidění(a stály za to)... Teď nám tvůrci naservírovali celovečerák o pánovi s maskou lebky, který to od mala neměl lehké, hodná mamka a ségra ho věznily v kleci, tu a tam mu hodily nějakou tu useknutou králičí hlavu a když měl chlapec žízeň, tak ho pochcali. No hoch to má v hlavě zpřeházené a tak když dospěje, začne řádit. Film je prostě celý o mentálně a sociálně zaostalém šíleném psychopatovi, který zabije koho potká, protože mu to přijde normální. Ale je to teda kurva šílenství, kterým je zastižen, jelikož mu chutnají bulvy a své sexuální potřeby uspokojuje penetrací useknutých lidských hlav... No dojde i na jiné chuťovky. Headless je hardcorový hororový retro brak, rozhodně ne pro každého a jelikož Found bylo divácky mnohem vděčnějčí, tak zde hvězdu uberu.

Backcountry (2014)

Celkem pohodovka, sice, jak tu již kolegové v komentářích píší, úvod nám příliš zábavy nenabízí, ale pomaloučku, polehoučku se dopracujeme k slušnému survivalu. Dvojička herců v pohodě, příroda hezká, jen ta kamera byla na můj vkus nějak často rozmazaná, nevím proč, jestli záměrně, každopádně to bylo později už dost otravné. Atmosféra strachu vygraduje asi přesně v tom momentu, kdy rozespalý mladík otevře stan a tam u ohniště dřepí půltunový překvápko. Upřímně za sebe můžu říct, že bych jednak nevěděl co mám jako teď dělat a zaručeně bych se asi podělal. Útok medvěda je pak celkem nekompromisní, závěrečný úprk již osamocené hrdinky už příliš nenabídne, prostě to buď zvládne, nebo ne. Za mě lepší průměr. Určitě se na to nechá koukat.

Jamesy Boy (2014)

Životopisný film o sráčovi, který by rozhodně neměl chodit mezi obyčejnými lidmi na svobodě. Nějak mi nedochází, z jakého důvodu ho ta komise pustila na svobodu. Asi proto, že se furt rval, mlátil i do dozorců a tak nějak se připletl do všeho, co se v té base dělo. No jo, vždyť on už teď vlastně seká latinu, tak to jo.