Cesta do zatracení (2002)

Je to trochu na hraně s pěti hvězdičkami. Líbila se mi, že se tvůrci vyhnuli zbytečného překombinování, líbil se mi vztah otce a syna, který vlastně začínal. Líbila se mi postava Jude Lawa, líbila se mi forma - kamera, hudba.. ukázková režie. Sakra, vždyť se mi to opravdu líbilo, měním hodnocení na plný počet.

3-iron (2004)

Krásný film, který k zaujetí diváka a k vyprávění příběhu nepotřebuje mnoho slov. Sílou obrazu, hudby, ale především skvělých herců dokáže 3-iron dojmout, napnout a navodit snovou, melancholickou atmosféru. Je zajímavé, že film diváky buď okouzlí, nebo unudí. Ty, co se nudili, rozhodně lituji. Já jsem byl napnutý jako kšandy po celou dobu. Místy jsem se pousmíval, místy skoro plakal. Bylo skvělé sledovat ústřední dvojici a zvláštní pouto mezi nimi, které vznikalo. Někde uvnitř jsem měl nutkání vykřičet na ostatní postavy: "Tomu nikdy neporozumíte, lidi jako vy něco takového nikdy nemohou pochopit!". Chcete vysvětlit, co tím myslím? Podívejte se na ten film a zjistěte, jestli se můžete nechat unést do snového světa, nebo jestli jste už ztracený případ...

World Trade Center (2006)

Rozhodně bych se vyvaroval srovnání s Greengrassovým United 93. Je zcela jasné, že Greengrasův film je jiný a ano, je chytřejší. WTC by nebyl špatný film, kdyby se tvůrci nenechali unést a měli drobný nadhled. Vím, že je to o lásce, přežití a podobně, ale sakra.. je to uplakaný patos (který mě ale na konci přece jen docela dojal). Co mě ale překvapilo, to je forma. Celá režie se mi nějak nepozdávala, střih, kamera.. trochu to nesedělo pohromadě. 60%

Spider-Man 3 (2007)

Ruším svůj komentář, protože jsem zjistil, že Cival perfektně vystihnul vše, co je třeba ke trojce říct.

Špatná výchova (2004)

Zatím jsem film neviděl celý, ale svým přístupem k tématice filmu mě moc neoslovil. Pedro Almodóvar je určitě zajímavý filmař a chápu, že některým fanouškům tahá za pocity, ale já mu nemůžu tak úplně přijít na chuť.. přitom v jeho námětech je velký potenciál.

Legenda o "1900" (1998)

Velmi příjemný snímek, který vytahuje z průměru báječný Tim Roth, který do filmu vnesl duši. 3 + 1/2 *

Gauneři (1992)

Ta hodinka a půl mi utekla jako voda, takhle já si představuju zábavný komorní film. Tarantino je umělec a nakolik se mi Pulp Fiction líbilo, Gauneři jsou asi záživnější, odsýpá to.

Horší už to nebude (2006)

Není to dokonalý film, na svůj žánr je ale neobyčejně chytrý. Možná, že má pár nedostatků (konec mohl být promyšlenější), ale funguje i jako nevázaná, tak jako inteligentní zábava. Marc Forster krásně kombinoval sympatické počínámí hlavního hrdiny od humorných momentek až po neskutečně melancholické scény, kterým dopomohla i dobře volená hudba. Nápad samotný je velmi originální. Zajímavé postavy (sám hlavní hrdina a spisovatelka byli skvělí) a velmi dobré obsazení, nejen to dělá z filmu Horší už to nebude nadprůměrný film. Ve svém žánru za pět, obecně za čtyři hvězdičky.

Van Helsing (2004)

Takové trochu klišoidní stylové béčko. Nejde o geniální chytrý film, jde o dobrou zábavu. Vizuální efekty pro mě strhující. Snímek, který si rád sem tam připomínám.

Mluv s ní (2002)

Samotná myšlenka je parádní, ale velmi málo se z ní těží. Film ožívá právě rozhovory obou mužských představitelů, jindy mi připadá zoufale prázdný. Mé první setkání s Almodóvarem se moc nevydařilo. Jeho rozvleklou poetiku jsem v Mluv s ní nezvládnul, ale nezanevírám na něj.