Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Že se tam celou dobu jenom mluví? Ano, bál jsem se, že se budu nudit, ovšem to se nestalo ani na vteřinu. Skvěle natočené ale hlavně napsané drama mě místy až mrazilo v zádech. Z britů se stali rázem přesvědčiví němci hovořící o tématu, při kterém se mi vždy zastaví krev v žilách. Skvělý film. Za nejlepší a nejsilnější část považuji rozhořčený proslov Colina Firtha.

Jedno přání (2003) (TV film)

Na osamělé a nudné páteční dopoledne perfektní nenáročná (velmi nenáročná) zábava. Sice jde o naprosté klišé s předvídatelným koncem hned při zjištění samotné zápletky, ovšem příjemně natočené.

Divoké kočky (2000)

Klišé.. ale odpočinkové a pohodové.

Čtyři pokoje (1995)

Je mi trochu líto, že musím dát jen a pouze dvě hvězdičky. Očekávání bylo velké a následovné zklamání taky. První dvě povídky jsem se musel držet a nevypnout to, protože jsem byl nedočkavý na Tarantina a Rodriguéze, kteří u mě reputaci filmu trochu zvedli. Avšak musím přiznat, že Rodriguéz Tarantina trochu přehrál, jeho Muž z Hollywoodu stojí na skvělém základu, ale nudil jsem se. Hlavní zvrat (zapik a sekáček) se tak dlouho okecával, že mě to pěkně rozčarovalo. První povídce *, druhé **, třetí *** a 1/2 a čtvrté ***.

Dokonalý trik (2006)

Dokonalý film fungující v absolutně všech rovinách. Netřeba víc dodat. Snad jen: Nenechte si ujít takový filmový zážitek.

Walk the Line (2005)

Po zhlédnutí tohoto filmu jsem byl lehce na rozpacích. Byl jsem ohromený herci (opravdu skvělá dvojice Phoenix a Whiterspoon) a celkovou formou (kamera, hudba, ...), ale jednoduché vykreslení hlavní postavy, tedy Johnnyho Cashe mi trochu vadilo. Nevím, jak blízko skutečnosti film je, ale opravdu mi místy film přišel lece laciný, což je škoda. Režisérsky pěkné zvládnuté, scénáristicky ale hůře. Přesto jsem docela mile překvapený.

Fantastická čtyřka (2005)

Nečekal jsem to tolik infantilní. Po několika dialozích jsem musel vypnout mozek. Pitomoučký děj, debilní záporák (kterej je prostě zlej) a hrdinové (kteří jsou prostě hodní). Zvedly mi náladu celkem efektní triky, sympatické obsazení vyzdvihaje Jessicu Albu, která je prostě kus. Co je taky pozitivem - nenudil jsem se. Film pro děti od 5 do 10 let.

Jackass: Film (2002)

Na jednu stranu nechutná blbost, na druhou ale docela zábava. Mluvím především o skoku do ventilátoru, o strojku na vlasy, o skateboardingu, o řestrojení se za starce, o vodní vlně, o skákání o tyči....

Časové pásmo bylo změněno