Říše slunce (1987)

Jasné čtyři a půl hvězdy. Snímek to byl velmi působivý a hrozně obdivuju, že se někdo odvážil něco takového vůbec natočit. Mluvím o davových scénách, mluvím o výpravě, o všem. Nejvíce se mi do paměti zaryl skvělý a chladný John Malkovich.

Zodiac (2007)

Dechberoucí, inteligentní, napínavé a dokonale natočené. Vůbec nemluvě o hercích....

Smrtonosná past (1988)

Ve výsledku jsou to spíše čtyři hvězdy. Přestože je to nesmírná akční klasika i na svou dobu to není dokonalý film. K čertu ale s tím, já se nesmírně bavil. Mimochodem nedoporučuji český dabing, Bruce je výborný, ale nemastný neslaný dabér Alana Rickmana postavě ubral třetinu charisma.

Obvyklí podezřelí (1995)

Je mi trochu líto, když musím tento film ohodnotit "pouhými" čtyřmi hvězdičkami. Po skončení filmu znávám, že - je to skvělý film s vynikající hladkou režií, kvalitní zápletkou a báječným Kevinem Spaceym. Dojem mi však trochu kazil (mimo jiné) rozjezd, ve kterém jsem se ztrácel (což bylo samozřejmě účelem) a který jsem musel zhlédnout podruhé, abych se do příběhu dostal. Pokud jde o finální rozuzlení, nebyl jsem šokován tak, jak bych asi měl. A asi tady jsem musel ubrat tu hvězdičku. Jsem však přesvědčený o tom, že vidět Obvyklé podezřelé v kině, známkuji jinak.

Tanec v temnotách (2000)

Zpočátku jsem byl velmi překvapen formou, digitál, nemilosrdná kamera se stejně ostrým a chladným střihem.. Potom jsem na to zapomněl, zvyknul si a ponořil se do děje. Velmi krásný lidský příběh plný nespravedlnosti, nepochopení jsem doslova hltal. Björk mě svou postavou velmi přesvědčila, předtím jsem se obával opaku. Pokud jde o konec, vzal mi dech. Možná jsem příliš citlivý, možná.. Nevím, jak moc by to ubralo na atmosféričnosti, ale bral bych formu stylizovanou klasicky efektivně bez kostrbaté kamery. Myslím, že tolik silný příběh by to neporazilo a nepřišel by o tu "autentičnost".

Cokoliv (2003)

Velmi příjemná vtipná komedie. Nic víc, nic míň.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Je to taková škoda. Ten film nebyl úplně ztracený, jako již omletý Spidey 3, ale scházelo mu to, co ho dělalo originálním a zábavným. Kam se poděla ta popkornová akce a ulítlost z dvojky? Čekal jsem ji totiž dvojnásob! Místo toho se mi dostalo vcelku slušného filmu, avšak neskutečně užvaněného.

Bournův mýtus (2004)

Každá sekunda, každý záběr, každý dialog v tomto filmu fungoval. Nesmíte ho brát ovšem jako "dvojku", která se snaží dostihnout jedničku. Tak to není, je to pokračování příběhu, který je místy tak neskutečně vygradovaný, že mi došel dech. Paul Greengrass se pomalu vyšplhává na přední příčku mých oblíbených a mnou uznávaných režisérů a podobně je na tom charismatická herečka Franka Potente. Nedokážu si představit, jak těžké muselo být natáčení a jak dlouho muselo trvat. Greengrassův pověstný syrový chaotický styl plný rychlých střihů a roztřesených krátkých záběrů snímek rozhodně držel v tempu i atmosféře. Jak píše Cival, každé samotné políčko mělo ve filmu svůj důvod. Propracovanost režie i vyprávění.. A co ta stejná závěrečná píseň? Doufám, že bude i ve trojce!

Ďábel nosí Pradu (2006)

Tři a půl hvězdy. Lepší komedie, která nemusí být plná vtipů (ať už povedených, či nikoli) aby byla zajímavá. Meryl Streep spolu se Stanleym Tuccim zaří a Anne Hathaway je jim v patách. Bavil jsem se, nenudil a tohle od filmů tohoto žánru vyžaduji.