Ztraceno v překladu (2003)

Jeden z nejvýstižnějších filmů naší doby. Ne náhodou je příběh zasazen do Tokia, které ideálně symbolizuje celý svět, zábavný, plný světel, hluku a rozkoší, kde je jednoduché podlehnout pokušení, ale těžké dosáhnout opravdového spojení. A právě jedno takové se povede navázat dvěma osamělým duším, které nedokáží najít cestu ani k vlastnímu partnerovi, ať už na začátku manželství, nebo v jeho pokročilém stádiu. A oba brzy poznají, jak důležité a vzácné to spojení je. Protože právě takové spojení nás dokáže naplnit nadějí, že se v tomto šíleném světě nemusíme cítit úplně sami. Jednoznačně nejlepší role Billa Murrayho a Scarlett Johanssonové.

Zvíře (2001)

Hehe, pro mě naopak příjemná ptákovina. Prostě Rob Schneider. Hodnotím i přes to, že jsem to neviděl celé. Já se celkem bavil a to od filmu vyžaduju :o) 2 a 1/2 *

Železná srdce (2014)

Fury na poli druho-válečných filmů nenabízí nového skoro nic. Naopak naplňuje popcornová očekávání a klasické šablony, což je v dnešní době po tolika druho-válečných filmech trestuhodné. Honí si triko, aby ukázal realitu krvavé války, ale nezapomíná na svuj účel - být blockbusterem. Ke konci už zůstává rozum stát, Brad za padinou zašlapuje poslední zbytky realističnosti a na konci už doufáte, že ta ostuda nějak slušně skončí. Za kameru a guilty pleasure třetí hvězda.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Seriál Walking Dead možná není přiběhově strhující, nelze mu ale upřít velkou tematickou rozmanitost. Nejsilnějšími momenty zde nejsou krvavé boje s infektovanými, nýbrž proměna těch, kteří jsou k těmto aktům nuceni. Andrew Lincoln jako Rick sice možná trochu přehrává (i ten svůj americký akcent), na druhou stranu ale perfektně ztvárňuje tu hrůznou proměnu racionálního policisty ve vůdce přeživší skupiny, který s těží (a já bych se mu nedivil) dokáže unést tíhu svých rozhodnutích a který přestává mít pojem o tom, co je správné a co ne. A to vše ve chvíli, kdy má vychovávat svého syna a zachránit své manželství. Právě tato ne-jednoznačná témata o lidskosti jsou středobodem seriálu a jsou přesně tím prvkem, který mě na Walking Dead neuvěřitelně baví. Pokládá totiž divákům otázky, na které se těžko hledají správné odpovědi, a tím je dráždí. A takové dráždění já si nechám líbit.

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Kdyby to přišlo před Walking dead, možná bychom byli nadšenější. Jenže místo toho, aby zde tvůrci pracovali s našimi znalostmi a snažili se nás zaujmout něčím novým, jsme frustrováni, protože veškeré zombie napětí i situace známe, jen je neznají postavy, které nám jsou více méně jedno (heroinový kluk jednoznačně nejzajímavější - a ani ten není vůbec rozvíjen). Pocit totální apokalypsy, který to celé začal držet nad vodou, byl totálně rozředěn v tom "nejlepším", tudíž jakákoli naděje na něco zajímavého opět pryč. Psychologie postav nic moc, scénář nepřináší nic extra ani co se zápletky týče a celé to působí jako by to někdo napsal jen tak na koleni hlavně aby to bylo. Mělo to víc šokovat, víc tlačit na pilu a víc táhnout na branku. Průměrná nuda a frustrace pro ty, kteří milují WD.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Hezká práce pana Šurkaly a body za snahu o trochu zasněnou romantickou komedii pro mladé. Scénář, dialogy ale i hudba, herci a režie však příliš často balancují na hranici snesitelnosti a Karel Janák tak stále selhává v tvorbě opravdu sympatického filmu.

12 let v řetězech (2013)

Po filmových skvostech, kterými Stud a Hlad bezesporu jsou, jsme od Stevea všichni asi čekali osobitější a překvapivější přístup. Nicméně už samotný Stud byl oproti Hladu o hodně střídmější co se týče originálních filmových postupů a já si ho užil neméně. A další věc. I když Steve McQueen dělá hollywood, dělá ho stejně lépe než většina režiséru, které znám. 12 let v řetězech může vyvolat různá očekávání, která nepromění, a může překvapit trochu méně než možná měl. To ale neznamená, že se nejedná o výtečně udělaný silný film, na který budete mít problém zapomenout.

127 hodin (2010)

Jestli je někdo filmový vizionář, pak je to Boyle se svým týmem. Z jednoduchého příběhu, jakkoli neuvěřitelného, se mu podařilo vytvořit velmi hodnotný celovečerní film, který okouzluje spíše formálními nápady, prostředím a hereckým výkonem Jamese Franca než samotným dějem. Je mi líto, jak spoře je tento film přijímán a proto zaokrouhluju nahoru a ne dolu.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Tohle mělo bejt točený na film, ten digitální look zde vypadá opravdu strašně, na tohle nejsem u Baye zvyklej. A co pak člověku zbývá, když to ani nevypadá pěkně. Ale John Krasinski byl celkem vtipná volba.