Requiem za sen (2000)

Nedělám to často, že bych psal komentář k filmu bezprostředně po jeho zhlédnutí. Aronofsky Requiem natočil velmi efektivně. Působivě. Jeho režisérská invence, jak píše Pomo, je naprosto bezedná. Do formy narval tolik prvků, které na nás působí, že je to až neuvěřitelné. Všechno - herce, obraz, zvuk, střih, hudbu.. - ždíme na sto procent a výš, potom se nesmíme divit, že na nás má takový dopad. Je mi mizerně, ale počítal jsem s tím. Je dobře, že se točí tak působivé filmy. Nejde o dokonalý experiment, ale určitě o povedený. Po Letu číslo 93 pravděpodobně nejsilnější dojem po skončení filmu. Některé scény byly prostě dechberoucí. 87%

Dannyho parťáci 2 (2004)

Je to škoda, že se z dvojky vytratil švih a vtip z jedničky, ne, že by dvojka neměla světlá místa, těch tu určitě pár je, ale jako celek je to nevyvážené, nedotáhnuté a místy trochu otravné. Uvidíme, jak na tom bude trojka..

Přátelé (1994) (seriál)

Krásný šíblý humor, který sedí snad všem. Strašně sympatické postavy, skvělí herci. To jsou Přátelé. Seriál, na který se vždycky rád podívám. A Courtney Cox, to je síla, povím vám :)

Grandhotel (2006)

Ve filmu Grandhotel se určitě více mluví, než by se slušelo. Nebýt ale té krásné melancholie, vznášející se nad celým filmem, dokonalé formy (na české poměry), překrásné hudby a docela charismatických herců (Issová, Plesl a i Taclík), Fleischmanovo "Jako prostě", Dulavovo "Hulibrka" a podobně bych scénáristovi neodpustil. Grandhotelu podkopuje nohy pilíř, na kterém by měl každý film stát. Tím je scénář a dialogy.

Zelená míle (1999)

Frank Darabont je velmi zručný filmař, ale i skvělý scénárista. Je jedno, jaká byla knižní předloha. Vzít si na paškál jakoukoli filmovou adaptaci věru není sranda. Moc rád jsem pozoroval zručnou a kvalitní filmařinu, dokonalou uhlazenou formu, herecké výkony i krásný příběh. Film, jak má být.

Coldplay: Live 2003 (2003) (koncert)

Moc koncertů jsem neviděl, jak naživo, tak na DVD, ale tohle je můj jasný favorit. Už prvním záběrem mi bylo jasné, že to bude pecka. Coldplay je moje velmi srdcová kapela a hráli naprosto senzačně. Skvělý zážitek umocňovala parádní forma: osvětlení, kamera, střih, efekty, zvuk... Tak propracovaný, emotivní a kulervoucí koncert jsem ještě neviděl a pravděpodobně asi už neuvidím. Bravo bravo.

Super Size Me (2004)

Ne, že bych se ve fast-foodech stravoval často a pravidělně, ale tenhle dokument člověku trochu otevře oči. Na mě to zapůsobilo. A nejde jen o McDonaldy, ale o stravování obecně. Člověku, který nesportuje a jí docela hodně, jako já, se hned chce jíst víc zeleniny a třeba si jít i zaběhat. Brávo.

Dům u jezera (2006)

3 a 1/2 * Nebyl to špatný film, nebyl hloupý. Ale nedostal mě na lopatky, nebyl nijak extra výjimečný.

Lola běží o život (1998)

Svým moderním pojetím mě film lehce zaskočil. Čekal jsem velmi komorní "klasicky natočené" drama odehrávající se v reálném čase. Rozhodně nemám pocit, že by Tykwer natočil dokonalý snímek, rozhodně ale stojí za pozornost. Velmi originální téma, skvělí herci, odvážná režie a strhující tempo, díky kterému mi film utekl úplně jako voda. Frankta Potente byla božská.